• Vievio gimnazija

Kalendorius

2020 m. birželio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Geg   Rgs »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

ŽEMĖLAPIS

Archive for birželio, 2020

Galima mokytis kitaip

Written by admin on . Posted in NAUJIENOS

Mokymasis veikiant, bendradarbiaujant, taikant įgytas žinias praktikoje yra, ko gero, geriausias mokinių ugdymo būdas, realiai prisidedantis prie jų tobulėjimo, todėl nuo birželio 1 d. Vievio gimnazijoje ugdymo procesą tęsiant nuotoliniu būdu buvo rengiami integruoti kelių dalykų projektai ar kūrybiniai darbai. Pasibaigus veikloms, galime pasidžiaugti rezultatais – parengti 25 projektiniai darbai.

Kai kurie projektai padėjo bendrojo ugdymo turinį sieti su savo kraštu, gyvenamąja aplinka. 5B klasės mokiniai (mokyt. I. Baliūnienė, G. Išora) ir IB klasės mokiniai (mokyt. D.Raslanienė ir R.Peleckienė) atliko projektinį darbą ,,Mūsų miestelis“. Projekto tikslas – pristatyti Vievio miesto istoriją bei objektus. Pristatymo forma – video filmuko kūrimas. Mokiniai turėjo galimybę atlikti skirtingus vaidmenis: operatoriaus, montuotojo, įgarsintojo. Dalis 6C klasės mokinių (mokyt. D. Jonikienė) Vievio istoriją pateikė  matematikos uždaviniuose.  Vievio kraštą šalyje nuo seno garsina iš čia kilę žmonės, todėl 6A klasė (mokyt. V. Jodkė, D. Davidavičienė) parengė projektą „Vievio kraštas ir jį garsinantys muzikai“. II A klasės projekto tema buvo „Vievio ežero ir miesto paukščiai“. Mokiniai stebėjo ir fotografavo paukščius, stengėsi juos atpažinti. Nuotraukose užfiksuota, matyt, iš kažkur atklydusi muskusinė antis, paprastieji ir rudagalviai kirai, pilkoji varna, baltasis gandras, gulbė nebylė, dančiasnapiai, naminiai karveliai. ,,Elektrėnų savivaldybės gamta matematikos uždaviniuose“ – toks 6C klasės grupės mokinių projekto pavadinimas. 7A  klasės  mokiniai (mokyt. E. Šablinskaja, G. Vaidogas) anglų kalba parengė virtualų turą po Elektrėnų savivaldybę („Virtual tour around Elektrenai municipality“). Šiais projektais buvo ugdoma mokinių saviraiška, pilietiškumas ir patriotiškumas, skatinama domėtis savo krašto, miesto istorija.

Renkantis projekto temą visada svarbu, kad ji moksleiviams būtų įdomi. Be abejo,  mokiniams įdomiausia ieškoti atsakymų į jiems rūpimus klausimus, kelti jiems aktualias problemas. 8B klasės berniukai (mokyt. R. Šakys) rengdami projektą ,,Pažink save“ geriau pažino save ir draugus. IA klasės  mokiniai (mokyt. R. Lapinskienė, E. Apanavičienė) išsikėlė tikslą – surinkti ir užfiksuoti prisiminimus apie savo klasės gyvenimą mokykloje nuo pirmos klasės pradinėje iki pat mokyklos baigimo (taigi, darbas dar nebaigtas, turėtų būti tęsiamas!) ir sukūrė projektą ,,Mūsų klasės istorija“. IIIB klasės (mokyt. D. Charūnaitė) mokiniams rūpėjo išsiaiškinti gimnazijos mokinių vardų kilmę bei reikšmę, išskirti pagal kilmę populiariausius vardus. Gautą informaciją mokiniai apdorojo matematiškai (pateikė diagramas). Integruotą technologijų ir gamtos užduotį „Mano sveikas sumuštinis“ atliko 5C klasės mokiniai (mokyt. V. Veršylaitė, R. Damaškienė), o dalis 8B klasės mokinių (mokyt. A. Malinauskaitė-Sidorkina) gamino ir skaičiavo (,,Gaminu ir skaičiuoju“): susiradę receptą, turėjo nuspręsti, kur galima pigiau nusipirkti produktų, pagaminti, apskaičiuoti gaminio vertę ir padaryti išvadas, kaip gamintų kitą kartą. Prevencinę knygelę vaikams „Aš saugus vasarą“ sudarė 5D klasė (mokyt. A. Apyvalienė, A. Dragva). Gimnazijoje aktyviai žaidžiantys tinklinį IIIA klasės mokiniai (mokyt. P. Tenikis, R. Jončys, M. Urbonienė) parengė projektą ,,Tinklinis: taškų skaičiavimo ypatumai bei pagrindiniai terminai anglų ir lietuvių kalba“.

Vienas iš projektinės veiklos tikslų – ugdyti  mokinių  gebėjimą  ieškoti bei susirasti reikiamą informaciją, ją  sisteminti ir pritaikyti. Šiuos gebėjimus ugdėsi 6C mokiniai, besimokantys vokiečių kalbos (mokyt. R. Blaškevičiūtė; projektas ,,Die Welt der Zahlen“), 8A mokinius domino sportas (mokyt. Z. Narkeliūnaitė, A. Barauskienė; projektas,,Olimpinės žaidynės“), 8B klasė gilino chemijos žinias (mokyt. A. Nekrasovienė; projektas „Cheminiai elementai augaluose ir jų nauda žmogui“), IC klasės mokiniai gvildeno aplinkosaugos problemas (mokyt. Just. Mickūnas; projektas „Aplinkosauga visiems: dideliems ir mažiems“), o IIIB klasės dalis mokinių ,,sukosi“ šokių pasaulyje (mokyt. V. Galiauskienė; projektas „Šokių žanrai“).

Projektai tenkina mokinių smalsumą, nes dažniausiai susiję su tyrimais. Juk įdomu sužinoti, kas laukia Žemės, jeigu švaraus vandens ištekliai mažėja dėl besaikio jo vartojimo ir teršimo.  Atsakymo galima paklausti 6B klasės mokinių (mokyt.V. Grincevičienė, A. Lukšienė), atlikusių integruotą gamtos ir žmogaus bei dailės projektą „Mūsų Žemė ateityje“.

Projektinio darbo metu skiriamas didelis dėmesys ne tik įgytų žinių, gebėjimų praktiniam panaudojimui, bet ir kūrybiškumo ugdymuisi. Kūrybiškai į gamtos objektą – kalnus – pažvelgė 7B klasės mokiniai projekte ,,Svaiginanti kalnų didybė“ (mokyt. R. Bimbirienė, T. Artamonova). 7C klasės mokiniai paruošė integruotą lietuvių – anglų – rusų kalbų projektą „Nuo žodžio iki knygos“ (mokytojos Ž.Kazlauskienė, N.Lapšina, I.Rastorgujeva). Šio projekto tikslas – mokytis taisyklingai rašyti įvairiomis kalbomis ir  skatinti mokinius atrasti stebuklingą knygų pasaulį. Mokiniai paruošė originalius teminius plakatus, sukūrė pateiktis. IIB klasės mokiniai atliko projektinį darbą „Skaičių ir meno pasaulyje“ (mokyt. Violeta Debesienė,  Valda Karmazienė). Jie rinko ir kūrė įvairius matematinius galvosūkius ir uždavinius. Sukurtus uždavinius meniškai apipavidalino, parengė pristatymą. Tai puiki mokymo priemonė, kuria galės pasinaudoti įvairių kūrybinių konkursų metu. Laikydamiesi griežtų haiku kūrimo taisyklių IIC klasės mokiniai (mokyt. D. Marcinkevičienė,  J. Purvys) sukūrė gražių trieilių sporto tema (projektas „ Haiku sporto tema“), pvz., ,,Aš krentu žemėn,/Nors man nieko ir nėra./Visgi futbolas“ (Nikodemas).

Džiaugiamės gimnazijos mokinių ir mokytojų aktyviu dalyvavimu projektinėje veikloje. Tai buvo puiki galimybė tobulinti ugdymo procesą bei plėtoti mokinių bendrąsias ir specialiąsias kompetencijas. Kartu su mokiniais (5A kl., mokyt. Lina Balaišienė, Petras Franceson; projektas ,,Ačiū“) visiems mokytojams, vadovavusiems projektinei veiklai, tariame AČIŪ už kūrybiškumą, kantrybę, pagalbą, skatinimą tobulėti, idėjų įgyvendinimą. Dėkojame mokiniams, gražiais darbais baigusiems 2019–2020 mokslo metus.

P.S. Dalinamės projektinės veiklos akimirkomis ir rezultatais (toli gražu ne visais).

Jaunieji žurnalistai

„ELEKTRĖNAI – MANO ŽIBURIŲ MIESTAS“

Written by admin on . Posted in NAUJIENOS

Elektrėnai – vienas iš jauniausių miestų Lietuvoje. Jie įkurti 1960 m. laukuose pradėjus statyti šiluminę jėgainę. Miesto vardas dirbtinis, su gyvenamųjų vietų vardams būdinga priesaga – ėnai padarytas iš bendrinio žodžio elektra. Elektrėnai ir vyresniajai kartai, ir jaunimui asociuojasi su Eduardo Balsio pagal poeto Stasio Žlibino eilėraštį ,,Elektrėnų žiburiai" sukurtos dainos  skambesiu: ,, Šviečia naktį, šviečia dieną/ Šviečia naktį, šviečia dieną/ Elektrėnų žiburiai.“ Todėl ir savivaldybėje paskelbtas mokinių piešinių konkursas, skirtas miesto šešiasdešimtmečiui, vadinosi „Elektrėnai – mano žiburių miestas“. Konkurso tikslas – suteikti vaikams galimybę kūrybinėmis ir meninėmis priemonėmis išreikšti meilę Elektrėnų miestui, išsamiau pasidomėti ir susipažinti su šio miesto istorija, gamta, apylinkėmis. Konkurso iniciatorius ir globėjas – Elektrėnų savivaldybės meras Kęstutis Vaitukaitis.

Karantinas ne tik kad nesutrukdė, bet neabejotinai pažadino ir išlaisvino menininkų dvasią ir Vievio gimnazijos 5-8 ir 1-4 kl. mokiniai, vadovaujami mokytojos Violetos Debesienės, konkursui pateikė net 31 darbą.

Linkime konkurso dalyviams sėkmės.

Jaunieji žurnalistai

Tėvo diena

Written by admin on . Posted in NAUJIENOS

Pasaulis labai įvairus, tad ir šventės skirtinguose jo kampeliuose švenčiamos vis kitaip. Ne išimtis – ir Tėvo diena. Lietuvoje ji minima pirmąjį birželio sekmadienį. Šią dieną dėkodami už rūpestį ir globą, vaikai tėvams dovanoja dėmesį, lepina stipriais apkabinimais, nuoširdžiais žodžiais,  maloniomis smulkmenomis.

Vievio gimnazijos 5-6 kl. mokinių per nuotolines technologijų pamokas sukurti darbeliai jau paruošti ir laukia sekmadienio.

Technologijų mokytoja Vaida Veršylaitė