• Vievio gimnazija

Kalendorius

2021 m. kovo mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Vas   Bal »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

ŽEMĖLAPIS

Archive for kovo, 2021

Klasės valandėlė „Kas yra skiepai?“

Written by admin on . Posted in NAUJIENOS

Ugdymo įstaigoje įgyjama svarbiausių sveikatos žinių, formuojasi nuostatos ir sveikos gyvensenos įgūdžiai. Todėl sveikatos priežiūros specialistė Violeta Kerševičienė vedė klasės valandėles, kurių tikslas – užkrečiamųjų ligų prevencija. Ji moksleiviams pasakojo apie vakcinas ir skiepus. Tema šiuo metu yra labai aktuali, todėl buvo akcentuota, kad vakcinomis siekiama suvaldyti plintančias ligas ir apsaugoti tiek vaikus, tiek suaugusius.

Mokytojos A. Barauskienės auklėtiniai aktyviai dalyvavo diskusijoje ,,Mitai ir realybė apie vakcinas“. Kadangi viešojoje erdvėje sklando įvairi informacija, tad penktokai domėjosi skiepų svarba, šalutiniu jų poveikiu. Mokytojos I. Baliūnienės mokiniai pasisakė apie inovacijas, metodus medicinos srityje.

Ankstyvas sveikatos ugdymas ir sveikos gyvensenos mokymas turi didžiulę reikšmę žmogaus ateičiai. Su mokykla siejamos didžiausios sveikesnės visuomenės viltys. Juk ,,Sveikata tokia pat užkrečiama kaip ir liga“ (Romain Rolland).

Violeta Kerševičienė, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Knygnešio diena

Written by admin on . Posted in NAUJIENOS

Knygnešystė – XIX amžiaus Lietuvos istorijos fenomenas, patriotinė veikla, nukreipta prieš carinės Rusijos vykdytą lietuviškos spaudos ir raidyno draudimo politiką, trukusią daugiau kaip 40 metų. 2004 metais UNESCO knygnešystę įvertino kaip unikalią ir pasaulyje neturinčią atitikmenų veiklą, o kovo 16-oji oficialiai paskelbta Knygnešio diena. Šią dieną pagerbiami draudžiamų spaudinių platintojai – knygnešiai.

Mūsų gimnazijoje knygnešystė paminėta per  lietuvių kalbos vaizdo pamokas.

Kovo 15 d. 5B klasės mokiniai interaktyvioje pamokoje leidosi į neįprastą kelionę. Jie kartu su  mokytoja D.Raslaniene ir Pakalniškių bibliotekos bibliotekininke D.Vilkauskaite ,,keliavo“ knygnešių keliais. Mokiniai virtualioje kelionėje aplankė Kauno karo muziejuje esančią skulptūrą ,,Knygnešys“ bei knygnešių sienelę. Vėliau ,,užsuko“ į Knygnešių muziejų ir Garšvių draugijos atminimo vietą. Žinoma, mokiniai aplankė ir gimtajame Vievyje vietas, skirtas knygnešiams pagerbti. Grįžę iš virtualios kelionės ugdytiniai pasitikrino žinias – dėliojo dėlionę ir pasidalino įspūdžiais.

Kovo 16 d. 8C klasės mokiniai (mokytoja Ž. Kazlauskienė) virtualioje erdvėje surengė  orientacines varžybas ,,Knygnešių pėdsakais“. 7B ir 6B klasių mokiniai (mokytoja I. Baliūnienė) prisiminė sunkų mūsų kalbos kelią. 6A klasės mokiniai (mokytoja A. Barauskienė) skaitė pranešimus, demonstravo skaidres ir pasakojo apie žmones, aktyviai platinusius lietuvišką spaudą, diskutavo apie lietuvių tautos kovą už gimtąjį žodį.

6C klasėje vyko projekto „Knygnešystė: Jurgis Milančius“ pristatymas, kurį mokiniams padėjo rengti lietuvių kalbos mokytoja D. Marcinkevičienė, dailės mokytoja V.Debesienė ir bibliotekininkė L.Dzingienė. Pamoką pradėjo L. Dzingienė, ji papasakojo, kaip yra įamžintas knygnešių atminimas. Pasirodo, Lietuvoje gausu knygnešių darbus įprasminančių paminklų. Išklausę pranešimą, mokiniai pristatė savo darbus, juos aptarė, pakomentavo, ką ir kodėl vaizduoja, paaiškino, kokia technika atliko darbus, pasidalino mintimis, ko išmoko ruošdamiesi projektui. Apibendrindami pamoką, mokiniai išreiškė norą kuo dažniau rengti projektinius darbus, nes jiems patinka ir patiems parodyti savo gebėjimus, ir klasės draugais pasidžiaugti.

5C klasės mokiniai pamokoje ,,Knygnešių kelias“ su dideliu susidomėjimu klausėsi , kokiais būdais knygnešiai pereidavo sieną, kur slėpdavo knygas, kur buvo spausdinamos lietuviškos knygos, kokios bausmės laukdavo, jei knygnešiai pakliūdavo į žandarų rankas. Apie tai jiems pasakojo mokytoja R. Bimbirienė ir jaunosios žurnalistės, 8B klasės mokinės, I. Bedulskytė, G. Šimkutė ir M. Ščerbavičiūtė. Ypač penktokams patiko interaktyvus muzikinis filmas ,,Knygnešių kelias“: skambant  grupės „G&G Sindikatas“ dainai ,,Laikas keistis“ mokiniai stebėjo knygnešio pabėgimo dramą. Niekas nesuabejojo, kad spaudos draudimo metais lietuviškas knygas nešę drąsūs, pasiaukojantys ir ryžtingi žmonės nusipelnė mūsų pagarbos.

Minėdami knygnešio dieną, primename sau ir kitiems apie sunkų mūsų valstybingumo kelią, apie meilę kalbai ir savo Tėvynei.

Jaunieji žurnalistai

BE PATYČIŲ

Written by admin on . Posted in NAUJIENOS

Lietuvių kalboje nėra tikslaus termino, kuris įvardytų visą elgesio įvairovę, būdingą patyčioms. Galime rasti įvairių apibūdinimų: priekabiavimas, priekabės, užgauliojimas, ujimas, skriaudimas, pažeminimas, erzinimas. Vienokias ar kitokias patyčias dažniausiai patiria mokiniai. Emocinės paramos tarnyba „Vaikų linija“ kovo mėnesį skelbia Sąmoningumo didinimo mėnesiu BE PATYČIŲ.  Šiais mokslo metais ši akcija vyksta nuotoliniu būdu.

Kovo mėnesį gimnazijoje vyko veiklos, skirtos patyčių prevencijai ir kitokiam žeminančiam elgesiui stabdyti. Jas organizavo Vievio gimnazijos socialinė pedagogė metodininkė Aistė Apyvalienė. Mokiniai dalyvavo apklausoje apie elektronines patyčias. Paaiškėjo, kad 48 proc. mokinių ar jų draugų yra susidūrę su elektroninėmis patyčiomis.  Dauguma gimnazijos ugdytinių žino pagalbos gavimo būdus, pasitiki savo artimaisiais, kai tenka spręsti problemas, susijusias su patyčiomis. Mokiniams ir tėveliams buvo pateiktos rekomendacijos dėl elektroninių patyčių, pagalbos gavimo galimybių. 5-8 ir  I-II gimnazinių klasių mokiniai kūrė lankstinukus apie patyčių prevenciją, toleranciją, draugiškumą. 5-6 klasių mokiniai piešė piešinius tema „Tikras draugas“.

Lankstinukas

Kaip atpažinti patyčias

Sąmoningumo didinimo mėnuo be patyčių

Dalyvaudami Sąmoningumo didinimo mėnesio BE PATYČIŲ veiklose mokinai siekė mažinti patyčių ir kitokio skaudinančio elgesio paplitimą.

Socialinė pedagogė metodininkė A. Apyvalienė