• Vievio gimnazija

Kalendorius

2021 m. balandžio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Kov   Geg »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

ŽEMĖLAPIS

Archive for balandžio, 2021

Lietuvos energetikų diena Vievio gimnazijoje

Written by admin on . Posted in NAUJIENOS

Energetikų profesinė šventė- Lietuvos energetikų diena- minima balandžio 17 dieną. Bet daugelis energetikų prisimena tuos dar visai netolimus laikus, kai oficialios energetikų profesinės šventės nebuvo. Todėl technikos mokslų daktaras Vytautas Miškinis pasiūlė įgalioti Lietuvos elektros energetikos asociacijos įkūrėją ir prezidentą Rimvydą Rukšėną įteisinti šią šventę. Nekilo abejonių, jog energetikų profesinę šventę reikia minėti balandžio 17 d. įprasminant svarbų istorinį faktą- Lietuvos elektrifikacijos pradžią. Juk 1892 m. balandžio 17 d. Rietave, Bogdano  Oginskio dvaro lentpjūvėje įrengus malkomis kūrenamą katilą, garo mašiną su 120 V įtampos, 300 A nuolatinės srovės, apie 36 kW galios elektros generatoriumi, apšviesti dvaro rūmai, bažnyčia ir Rietavo miestas. Tai buvo elektros eros pradžia Lietuvoje.

Šiandien mes jau kalbame apie  atsinaujinančius energijos išteklius ir elektros energiją, jos taupymą, gamtos tausojimą. Todėl 5 a klasės mokiniai labai apsidžiaugė, kai klasės auklėtoja Asta Barauskienė pranešė, jog dalyvausime AB ,,Ignitis gamyba“  projektų vadovės Nadeždos Kulik paskaitoje apie atsinaujinančią energetiką. Paskaitos metu mokiniai sužinojo, kaip ir iš kur elektra atsiranda Lietuvoje, jog energetikai tikrina, prižiūri, eksploatuoja ir taiso priklausančius elektros objektus, dirba dispečerinėse, domisi naujų technologijų pritaikymo galimybėmis ir jas vertina, kuria modernius ir inovatyvius sprendimus, kuriuos galima pritaikyti veikloje. Įdomu buvo išgirsti elektrifikacijos istoriją Lietuvoje nuo 1892m. iki 2020m. N. Kulik pasakojo apie saulės kolektorius, apie pirmąsias vėjo jėgaines, informavo, jog 15 procentų energijos Europoje pagamina būtent jos. Žiūrėdami video filmuką penktokai apsilankė hidroelektrinėje, sužinojo, jog gaminti elektrą padeda ir vanduo. Paskaitos metu specialistė paaiškino, kuo skiriasi kogeneracinės ir paprastos elektrinės. Ypač mokiniai buvo aktyvūs, kalbėdami apie elektros taupymą. Paskaitos pabaigoje penktokai išgirstą informaciją pasitikrino "Kahoot" klausimyne, kurį paruošė 5a klasės mokinys Aleksandr Kulik. Visi dalyviai buvo apdovanoti žibintuvėliais, o pirmos-trečios vietos laimėtojai- gertuvėmis.

Nuoširdžiai dėkojame AB ,,Ignitis gamyba“  projektų vadovei Nadeždai Kulik už įdomią  paskaitą, dovanėles. Taip pat tikimės, jog galbūt penktokai susidomės energetiko profesija.

                                                                                                          Radijo žurnalistai

Lietuvių kalbos dienos. Kūrybinis projektas ,,Knygų viršeliai prabyla“

Written by admin on . Posted in NAUJIENOS

Seimo Švietimo ir mokslo komiteto ir Valstybinės lietuvių kalbos komisijos iniciatyva nuo 2016 m. kiekvienais metais tarp dviejų Lietuvai svarbių švenčių – nuo  vasario 16 d. iki kovo 11 d. Lietuvoje ir užsienyje rengiamos Lietuvių kalbos dienos. Tačiau šiemet, dėl COVID- 19 epidemijos, pakeitusios mūsų įprasto gyvenimo ritmą, Lietuvių kalbos dienas dabar minime vasario – gegužės mėn. Prie pagrindinio lietuvių kalbos dienų tikslo – didinti lietuvių kalbos prestižą, stiprinti jos mokymosi motyvaciją, prisidėti prie lietuvių kalbos sklaidos pasaulyje, telkti bendruomenes Lietuvoje ir užsienyje- vykdomu kūrybiniu projektu prisijungė ir Vievio miesto biblioteka. Bibliotekos Vaikų skyriaus bibliotekininkė Renata Simanavičienė dalyvauti projekte pasiūlė ir Vievio gimnazijos mokiniams. Tad Vievio miesto bibliotekos Vaikų skyrius ir Vievio gimnazija kartu vykdė kūrybinį projektą „Knygų viršeliai prabyla“. Šio kūrybinio  projekto dalyvių užduotis- panaudojant bent dviejų turimų knygų pavadinimus, užrašytus ant knygų viršelių, sudėti logišką mintį ar posakį bei gautą rezultatą užfiksavus nuotraukoje ja pasidalinti. Kūrybinio projekto eigą kuravo Vievio gimnazijos mokytoja Asta Barauskienė, o dalyvo 5a, 6a, 1a g. klasių mokiniai bei mielai prisijungusi Ieva Barauskaitė( 3a. g. kl. ). Projekto dalyvių darbo rezultatus, kurie gauti sudėjus 2-4 knygų pavadinimus, galite pamatyti ,,Facebook“ paskyroje Vievio biblioteka/ https://www.facebook.com/Vievio-biblioteka-453048301547778/photos/pcb.1616075978578332/1616074175245179

Nuoširdžiai dėkojame Vievio miesto bibliotekos Vaikų skyriaus bibliotekininkei Renatai Simanavičienei už pasiūlymą dalyvauti kūrybiniame projekte. Tikimės bendradarbiauti ir ateityje.

Radijo žurnalistai

Balandis – švaros mėnuo

Written by admin on . Posted in NAUJIENOS

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, vienas iš žmogaus sveikatai įtakos turinčių veiksnių yra aplinka. Ji lemia 20% kiekvieno žmogaus sveikatos. Tad graži ir švari aplinka kelia ne tik pasigerėjimą, bet ir turi  įtakos mūsų visų gerai savijautai. Balandžio mėnuo yra tas laikas, kai tvarkytis norisi labiausiai – šiltėja orai, dienos tampa ilgesnės. Tad pavasariui įsibėgėjant, kaip ir kasmet, skubame švarintis, kad grįžusi saulės šviesa ir šiluma neužkluptų mūsų kiemų, sodybų, daugiabučių prieigų netvarkingų.

Vievio gimnazijos 5-8 ir  I-II gimnazinių klasių mokiniai buvo raginami kurti, tvarkyti savo namų aplinką, ją nufotografuoti ir dalyvauti fotografijų parodoje „Švari aplinka supa mane”. Akciją – parodą organizavusi socialinė pedagogė metodininkė Aistė Apyvalienė dėkoja mokiniams už savo aplinkos puoselėjimą ir ragina nepamiršti, kad būdami atsakingi už savo namų švarą, esame atsakingi ir už švarią gamtą, kultūringą poilsį, teisingą atliekų rūšiavimą.

Jaunieji žurnalistai