2020 m. gegužės mėn.
« Bal   Bir »

Archive for gegužės, 2020

VIEVIO GIMNAZIJOS MOKINIAI DALYVAUJA IR ,,KALBŲ KENGŪROJE“

Šiais mokslo metais rusų kalbos mokytojų Irinos Rastorgujevos ir Linos Balaišienės iniciatyva 17 mokinių dalyvavo Vaikų kūrybinės iniciatyvos fondo organizuojamame konkurse  ,,KALBŲ KENGŪRA 2020“. Visiems mokiniams sekėsi labai gerai, jie  apdovanoti padėkos raštais. Labai džiugu, kad puikiai pasirodė ir Auksinės Kengūros diplomais apdovanotos LivetaTamaševičiūtė (IIA); Evelina Vysockytė (IIC), o Oranžinės Kengūros  –  Viktorija Artiševskaitė (8B)  ir Evelina Narkevičiūtė (IA).

Sveikiname mokines ir dėkojame mokytojoms I.Rastorgujevai ir L.Balaišienei, rengusioms mokinius bei administravusioms projektą gimnazijoje.

Jolanta Karsakaitė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Mokinių piešinių paroda „Mano šeima“

Gegužės mėnesis ne be priežasties yra paskelbtas šeimos mėnesiu: pačiomis pirmomis dienomis sveikiname mamas, mėnesiui pasibaigus – tėčius, o mėnesio viduryje, gegužės 15 d., minime Tarptautinę šeimos dieną. Meilė, rūpestis, supratimas, bendravimas, pagarba, tradicijos, namai – visa telpa į žodį ŠEIMA.

Vievio gimnazijos 5 ir 7  klasių mokiniai buvo skatinami pasirinktomis dailės priemonėmis vaizduoti šeimą,  prisiminti tradicijas, šeimos poilsį…

Maloniai kviečiame pasigrožėti virtualia mokinių piešinių parodėle „Mano šeima“.

Dailės mokytoja Violeta Debesienė

Laureatų diplomai ir mūsų mokiniams

Gintaro dirbiniai, drožinėti mediniai šaukštai, keramikinės puodynės, išmargintos įvairiausiais raštais; gyvatėlėmis, tulpelėmis, lelijomis, įvairiai išdėstytomis pasikartojančiomis geometrinėmis figūromis puošti audiniai, tautinės juostelės; dar kryžiai, koplytstulpiai, atveriantys neišsenkamus pasaulio sampratos klodus, tautos šaknis, istoriją… Turbūt nereikia aiškinti, kad kalbame apie tautodailę. 2020-uosius metus Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė Tautodailės metais. Visuomenė, ypač jaunimas, yra skatinami domėtis tautodailės raida, jos šakomis, suvokti tradicinės dailės ir amatų kultūrinę ir meninę vertę. Ta proga šiemet visoje Lietuvoje planuota rengti konferencijas, parodas ir konkursus, edukacinius projektus.

Vienas jų – Elektrėnų savivaldybėje vykęs projektas „TAUTODAILĖS STEBUKLAI“.  Organizatoriai kvietė  moksleivius kurti lietuvių liaudies meno įkvėptus, šių dienų meno kalba sukurtus dailės kūrinius. Nepaisant sudėtingų ir neįprastų mokymosi sąlygų mūsų gimnazijos mokiniai sėkmingai dalyvavo piešinių konkurse. Laureatais tapo Gustė Lasevičiūtė (2c kl.) ir Gustas Baumila (2c kl.).

Kitas konkursas – respublikinis piešinių konkursas „TAUTODAILĖS LOBYNAI“. Jo tikslas – skatinti mokinius pažinti savo tautos kultūros paveldą, puoselėti pagarbą etninės kultūros tradicijoms bei poreikį jas tęsti, ugdyti mokinių kūrybinius ir meninius gebėjimus. Dailės mokytojos Violetos Debesienės paskatinti  2-4  gimnazijos klasių mokiniai, ieškodami lietuvių tautodailės autentiškumo bruožų ir jų įprasminimo galimybių, kūrė kompozicijas. Savo darbuose jie perteikė pasakų, legendų, mįslių, dainuojamosios tautosakos inspiruotas kūrybines idėjas. Šiame konkurse puikiai sekėsi mūsų gimnazistėms  Medai Jovaišaitei (2 c  kl.) ir Austėjai Bauraitei (4 kl.). Jos pelnė laureatų diplomus.

Sveikiname konkursų laureatus ir linkime kūrybinių idėjų semtis ir iš tautodailės lobynų.

Jaunieji žurnalistai