2018 m. lapkričio mėn.
« Spa

Išmanioji dovana

Kompiuteriai, planšetės, išmanieji telefonai ir kiti prietaisai – mūsų kasdienybė. Tačiau  kasmet technologijų rinkoje atsiranda vis daugiau naujų ir išmanesnių prietaisų. Kad neliktų užribyje tų technologijų, kurios bus itin svarbios  ateityje, mokinys privalo būti išmanus. Todėl 2017 m. pavasarį Lietuvoje prasidėjo savanoriška iniciatyva „Kompiuteriukai vaikams“. Iniciatyvos tikslas – Lietuvos penktokams išdalinti po „BBC micro:bit“ mikrokompiuterį ir taip paskatinti moksleivius susipažinti su technine kūryba ir programavimu.

Šią iniciatyvą palaikė ir Elektrėnų savivaldybė. Ir štai 2017 m. gruodžio 27 d. kiekvienai savivaldybės mokyklai, kurioje mokosi penktokai, buvo įteikti kompiuteriukai.

Sausio 11 d. išmaniosios dovanos buvo išdalintos 71 Vievio gimnazijos penktokui. Informacinių technologijų mokytoja Vita Strasevičienė glaustai papasakojo, kuo ypatingi šie kompiuteriukai: ,,Micro:bit“ yra skirtas mokytis programuoti – tik ne taip nuobodžiai, kaip daugeliu atvejų būdavo daroma iki šiol, o interaktyviai, gyvai: mikrokompiuterį galima paversti žingsniamačiu, nuotolinio valdymo pultu, net dirigento batutu – ir dar daugeliu dalykų.“
                      Penktokai džiaugėsi, jog galės mokytis programuoti arba panaudoti juos edukaciniame procese.

Mokiniai dėkoja Elektėnų savivaldybės merui Kęstučiui Vaitukaičiui, savivaldybės tarybos nariams, visiems rėmėjams už galimybę pasiruošti užkariauti rytojaus technologijų pasaulį.

Rita Bimbirienė, 5b klasės auklėtoja