• Vievio gimnazija

Kalendorius

2018 m. lapkričio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Spa    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

ŽEMĖLAPIS

PILIETINĖ AKCIJA ,,ATMINTIS GYVA, NES LIUDIJA“

Written by admin on . Posted in NAUJIENOS

                      Sausio 12 d. Vievio gimnazija prisijungė prie jau kasmetine tradicija tapusios pilietinės iniciatyvos ,,Atmintis gyva, nes liudija“. Pagrindinis tikslas – puoselėti istorinę atmintį ir patriotiškumą. Akcijos simboliu pasirinkome neužmirštuolės žiedą, kuris simbolizuoja gyvybę, šviesą ir atmintį. Neužmirštuolės pavadinime užkoduota mintis, jog kovotojai yra nepamiršti ir šiandien. Galėjome gėrėtis  istorine – literatūrine kompozicija ,,Mes  prisimename, kodėl esame laisvi“, spaudinių paroda, simbolinių švieselių ratu, kuris tarsi kvietė susikaupti, pabūti kartu.

                      Per pirmą pamoką vyko kultūrinė- pažintinė veikla, skirta Sausio 13- ajai (vad. direktoriaus pavaduotojos V. Karmazienė ir D. Šumskienė).

Mokiniai kartu su mokytojais žiūrėjo filmą ,,Sausio 13-osios įvykiai“, pristatė pranešimus, diskutavo ir prisiminė dramatiškas dienas, kai Lietuvos visuomenė, vienijama aukštesnių tikslų ir idėjų, apgynė savo NEPRIKLAUSOMYBĘ. Taip pat mokytojai vedė netradicines pamokas, kurios buvo susijusios su akcija ,,Atmintis gyva, nes liudija“.

                      Po atminimo akcijos  mokiniai kartu su mokytojais   pasidalijo mintimis, prisiminė, kokia buvo brangi lietuvių tautai Laisvės kaina. Sausio 13-oji pareikalavo 14-os žmonių gyvybių, kurias būtina prisiminti ir pagerbti. Linkime visiems surasti savo širdyse tą degančią liepsnelę, kuri jungia mus visus – gimnazijos bendruomenės narius.

Žurnalistų būrelio nariai