• Vievio gimnazija

Kalendorius

2018 m. gegužės mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Bal    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

ŽEMĖLAPIS

RUGSĖJO PIRMOSIOS LAIŠKAS

Written by admin on . Posted in NAUJIENOS

Rugsėjo pirmąją dieną vėl atvertėme naują puslapį  ir esame pasiruošę įrašyti savo pasiekimus, viltis ir planus, savo šypsenas ir džiaugsmus. Šiandien išsirengėme į ilgą ir įdomią distanciją: atrasti, pažinti, tobulėti, augti. Keliausime visi: tie, kurie mokosi ir tie, kurie moko. Tai ne tik metas naujai kuprinei ir vadovėliams, tai laikas pabūti drauge ir aptarti ateities planus: ko ir kaip mokysimės, ko sieksime, kokius laiškus rašysime. Šventėje dalyvavo  Elektrėnų savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Jonas Grybauskas, Vievio seniūnas Zenonas Pukėnas, Vievio parapijos klebonas Alfonsas Kelmelis.

Renginio vedėjai 2b kl. moksleiviai Milda Gumbytė ir Martynas Miliūnas skaitė laišką. Mokslo metų pradžios šventė visada ypatinga kiekvienam iš mūsų, o ypač abiturientams,  penktokams, kurie nekantravo pirmą kartą peržengti gimnazijos slenkstį. Geriausi abiturientai  Aistė Radatavičiūtė, Indrė Radzevičiūtė, Kotryna Jankūnaitė, Rugilė Baušytė, Domantas Selskas, Darius Grinevičius, Martynas Šiškauskas, Edgaras Liuc iškilmingai įnešė Lietuvos valstybės bei gimnazijos vėliavas, kurios skambant mūsų šalies himnui buvo iškeltos.

Renginio vedėjai visus pakvietė keliauti į Mokslo ir žinių šalį. Moksleivius, mokytojus, svečius bei tėvelius pasveikino gimnazijos direktorius Gintaras Dobilaitis. Jis teigė: ,,Kartais žmonės klausia, kodėl rugsėjo 1-ąją, mes visi iškilmingai susirenkame aikštėje, o ne tiesiog ateiname į savo klases, savo darbo ir mokymosi vietas. Atsakymas vienas-  todėl, kad norime vieni kitus pasveikinti, pabūti visi kartu. Ir aš noriu šiandien Jus pasveikinti. Pasveikinti, kad į prisiminimų skrynią įsidėjote dar vieną vasarą.

Kažkam gal ji buvo nuotykių, kažkam apmąstymų, ar pirmos meilės vasara. Ir, žinoma, noriu pasveikinti sulaukus dar vieno rugsėjo. Tikiu, kad trokštate pasiekti, sužinoti, išmokti daugiau nei kada nors anksčiau. Taigi sveikinu Jus visus sulaukus naujų mokslo metų. Linkiu turiningų, energingų ir įsimintinų mokslo metų“. Taip pat visus susirinkusius pasveikino renginio svečiai. Renginio vedėjai perskaitė Elektrėnų sav. mero Kęstučio Vaitukaičio sveikinimą. Gimnazijoje tradiciškai vyksta Metų moksleivio konkursas, kurio metu išrenkama po vieną geriausią mokinį iš penktų, šeštų, septintų, aštuntų, devintų, dešimtų, vienuoliktų ir dvyliktų klasių.

 

Šiemet Metų abiturientu išrinktas Edgaras Alšauskas, kuriam apdovanojimas buvo įteiktas Brandos atestatų teikimo šventėje. Geriausią moksleivį komisija renka atsižvelgdama į jo mokymosi vidurkį, dalyvavimą olimpiadose, įvairiuose konkursuose, sporto varžybose, popamokinėje veikloje ir savivaldoje. Elektrėnų savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas J. Grybauskas ir direktorius G. Dobilaitis įteikė padėkas ir dovanas šiems geriausiems moksleiviams: Lukrecijai Zemenauskaitei, Viliui Karsokui, Nedui Svetlikauskui, Agnei Šestavickaitei, Audriui Sabaičiui, Lukui Jančiauskui, Aistei Radatavičiūtei. Abiturientų vardu visiems mokytojams padėkojo Kotryna Jankūnaitė. Taip pat labai gražiai abiturientai pašoko ,,Rumba“. Šventės iškilmingumą pagyvino 3 g. kl. tautinių šokių kolektyvas (vad. V. Galiauskienė). Visi žavėjomės abituriento Ernesto Katiliaus atlikta daina ,,Mokytojau, Tau“ ir 6a kl. moksleivės Mingailės Čirvinskaitės atlikta daina ,,Ruduo“ (vad. D. Davidavičienė).

Perskaičius laišką paaiškėjo, kad jį rašė Šimtamylės girios gyventojai su Mike Pūkuotuku. Jame rašoma: ,,Viskas, mano manymu, atsitiko todėl, kad Jūs dažnai sėdite savo kampelyje ir laukiate, kol kiti ateis pas Jus. Kartais verta ir pačiam nueiti pas Juos. Atsiminkite, kad diena, praleista be draugo- kaip ąsotis, kuriame neliko nė lašelio medaus. Gerai apsvarsčiau savo mintis, pasitariau su draugais ir tikiu, kad Vievio gimnazijos 2017- 2018 mokslo metų istorija, kurioje dalyvauja moksleiviai, mokytojai, tėvai, bus ypatinga, nes tikiu, kad netrūks subtilaus juoko, nuoširdžių žodžių ir supratimo. Mokėsite ieškoti, tobulėti ir džiaugtis. Įveiksite iššūkius ir žinosite, kad ypatingai svarbūs žodžiai ne tik rašomi didžiąja raide, bet ir jaučiami širdimi. Su NAUJŲJŲ MOKSLO METŲ pradžia. Atsisveikinę su vasara keliaukite mokslo keliu“.

Moksleiviai, mokytojai, tėveliai ir svečiai linksmai atsisveikino su vasara: kad turėtų energijos mokytis, turėjo vieni kitiems nusišypsoti, o kad tilptų galvoje naujos žinios, reikėjo nupūsti visas blogas mintis debesims.

Renata Kisnierienė

Povilo Tenikio nuotraukos