2020 m. rugsėjo mėn.
« Bir   Spa »

Archive for rugsėjo, 2020

Rugsėjo 26- Europos kalbų diena

Rugsėjo 29 dieną Vievio gimnazijos skaitykloje vyko pamoka/renginys ‚,Europos kalbų diena‘‘. Dalyvavo 5A klasės mokiniai su lietuvių kalbos mokytoja A. Barauskiene, bibliotekininkė  Lina Dzingienė ir radijo žurnalistų būrelio narės Greta Babaitytė ir Vakarė Bliujūtė.

Kodėl vyko ši netradicinė pamoka?

800 milijonų europiečių iš 47 Europos Tarybos valstybių narių yra skatinami išmokti daugiau kalbų būdami bet kokio amžiaus, mokydamiesi mokykloje arba ne. Tikėdama, kad kalbų mokėjimas yra įrankis siekiant tarpkultūrinio bendradarbiavimo ir supratimo apie mūsų žemyno kultūrinį paveldą, Europos Taryba skatina daugiakalbystę visoje Europoje. Todėl Europos Tarybos iniciatyva Europos kalbų diena – kartu su Europos Komisija – nuo 2001-ųjų metų rugsėjo 26-osios dienos švenčiama kasmet. Šios šventės tikslas – populiarinti daugiakalbę Europos kultūrą, skatinti europiečius mokytis kalbų ir per kalbas pažinti svetimas kultūras.

Tad radijo žurnalistų būrelio narės pasakojo penktokams, kad kalbų mokymasis duoda naudos tiek jauniems, tiek vyresniems. Žmogus niekuomet nebus per senas norėdamas išmoks kalbą ir pasinaudos jos teikiamomis galimybėmis. Net jei žinos tik kelis tos šalies, kurią lanko žodžius, tai suteiks galimybę surasti naujų pažinčių ir draugų. Kitų kalbų mokymasis yra būdas, padedantis  geriau suprasti vieniems kitus ir išvengti kultūrinių skirtumų. Penktokai labai atidžiai klausėsi apie kalbų mokymosi svarbą, gebėjimą skirti kalbas. Greta ir Vakarė ne tik pasakojo, bet ir surengė viktoriną. Mokiniai buvo labai aktyvūs, puikiai atsakinėjo į klausimus, todėl buvo apdovanoti prizais.

Vyko ir diskusija, kurios metu buvo kalbėta, kad kalbos atveria duris, leidžia kitaip pažvelgti į pasaulį, padeda susirasti darbą. Kalbų smagu mokytis, malonu jomis kalbėtis, bet svarbiausia, kad kalbos suvienija žmones.

Radijo žurnalistų būrelio nariai

Apdovanoti geriausieji

Mūsų gimnazijoje yra graži tradicija pagerbti ir apdovanoti puikiai besimokančius, olimpiadų, konkursų nugalėtojus bei prizininkus. Kasmet pavasarį jiems organizuojama ekskursija. Mokiniai aplanko gražiausius Lietuvos kampelius. Šių metų gegužę jau nuo vasario mėnesio planuotos ekskursijos nebuvo. Priežastis visiems suprantama – Lietuvoje buvo paskelbtas karantinas.

Bet geriausi gimnazijos mokiniai tikrai nebuvo pamiršti. Rugsėjo 23 d. mini ,,Žvaigždučių šventė“ vyko gimnazijos aktų salėje. Susirinkusiuosius pasveikino gimnazijos direktorius G. Dobilaitis. Jis  prisiminė, kad pirmoji tokia šventė aktų salėje vyko 2001 metais. Džiaugdamasis mokinių pasiekimais, direktorius ragino ir toliau siekti mokslo viršūnių.