2020 m. balandžio mėn.
« Kov   Geg »

Archive for balandžio, 2020

Virtuali mandalų paroda

8a, b  ir 1b klasės mokiniai nuotoliniu būdu vedamose dailės pamokose kūrė mandalas. MANDALA –  tai ratas su centru ir simetriškai išsidėsčiusiais simboliais. Įvairiose kultūrose ir religijose ji simbolizuoja vientisumą, dieviškumą, vienybę, išbaigtumą. Mandalų kūrimo šaknys slypi gamtoje. Jų piešimas – tai kūrybinis procesas, kurio metu kuriama harmonija iš vidaus į išorę. Piešiant mandalą, lavėja koncentracija, nurimsta protas, atsiskleidžia kūrybinės galios, stiprėja pasitikėjimas savimi. Žmogui iš anksto nereikia žinoti, kaip atrodys sukurta mandala, svarbu atsipalaiduoti ir leisti sau auginti ją kaip gėlę. Kuriant  mandalą, galioja vienintelė taisyklė – pradėti piešti nuo centro. Spalvas (kaip ir simbolius) kiekvienas piešiantysis pasirenka tokias, kokios tuo metu jam atrodo patraukliausios. Kiekviena spontaniškai sukurta mandala atspindi ją kūrusiojo būseną.

Pasigrožėkite mokinių darbais.

Mokytoja Violeta Debesienė