• Vievio gimnazija

Kalendorius

2021 m. sausio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Gru   Vas »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ŽEMĖLAPIS

Archive for sausio, 2021

FINANSINIO RAŠTINGUMO PAMOKOS SU SWEDBANKU VIEVIO GIMNAZIJOJE

Written by admin on . Posted in NAUJIENOS

Dažniausiai pirmąsias žinias apie finansus vaikai gauna savo šeimose. Tačiau finansinio raštingumo gebėjimų ugdymas yra ne tik svarbus, bet ir aktualus. Todėl direktoriaus pavaduotoja ugdymui Valda Karmazienė pasiūlė organizuoti susitikimą su Swedbanko darbuotoja.

Sausio 19 dieną 8a klasėje, o 20 dieną 5a klasėje svečiavosi Swedbanko pardavimų vadybininkė Alma Pažėrienė, kurią pakvietė penktokų auklėtoja Asta Barauskienė ir aštuntokų auklėtoja Elina Šablinskaja. Virtualų susitikimą banko darbuotoja pradėjo pasakodama, kur svajojo dirbti, kur ir ko mokėsi, kaip prasidėjo jos karjera. Vėliau ji pradėjo diskusiją ,,Kas yra finansiškai raštingas žmogus?“ Mokiniai buvo aktyvūs- išsakė savo nuomonę(finansiškai raštingas žmogus moka skaičiuoti, yra protingas, išsilavinęs ir kt.), kuriai specialistė pritarė ir dar patikslino, jog tai žmogus, kuris nebijo prisiimti atsakomybės, neleidžia emocijoms užgožti proto, gerai suvokia supančią aplinką ir savo finansinę situaciją, žino, kaip siekti savo finansinių tikslų. Penktokai bei aštuntokai aptarė, kas yra pajamos, išlaidos, santaupos, kaip jas stebėti. A. Pažėrienė pabrėžė, kad išlaidos niekada negali viršyti pajamų. Didelio susidomėjimo sulaukė vadybininkės aiškinimas, kaip sudaryti taupymo planą. Mokiniai noriai bendravo, pasakojo apie savo taupymo planus, mokėsi atskirti poreikius nuo norų. Buvo aptarta ir skolinimosi tema. Banko vadybininkė atkreipė dėmesį, jog prieš skolinantis reikia įvertinti savo skolinimosi poreikį, negalima skolintis, norint padengti senas skolas, o jei vis tik skolinamasi, būtina elgtis sąžiningai. Susitikimo pabaigoje banko darbuotoja pakvietė mokinius į nuotolinę pamoką ,,Mokonomika“ , kurioje sausio 21 dieną aktyviai dalyvavo penktokai. Taip pat mokiniai buvo pakviesti apsilankyti Swedbanko finansinėje laboratorijoje. Tad nekantriai laukia, kada šalyje baigsis karantinas, tuomet galės svečiuotis banke.

Dėkojame Swedbanko pardavimų vadybininkei Almai Pažėrienei už įdomų ir naudingą susitikimą.

Beje, šį mėnesį susitikimai su banko darbuotoja dar vyks 5b ir 7c klasėse.

Vievio gimnazijos radijo žurnalistai

Sausio 13-oji – Lietuvos laisvės gynėjų diena

Written by admin on . Posted in NAUJIENOS

  Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena – ypatinga diena Lietuvai. Lygiai prieš 30 metų Lietuvos žmonės apgynė atsikūrusios valstybės nepriklausomybę. Kiekvienais metais, minint Sausio 13-ąją, įprasta prisiminti istorinius įvykius. Vievio gimnazijoje  sausio 11 dieną tam buvo skirtos virtualios klasės valandėlės. Klasių vadovai stengėsi mums perteikti tos istorinės dienos atmosferą. Trumpam visi nusikėlėme į aną naktį, kai Vilniaus gatvėse riedėjo tankai ir  tratėjo automatai, skambėjo dainos, liepsnojo laužai.  Video filmo „Mes būsim“ (7B kl.), dokumentinių įrašų iš lrt.lt portalo (7C kl.) peržiūra, perpasakoti tėvelių prisiminimai (6B, 7A kl.), radijo ekskursijos „Kalbanti Sausio 13-osios istorija“ klausymasis (8C kl.), kūrybiniai darbai ,, Laisvės gynėjams sakome AČIŪ“ (5B kl.), „Ką aš pasakyčiau laisvės gynėjams“ (8B kl.),  Kahoot viktorina „Sausio 13-osios įvykiai“ (8A, 6C kl.), viktorinos „Prisiminkime, kodėl esame laisvi?“ (5A kl.), „Sausio 13-oji – atmintis gyva“ (IVB kl.) – tai tik keletas veiklų, vertusių susimąstyti, atsigręžti atgal ir kalbėti apie to meto žmonių vienybę bei susitelkimą.

Žuvusiuosius pagerbėme tylos minute. Per muzikos pamokas klausydamiesi patriotinių dainų pajutome jų galią teikti drąsos be ginklų stovintiems prieš tankus. Technologijų pamokų metu kūrėme Sausio 13-ajai skirtus šventinius akcentus, dekoravome kepinius (5-8, I-II kl.). Per dailės pamokas bei būrelio ,,Įdomioji kūryba” užsiėmimų metu kūrėme spalvines ir erdvines (sniegas tapo kūrybine medžiaga) kompozijas. „Sniego žibintai” sužibo sausio 13 dienos rytą. Kaip ir ryto tamsą išsklaidžiusios atminimo žvakutės, įžiebtos mūsų namų languose. Taip jungėmės į akciją  „Atmintis gyva, nes liudija“. Žvelgdami į plazdenančias liepsneles, didžiavomės mūsų tautos didybe, jutome, kad visa gimnazijos bendruomenė yra kartu net ir būdami per atstumą, kad Laisvės liepsna šildo kiekvieno mūsų namus.

Sausio 13-osios paminėjimas dar kartą priminė, kad laisvė mums yra ne padovanota, o iškovota, todėl branginkime ir saugokime ją.

Jaunieji žurnalistai

 

 

 

 

Kalėdinis karavanas Vievio gimnazijoje

Written by admin on . Posted in NAUJIENOS

Paskutinės savaitės iki didžiųjų žiemos švenčių į mūsų  namus atneša malonaus laukimo, susikaupimo, apmąstymų. Namai ima kvepėti cinamonu, gvazdikėliais, imbieru ir medumi. Pasiruošimas šv. Kalėdoms suartina ir džiugina, tačiau šiemet artėjančios šventės daugeliui mūsų bus kitokios, neįprastos. Tačiau svarbu, jog mokiniai nepamirštų tradicijų ir jas puoselėtų. Nors dirbame nuotoliniu būdu, bet norime įdomesnės veiklos, kūrybingų pamokų. Todėl mūsų gimnazijos etikos/technologijų mokytoja Danguolė Šumskienė, norėdama skleisti kalėdinę nuotaiką, pakvietė mokytojus dalyvauti projekte ,,Kalėdinis karavanas“, kuris jau tapo gražia tradicija, puoselėjama ne vienerius metus. Tad mokytojos A. Barauskienė,  V. Debesienė, V. Veršylaitė, D. Šumskienė, bibliotekos vedėja V. Tenikienė, bibliotekininkė L. Dzingienė, valgyklos vedėja V. Čibirienė bei 5-8, 1-2 g. klasių mokiniai įsitraukė į  nuotolinę veiklą( paskaitos, integruotos pamokos, video įrašai, kūrybiniai darbai ir jų pristatymas), suburiančią mokyklos bendruomenę.

Mokytoja A. Barauskienė ir radijo žurnalistė Vakarė Bliujūtė, 1a klasės mokinė, parengė mokiniams pristatymą ,,Šv. Kūčių ir šv. Kalėdų tradicijos“. Mokiniai aptarė  švenčių papročius, išmoko įvairių žaidimų ir burtų, susipažino su Kūčių bei Kalėdų valgiais bei jų reikšmėmis, kalbėjosi apie Adventą. Daug emocijų kėlė Kalėdų Senelio atsiradimo istorija. Mokiniai dalijosi prisiminimais, kada ėmė nebetikėti Kalėdų Seneliu, kaip išsiaiškino tėvų gudrybes ruošiant dovanas. Valgyklos vedėja V. Čibirienė  pasakojo apie didelę kalėdinių kepinių įvairovę, jų kepimą bei dekoravimą. Ji nuotoliniu būdu mokė kalėdinių sausainių, grybukų kepimo bei dekoravimo paslapčių. Mokiniai stebėjo, kaip vyksta darbas virtuvėje. Sužinojo įvairių receptų bei stebėjo gamybos procesą, o pamokos pabaigoje nusprendė, jog visi dekoruoti sausainiai ne tik gražūs, bet turbūt ir skanūs. Kad įsitikintų, mokytoja D. Šumskienė skyrė namų darbą- iškepti sausainių, juos dekoruoti ir pasidalinti darbo nuotraukomis.

Kalėdos – gražiausia metų šventė, leidžianti atsipalaiduoti ir vėl suartėti su šeima. Tai dovanų keitimosi laikas. Įvairūs niekučiai, kalėdinės dekoracijos šiuo metų laiku suteikia daug džiaugsmo. Apie dekoracijas, dovanėlių bei atvirukų gaminimą kalbėjo mokytojos V. Veršylaitė, D. Šumskienė, V. Debesienė bei bibliotekininkė L. Dzingienė. Lina Dzingienė pakvietė 5-6 klasių mokinius nudžiuginti artimiausius žmones savo rankomis kurta kalėdine dovana- knygų skirtukais. Bibliotekininkė parengė skaidres apie kalėdinių skirtukų gaminimo  eigą ir pristatė integruotų pamokų metu. Ji priminė, jog gaminant galima panaudoti antrines žaliavas ir taip saugoti gamtos išteklius. Darbai buvo atliekami origami technika arba klijuojami per dailės, technologijų pamokas ir  būrelio „Įdomioji kūryba“ metu. Taip pat mokiniai buvo raginami kurti  piešinukus, atvirukus, kompozicijas žiemos tematika. Mokinių kalėdiniai piešiniai- šilti, mieli, dvelkia paslaptimi, džiaugsmu ir meile.

Dovanų pakavimo ir pateikimo estetikos mokė V. Tenikienė. Ji teigė, jog dovanos įpakavimui turėtų būti skiriamas ypatingas dėmesys, nes puikus estetinis vaizdas ir tinkamai parinktas akcentas labiau džiugina ir suteikia pakilių emocijų. Bibliotekos vedėja paaiškino, jog labai svarbu net ir mažiausią dovaną, kurią norime įteikti artimam žmogui ar draugui, tinkamai apipavidalinti, gebėti greitai ir paprastai ją dekoruoti. Stebėdami filmuotą medžiagą, mokiniai sužinojo, jog turėdami namuose keletą dekoracijų bei karštų klijų pistoletą, gali patys gražiai dekoruoti ir supakuoti dovanas. O dovanos, pagamintos ir dekoruotos pačių rankomis, yra itin brangios. Vaikai pamatė, jog kruopštumas ir fantazija gali sukurti nedidelį kalėdinį stebuklą, kuris suteiks artimiesiems įsimintinų akimirkų.

Taigi džiugu, jog projektas ,,Kalėdinis karavanas“ subūrė gimnazijos bendruomenę, įkvėpė kalėdinę dvasią bei švenčių laukimą įprasmino kūrybinėmis idėjomis bei darbais.

Radijo žurnalistai