• Vievio gimnazija

Kalendorius

2018 m. lapkričio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Spa    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

ŽEMĖLAPIS

Žvaigždučių šventė Zarasų krašte

Written by admin on . Posted in NAUJIENOS

Pavasaris jau savaime yra šventė – su juo tarsi eilinį kartą atgimstame, nusišypsodami kartu su kiekvienu vis šiltėjančiu saulės spinduliu, išsiskleisdami su vyšnios žiedo pumpuru, skelbdami šviesą su parskridusiais paukščiais.

Mums, Vievio gimnazijos, bendruomenei, kiekvienas pavasaris būna tikra šventė. Mokinių ir mokytojų pastangos, atkaklus darbas suteikia progą džiaugtis gimnazistų pasiekimais moksle, olimpiadose, konkursuose, varžybose.

Šių metų gegužės 15 d. mokiniai turėjo galimybę vykti į pažintinę ekskursiją.

Pagrindinis tikslas – susipažinti su Zarasų kraštu, lankytinais objektais ir pasidžiaugti puikiais mokslo pasiekimais.

Iš pradžių Dusetose aplankėme dailės galeriją, Sartų regioninio parko lankytojų centrą, kuriame turėjome galimybę susipažinti su žirgų lenktynėmis.

Džiugu, kad prie Stelmužės ąžuolo gimnazijos direktorius Gintaras Dobilaitis, pavaduotoja ugdymui Valda Karmazienė ir socialinė pedagogė Aistė Apyvalienė mokiniams įteikė padėkas, apdovanojimus, palinkėjo sėkmės ateityje.

Šiais mokslo metais gimnazijos mokinių pasiekimai iš tiesų puikūs: 3A kl. mokinys Lukas Jančiauskas – savivaldybės anglų kalbos olimpiados I vietos nugalėtojas, dalyvavo respublikos olimpiadoje, taip pat dalyvavo savivaldybės fizikos ir istorijos olimpiadose užėmė  I vietas, matematikos – II vietą, dalyvavo respublikos istorijos olimpiadoje ir užėmė I vietą, dalyvavo respublikos konkurse ,, Ką žinau apie Lietuvos kariuomenę?“ ir užėmė II vietą, dalyvavo respublikos konkurso ,,Ką žinau apie Lietuvos kariuomenę?“ finale, respublikos verslo čempionato 5 vietos laimėtojas, respublikos čempionato ,,Makaronų tiltai – 2018“ nugalėtojas; 4B kl. mokinė Kotryna Veželytė – Tarptautinio mokinių piešinių konkurso ,,Tėvynės labui“ laureatė, savivaldybės technologijų ir dailės olimpiadose užėmė I vietas, dalyvavo respublikos technologijų ir dailės olimpiadose ir užėmė IV vietas; 3A kl. mokinė Ugnė Tartėnaitė – savivaldybės jaunųjų filologų konkurso laureatė, savivaldybės lietuvių kalbos olimpiados II vietos laimėtoja, respublikinio mokinių kūrybinių darbų konkurso ,,Laisvės kontūrai“ finalinio etapo dalyvė, taip pat dalyvavo respublikos jaunųjų filologų finaliniame konkurse; 2B kl. mokinys Martynas Miliūnas – respublikos ledo ritulio rinktinės U-18 narys, pasaulio ledo ritulio II a diviziono varžybose laimėjo sidabro medalį; 4a kl. mokinė Karina Titova – respublikos trumpojo rašinio konkurso ,,Poezija mano gyvenime“ I vietos nugalėtoja; 8C kl. mokinė Meda Jovaišaitė – savivaldybės i respublikos regioninio konkurso ,,Dainų dainelė“ nugalėtoja, taip  pat dalyvavo III etape, savivaldybės vokiečių kalbos olimpiados nugalėtoja, savivaldybės anglų kalbos kalbėjimo konkurse užėmė I vietą, savivaldybės konkurse ,, Raštingiausias aštuntokas“  I vietos laimėtoja, respublikos mokyklų žaidynių tinklinio zoninėse varžybose užėmė II vietą, o tarpzoninėse – III vietą; 8C kl. mokinė Airė Kulbickaitė – savivaldybės ir respublikos regioninio konkurso ,,Dainų dainelė“ nugalėtoja, dalyvavo III etape, respublikos mokyklų žaidynių tinklinio zoninėse varžybose užėmė II vietą, o tarpzoninėse – III vietą; 4B kl. mokinys Ernestas Katilius – savivaldybės ir respublikos regioninio konkurso ,,Dainų dainelė“ nugalėtojas, dalyvavo III etape, savivaldybės mokinių žaidynių svarsčių kilnojimo varžybų I vietos nugalėtojas. Sveikinimai, linkėjimai mokiniams suteikė daug džiaugsmo.Visiems labai patiko Šlyninkos vandens malūnas – 300 metų iki šių dienų veikiantis technikos paveldo statinys su autentiška įranga. Čia gaminami tautinio paveldo miltai, kruopos, sėlenos. Šalia malūno amatų namuose paragavome tautinio paveldo duonos traškučių, įvairių kepinių, senovinių patiekalų. Besisvečiuodami galėjome pasiklausyti šmaikščių malūnininko pasakojimų apie malūno gyvenimą. Sužinojome,  kaip mūsų protėviai lietuviai gyveno prieš daugiau nei 100 metų. Dar vienas lankytinas objektas- Zarasų apžvalgos ratas- Lietuvoje unikalus ir analogų neturintis statinys yra 17 metrų aukščio ir net 34 metrų pločio, nuo kurio atsivėrė įspūdingas vaizdas į Zaraso ežerą bei Zarasų miesto apylinkes. Šioje įspūdingoje vietoje direktorius tradiciškai visus mokinius pavaišino ledais.

Grįždami namo mokiniai dalinosi įspūdžiais, jautė malonų nuovargį ir svajojo apie būsimas keliones.

Manau, kad dar keliausime ir keliausime, juk kelionėse gimsta naujos idėjos, o atmintyje lieka neišdildomi įspūdžiai. Visų mokinių vardu už šią nuostabią išvyką dėkojame direktoriui Gintarui Dobilaičiui, gimnazijos administracijai ir mokytojai Violetai Debesienei už įamžintas kelionės akimirkas.

Justė Žilionytė (2c kl.), žurnalistų būrelio narė