2021 m. vasario mėn.
« Sau   Kov »

Archive for vasario, 2021

Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena

Tarp daugelio svarbių istorinių datų, kurios amžiams įrašytos į lietuvių tautos istoriją ir jos sąmonę, ypatingą vietą užima 1918 m. vasario 16 d. – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena. Ta diena apvainikavo darbus ir aukas visų tų, kurie ilgus amžius kovojo už garbingą Lietuvos ateitį, už jos laisvę. Šiemet sukako 103 metai, kai 20 garsių Lietuvos visuomenės ir politikos veikėjų pasirašė valstybės Nepriklausomybės Aktą.

Karantinas šiais metais visas šventes apribojo, tačiau ir nuotoliniu būdu gimnazijos mokytojai įtraukė mokinius į prasmingas veiklas, ragino juos prisiminti mūsų kultūros ištakas ir apmąstyti, kas esame šiandien. Technologijų pamokose (mokytojos V. Veršylaitė, D. Šumskienė)  mokiniai kūrė šventinius akcentus Vasario 16-ajai, per dailės pamokas (mokytoja V. Debesienė) atliko kūrybinius darbus tema „Piešiu Lietuvą“. Vyko netradicinės muzikos pamokos ,,Dainuoju Lietuvai“ (mokytoja D. Davidavičienė). Istorijos pamokose (mokytoja R. Peleckienė, R. Lapinskienė) mokiniai prisiminė, kaip lietuvių tauta kovojo už valstybingumo atkūrimą. IIA klasės mokiniai lietuvių kalbos (mokytoja D. Marcinkevičienė) pamokoje tema ,,Valstybė – tai mes" surengė protmūšį. Protmūšio metu vieni sužinojo naujų šio svarbaus mūsų šaliai įvykio detalių, kiti prisiminė jau pamirštas ir visi kartu puikiai praleido laiką.

IB klasės mokiniai (auklėtoja A. Malinauskaitė-Sidorkina) ne tik stebėjo tiesioginę pamokos ,,Vasario 16-oji“ transliaciją Youtube kanale, bet ir savo namuose išradingai minėjo šią dieną: klausė dainų apie Lietuvą, žiūrėjo šventines televizijos laidas, puošė namus, gamino trispalvius skanėstus.

Minėdami Vasario 16-ąją, mokiniai atsigręžė ne tik į praeitį, bet žvelgė ir į ateitį – juk Lietuvos ateitis jų rankose. Jei kiekvienas bus atsakingas už save, šeimą, gimnaziją, miestą, valstybę ir tautą – visi sunkumai bus įveikti.

Jaunieji žurnalistai

Didžiausia bendradarbiavimo pamoka

Projektas „Bendradarbiaujančios klasės“ kartu su „Mokyklų tobulinimo centru“ visas šalies mokyklas pakvietė dalyvauti didžiausioje bendradarbiavimo pamokoje, skirtoje Vasario 16-ajai. Prie šio projekto prisijungėme ir mes – 8B klasės mokiniai.

Vasario 12 d. mes bendroms veikloms susijungėme su Kauno Jono ir Petro Vileišių mokyklos aštuntokais. Pirmos pamokos metu Vileišių mokyklos istorijos mokytojas G. Grėsius priminė svarbius Lietuvos valstybei įvykius bei žmones. Pamokos pabaigoje pasitikrinome žinias ,,Kahoot“ žaidime. Antrą pamoką abiejų mokyklų lietuvių kalbos mokytojos R. Bimbirienė ir A. Ražauskienė pristatė mūsų ir kauniečių kūrybinius darbus ,,Žinutė Laivei, Lietuvai ir žmonėms“ bei ,,Portretas Lietuvai“. Taip pat išgirdome Kauno Jono ir Petro Vileišių mokyklos direktorės D. Lapėnienės nuomonę, kas jai yra laisvė ir kodėl ji turi rūpėti mums, mokiniams.

12 val. dalyvavome didžiausioje bendradarbiavimo pamokoje ,,Youtube‘‘ platformoje. Ją taip pat stebėjo ir mūsų gimnazijos 5B klasės mokiniai kartu su mokytoja D. Raslaniene. Išgirdome Lietuvos mokytojų nuomonę apie Vasario 16-osios svarbą. Šios pamokos metu atsakinėjome į pateiktus klausimus, reiškėme savo nuomonę programoje ,,Mentimeter‘‘.

Bendradarbiavimo pamokos mums paliko neišdildomų įspūdžių. Tikimės, kad vyks daugiau tokių pamokų!

P. S. Bendrą darbą galite  matyti:  https://view.genial.ly/601cf74a0089700d02740a6c/video-presentation-vasario-6

Milda Ščerbavičiūtė, 8B klasės mokinė, jaunoji žurnalistė

Vasaris – sveikatingumo mėnuo

„Sveikata yra dovana, kurią reikia dovanoti sau pačiam.“

Bodo Werner

Visoje Lietuvoje vasaris tradiciškai yra skelbiamas sveikatingumo mėnesiu. Šios akcijos tikslas yra skatinti subalansuotą fizinį aktyvumą, sveikos mitybos ir tinkamo poilsio įgūdžių lavinimą, taip pat skatinti savo minčių ir emocijų pažinimą, mokymąsi palaikyti darnius santykius su aplinkiniais. Mokiniams tai puiki proga pradėti sportuoti, sužinoti sveikos mitybos principus, pagilinti turimas žinias ir imtis aktyviai veikti.

Vievio gimnazijoje akciją ,,Vasaris – sveikatingumo mėnuo“ organizavo socialinė pedagogė metodininkė Aistė Apyvalienė. 5-8, I-II klasių mokiniai turėjo galimybę atlikti namuose esančių maisto produktų ,,inventorizaciją“, apsvarstyti jų naudą sveikatai. Paskatinti kūrybiškai pristatyti sveikiausius maisto produktus, mokiniai kūrė kompozicijas, piešė. Socialinė pedagogė parengė ir Tamo dienyne pateikė lankstinuką „Sveika gyvensena“. Jame mokiniams naudinga  informacija apie fizinį aktyvumą ir sveiką mitybą.

Jaunieji žurnalistai