2020 m. vasario mėn.
« Sau   Kov »

Archive for vasario, 2020

SUSITIKIMAS SU VDU ATSTOVAIS

Kelerius metus Lietuvoje opi problema – mokytojų trūkumas. Jau dabar Lietuvos mokyklose stinga įvairių dalykų mokytojų, ypač tiksliųjų, gamtos mokslų. Jaunimą prikalbinti sunku, tad Lietuvoje imamasi  priemonių, kad būtų galima  pakviesti jaunus žmones dirbti mokyklose.

Viena tokių priemonių – susitikimai su aukštųjų mokyklų, rengiančių būsimus pedagogus, atstovais, todėl vasario 27 dieną Vievio gimnazijose lankėsi VDU dėstytojos. Šiuos susitikimus su abiturientais Elektrėnų savivaldybėje inicijavo Elektrėnų savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrius. VDU Švietimo akademijoje jau šiemet jaunuolių, kurie norės tapti pedagogais, laukia daug naujovių.  Švietimo akademija – tai naujos kartos mokytojų rengimo centras, kuriame akcentuojamas ne tik dalyko išmanymas, bet ir visapusiškas išsilavinimas bei tarptautinė aplinka. Šiuo metu VDU Švietimo akademijoje Kaune ir Vilniuje studijos vykdomos 4 krypčių studijų programose: gamtos, fizinių ir technologijos mokslų, kalbos ugdymo, socialinio ir meninio ugdymo.

Džiugu, kad susitikime dalyvavo nemažai mūsų abiturientų, taip pat atvyko keletas dvyliktokų iš Semeliškių gimnazijos. Mokiniai buvo supažindinti su stojimo sąlygomis, minimaliais reikalavimais, su konkursinio balo sandara. Ugdymo programų studentams VDU suteikiama labai daug lengvatų: nuolaidos bendrabučiui, galimybė gauti dviejų rūšių stipendijas, įgyti dviejų mokomųjų dalykų mokytojo kvalifikaciją ir kita. Smulkiau buvo pristatyta ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo studijų programa. Aptartos mokytojui reikalingos kompetencijos (probleminis mokymas(is), verslumas ir kūrybiškumas, kritinis mąstymas, skaitmeninių technologijų ir medijų raštingumo valdymas), kurios įgyjamos VDU. Abiturientus taip pat sudomino galimybė pasiruošti valstybiniams egzaminams (nemokami kursai). Susitikimo pabaigoje dėstytojos atsakė į abiturientų klausimus, konsultavo individualiai.

Tikimės, kad gimnazijos jaunuoliai pagalvos apie studijas VDU ir rinksis pedagogikos studijų programas.

Valda Karmazienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Blynų diena

Užgavėnių nesupainiosi su jokia kita švente: persirengėliai, kaukės, Morė, degantys laužai, žaidimai, burtai. Ir ,žinoma, čirškiantys blynai! Lietuvoje tai tradicinis šios žaismingos kalendorinės šventės patiekalas. O tokios blynų įvairovės, kokią mums siūlo senoji lietuvių kulinarija, galima tik pavydėti. Tuo įsitikinti galėjome vasario 25 d. Vievio gimnazijoje vykusiame renginyje „Blynų diena” (organizatorė socialinė pedagogė metodininkė Aistė Apyvalienė).  5-6, 1 gimnazinių  klasių mokiniai, išsikepę  pačių gardžiausių blynų, vaišino jais bendruomenę. Uogienė ne tik per barzdas varvėjo, bet pripildė ir mūsų visų dalyvių pilvukus. Sužinojome ir naujų blynų kepimo receptų. Bet svarbiausia buvo pajusti, kaip svarbu mokėti dalintis su kitais ir gera nuotaika, ir gražiais darbais.

Vievio gimnazijos jaunieji žurnalistai

„Makaronų tiltai 2020”

Vasario 13 d. mūsų gimnazijoje buvo organizuotas Lietuvos čempionato „Makaronų tiltai 2020” mokinių atrankos etapas. Pirmiausia konferencijų salėje vyko ugdymo karjeros renginys. I – IV klasių mokiniai, besidomintys inžinerijos studijomis, susitiko su VGTU doc. dr. Gintautu Ambrasu, kuris pasakojo apie studijų proceso ypatumus, absolventų perspektyvas ir karjeros galimybes. Kalbėjo apie bendrojo priėmimo sąlygas, konkursinius balus, priėmimo tvarką.

Po susitikimo prasidėjo varžybos. Makaronų tiltų statymo meistriškumą demonstravo trys mūsų gimnazijos komandos ir svečiai iš Vilniaus J.Basanavičiaus progimnazijos, Elektrėnų „Versmės“ gimnazijos bei Elektrėnų „Ąžuolyno“ progimnazijos.  Varžybų dalyvių komandų tikslas – sukonstruoti tiltą, galintį išlaikyti kuo didesnę apkrovą. Tiltai buvo konstruojami iš įprastų, prekybos centruose parduodamų spagečių formos makaronų, kuriuos pateikia varžybų organizatorius, t. y. VGTU.  Makaronams sujungti naudojamas plastilinas. Konstruojant tiltą neleidžiama naudoti jokių papildomų medžiagų. Tiltas turi perdengti 400 mm tarpatramį. Tiltas turi būti ne ilgesnis nei 420 mm, o plotis ne didesnis nei 100 mm. Maksimalus tilto aukštis ne didesnis kaip 200 mm. Mokiniai turėjo mokėti dirbti komandoje ir išmanyti tiltų konstrukcijas, galvoti apie galimas didžiausias apkrovas.

Mūsų gimnazistams pavyko iškovoti dvi pirmąsias prizines vietas. I vietos laimėtojai – II b klasės mokiniai Lukas Kazakovas, Martynas Barkauskas, Haroldas Grotuzas, Karolis Andriuškevičius – gavo kvietimą dalyvauti Lietuvos čempionato „Makaronų tiltai 2020“ mokinių finale VGTU.

Rytis Šakys, technologijų mokytojas