2020 m. spalio mėn.
« Rgs   Lap »

Archive for spalio, 2020

Skaitymo skatinimo pamoka

,, Knyga, knyga, dar kartą knyga.

Niekas taip neišjudina ir neugdo vaiko fantazijos kaip knyga.“

Astrida Lindgren

Knygų skaitymas – veikla, kuri vieniems žmonėms suteikia daug džiaugsmo, o kitiems asocijuojasi tik su nuoboduliu ar net nemalonia prievole. Knygų mylėtojai gali per savaitę perskaityti po knygą, jiems sunku atsitraukti nuo įdomaus fantazijų ir faktų pasaulio. Tie, kurie nenoriai ima knygą į rankas, neranda joje nieko, kas būtų verta jų dėmesio, arba tiesiog niekada neskaitė įdomių kūrinių. Sakysite, kad skaityti ar neskaityti – kiekvieno asmeninis pasirinkimas? Ar tikrai?

Apie tai kalbėta su 5c klasės mokiniais netradicinėje pamokoje ,,Norite gerai jaustis ir būti sveiki? Daugiau skaitykite!“, kurią vedė lietuvių kalbos mokytoja R. Bimbirienė ir gimnazijos bibliotekos vedėja V. Tenikienė. Mokiniai susidomėję klausėsi pasakojimo apie A. Lindgren gyvenimą ir kūrybą. Kadangi rašytoja nuolat pabrėždavo knygų skaitymo reikšmę, mokiniams buvo smalsu sužinoti, ar iš tiesų skaitymo galia tokia didelė. Todėl bibliotekininkė pateikė pagrindinius mokslininkų argumentus, kodėl verta skaityti knygas. Penktokai savo mintis apie skaitymo naudą užrašė ir papuošė ,,Skaitymo medį“. Taip pat mokiniai sužinojo, kas yra biblioterapija, kaip išsirinkti tinkamą knygą ir kaip išmokti teisingai skaityti. V. Tenikienė palinkėjo: ,,Visa savo esybe pasinerkite į skaitymo malonumą. Ir svajokite, fantazuokite, tobulėkite, būkite sveiki ir judėkite tik pirmyn!“

Ir mes raginame visus gimnazijos mokinius: kol nežuvo jūsų fantazijos, išjunkime kompiuterius, telefonus ir skubėkite skaityti knygų.

Jaunieji žurnalistai

Renkuosi profesiją

Šiandien Vievio gimnazijos 5a klasėje vyko klasės valandėlė ,,Renkuosi profesiją‘‘, kurioje dalyvavo Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Elektrėnų PK Veiklos skyriaus vyresnioji tyrėja Evelina Romerytė- Bliujienė. Mokiniai nekantriai laukė viešnios, nes policininko profesija daugumai vaikų, ypač berniukams, atrodo labai patraukli. Klasės valandėlės tikslas- susipažinti su policininko darbo specifika, ugdyti karjeros kompetencijas.

Elektrėnų PK darbuotoja pasakojo mokiniams apie savo vaikystės svajonę- tapti policininke. Aiškino, ko reikia, norint dirbti šį atsakingą ir netgi pavojingą darbą. Ji įvardijo policijos misiją – ginti Lietuvos žmonių teises ir laisves, saugoti visuomenę ir Valstybę, padėti žmogui, šeimai ir bendruomenei. Mokiniai sužinojo, jog gali tapti jaunaisiais policijos rėmėjais, bet turi būti drąsūs, atsakingi, fiziškai ištvermingi, neturėti žalingų įpročių. Penktokai įdėmiai žiūrėjo mokomąjį filmuką apie elektro-impulsinio prietaiso taser panaudojimą. Ypač jiems patiko policininkės demonstruojamos specialiosios priemonės( šaunamasis ginklas, dujų balionėlis, antrankiai, radijo ryšio stotelė, teleskopinė lazda, neperšaunama liemenė ir kt.), kurios padeda policininkams dirbti, sulaikyti nusikaltėlius. Taip pat vaikai turėjo galimybę apžiūrėti policijos automobilį, sužinojo, jog jame yra mobili programėlė ir visa reikalinga įranga, padedanti policijos darbuotojams. Susitikimo pabaigoje mokiniai tiesiog apibėrė tyrėją įvairiais klausimais, į kuriuos ji mielai atsakė.

Dėkojame Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Elektrėnų PK Veiklos skyriaus vyresniajai tyrėjai Evelinai Romerytei- Bliujienei, jog sutiko atvykti į Vievio gimnaziją ir papasakoti apie policininko profesiją. Taip pat dėkojame 5a klasės auklėtojai Astai Barauskienei, kad pakvietė šią tyrėją.

Radijo žurnalistų būrelio nariai

MOKAU IR MOKAUSI SU BIBLIOTEKA

Garsiausios pasaulio bibliotekos

Knygų skaitymas – tai pokalbis su tauriausiais praėjusių amžių žmonėmis, pokalbis, kuriame jie perduoda mums tiktai geriausias savo mintis“ (Renė Dekartas).

Kadangi spalis yra mokyklų bibliotekų mėnuo, tad šiandien, spalio 7 dieną, gimnazijos skaitykloje 1a klasės mokiniai su mokytoja A. Barauskiene ir bibliotekininke L. Dzingiene organizavo pamoką/renginį ,,Garsiausios pasaulio bibliotekos". Renginio tikslas sužinoti apie ypatingas bibliotekas  Lietuvoje ir pasaulyje, išmokti saugoti knygas, kad jos kuo ilgiau tarnautų, pasigaminti knygų skirtukų.

Spalio mėnesį yra organizuojami įvairūs renginiai, kuriais išreiškiama padėka mokyklų bibliotekoms, skaitykloms visame pasaulyje. Jei žmogus myli knygas, tai biblioteka jam tikriausiai yra ypatinga vieta. Tai vienas iš kasdienybės stebuklų, kur, net ir šiais laikais, žinių ir išminties klodai yra prieinami nemokamai ir visiems. Net mažose bibliotekose galima pajusti paslaptingą dvasią, bet kai kurios net užgniaužia kvapą. Todėl lietuvių kalbos mokytoja A. Barauskienė pakvietė mokinius pasidairyti po pačias gražiausias ir ypatingiausias pasaulio bibliotekas. Taip pat gimnazistai sužinojo, kada atsirado bibliotekos pasaulyje ir Lietuvoje, kokios bibliotekos svarbiausios, didžiausios ir šiuolaikiškiausios, kokia biblioteka saugo daugiausia paslapčių.

Diskusijos metu buvo kalbėta apie knygos ištakas, leidybą bei atsiradusią didžiausią konkurentę šiuolaikinei knygai- elektroninę knygą. Buvo aptarta knygų saugojimo problema. Knygos su minkštais viršeliais nėra tokios patvarios kaip kietais. Tad jei norime knygą skaityti ne vieną kartą, o po kiek laiko atsiversti ją vėl ir vėl (net ir po dešimtmečio), teks laikytis keleto taisyklių, kad nepažeistume knygos popieriaus ir išlaikytume aukštą jo kokybę. Todėl bibliotekininkė L. Dzingienė pasidalijo patarimais, kaip reikia saugoti knygas, mokė pasigaminti knygų skirtukus. Netradicinę pamoką ji baigė A. Einšteino žodžiais- „Vienintelis dalykas, kurį tikrai privalote žinoti, yra bibliotekos adresas“.

Radijo žurnalistų būrelio nariai