2020 m. kovo mėn.
« Vas   Bal »

Archive for kovo, 2020

Lietuvių kalbos dienos

Penktą kartą rengiamos Lietuvių kalbos dienos – tai daugybė vasario 16 – kovo 11 d. visoje Lietuvoje ir užsienyje organizuojamų renginių, skirtų lietuvių kalbos sklaidai ir kalbos prestižui didinti.

Prie šios iniciatyvos kasmet prisijungia ir Vievio gimnazija. Šiais metais buvo organizuota tradicinė mokinių tiriamųjų darbų konferencija ,,Mano kalbinė aplinka“. 7  ir 1-2 kl. mokiniai tyrinėjo arba aktualias mūsų kalbinės aplinkos problemas, arba tai, kas lietuvių kalbos pasaulyje jiems patiems yra įdomu. K. Šaltenytė ir K. Labanova, 7c klasės mokinės (mokytoja Ž. Kazlauskienė), parengė pranešimą ,,Anglų kalbos žodžių vartojimas 7 klasėse“. Septintokės M. Poviliūnaitė ir M. Ščerbavičiūtė (mokytoja R. Bimbirienė) tyrė, ar lietuvių kalba mums yra prestižinė. Jos padarė išvadas, kad  šeimose mažai rūpinamasi lietuvių kalba, mokinių informaciniame lauke ima dominuoti anglų kalba, tačiau dauguma mokinių vertina kalbos socialinę vertę ir jų santykis su lietuvių kalba yra teigiamas. Didelio susidomėjimo susilaukė 1b klasės mokinių  M.Milerytės ir K.Vaitkevičiūtės (mokytoja D. Raslanienė) pranešimas ,,Senieji lietuviški matai".  2c klasės mokiniai D. Vaitkevičius, Just. Armonaitis ir K. Šiškauskas (mokytoja D. Marcinkevičienė) parengė pranešimą ,,Vievio gimnazijos mokytojų skaitymo įpročiai“.

Taip pat septintose klasėse mokytojos R. Bimbirienė, Ž. Kazlauskienė, D.Raslanienė  organizavo skaitymo valandą  ,,Su gera knyga rankose šiame nesaugiame pasaulyje saugiau“. Mokiniai skaitė ir aptarė  B. Baltrušaitytės apsakymą „Trys pasakojimai apie Skaudą“.

8a klasėje mokytoja A. Barauskienė vedė atvirą pamoką ,,Lietuviško žodžio kelias“.

Kviečiame visus gimnazijos mokinius kiekvieną dieną būti neabejingus lietuvių kalbai, aktyviai puoselėti lietuvišką žodį.

Jaunieji žurnalistai

Tinklinio varžybos, skirtos Kovo 11-ajai

Elektrėnų sav. ,,Versmės“  gimnazija organizavo šventines vaikinų tinklinio varžybas, kuriose be Elektrėnų sav. gimnazijų komandų dalyvavo ir Kaišiadorių A. Brazausko gimnazijos mokiniai.

Po labai įtemptos kovos Vievio gimnazijos komanda iškovojo antrą vietą ir pasipuošė sidabro medaliais.

Geriausio žaidėjo taurė atiteko J. Sladkevičiui, paskatinamasis prizas E. Kazlauskui.

Zita  Narkeliūnaitė, fizinio ugdymo mokytoja

,,Švęskime kartu“

Kovo 11-ąją minime vieno iš svarbiausių Lietuvos istorijos įvykių – Nepriklausomybės atkūrimo – 30-ąją sukaktį.

Visą mėnesį gimnazijos mokiniai ruošėsi šiai šventei. 5-8 ir 1-2gimnazinių klasių mokiniai, vadovaujami mokytojų V. Debesienės, D. Šumskienės, V. Veršylaitės bei bibliotekos vedėjos V. Tenikienės kūrė šventines dekoracijas – trispalvius vėjo malūnėlius, širdeles, gėles – ir papuošė gimnaziją. Taip pat mokiniai ruošėsi akcijai ,,Švęskime kartu“ – pynė trispalves draugystės apyrankes. Jas kovo 9 dieną padovanojo ne tik gimnazijos mokiniams, mokytojams, darbuotojams, bet ir Vievio lopšelio-darželio ,,Eglutė“, Pilymų vaikų darželio, Vievio J. Milančiaus pradinės mokyklos bendruomenių nariams. Draugystės apyrankėmis pasipuošė ir Vievio seniūnijos darbuotojai. Gimnazijos valgyklos vedėja kartu su virėjomis iškepė sausainių, o technologijų mokytoja D. Šumskienė ir IIa klasės mokinės juos  papuošė geltona, žalia, raudona glazūra. Kovo 10 dieną per  pertraukas sausainiais buvo vaišinama gimnazijos bendruomenė. Po trijų pamokų I ir II gimnazinių klasių mokiniai gimnazijos kieme iškėlė Trispalvę.

Kovo 11-oji reiškia mūsų ateities skrydį, kurio sėkmė priklauso nuo mūsų pačių polėkio. Tai pamatas tikėti, kurti, dirbti ir švęsti, gyventi taip, kad neapviltume nei protėvių, puoselėjusių lietuvių kalbą, papročius ir tradicijas, nei savęs. Švęskime Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną – mūsų Laisvės šventę.  Laisvės, kuri pulsuoja kiekvieno mūsų širdyje.

Jaunieji žurnalistai