2020 m. sausio mėn.
« Gru   Vas »

Archive for sausio, 2020

MOKYMAI SU LAMABPO

Sausio 29 d. į gimnaziją susitikti su abiturientais atvyko LAMABPO konsultantė Laura  Bernatavičiūtė. Susitikime taip pat dalyvavo Semeliškių gimnazijos abiturientai su savo mokytoja. Konsultantė pristatė abiturientams LAMABPO puslapį, papasakojo apie stojimo sąlygas į aukštąsias mokyklas, konkursinio balo sandarą, minimalius reikalavimus stojant.

Mokiniai įdėmiai klausėsi apie visas prašymų pildymo subtilybes, klausinėjo, į ką labiausiai turėtų atkreipti dėmesį bei kitų jiems rūpimų dalykų. Po renginio, pasiteiravus mokinių, ar buvo naudingas toks susitikimas, atsakė: ,,Taip, patiko, buvo įdomu ir naudinga“.

Iš susitikimo mokiniai išėjo truputį susirūpinę ir surimtėję. Juk jų laukia atsakingas ir gana ilgas kelias link tikslo. Reikia susikaupti, pagilinti žinias, įdėti dar daug pastangų, kad įveiktų brandos egzaminų barjerą bei pagerintų metinius įvertinimus.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Valda Karmazienė

Meninio skaitymo konkursas

Sausio 22 dieną, po 6 pamokų, į 71 kabinetą rinkosi  5-8 ir 1-4 klasių mokiniai, panorę išbandyti savo jėgas meninio žodžio šventėje. Savo santykiui su meniniu žodžiu įrodyti jie pasirinko įdomius grožinės literatūros tekstus. Šįkart puikiai sekėsi Vainetai Klerauskaitei (5b), Mėtai Sturonaitei (5a), Austėjai Pažėraitei (7b), Danieliui Cibulskui (7a), Emilijai  Narbutaitei (8a), Evelinai Martišauskaitei (2a), Agnei Paukštytei (3a), Meidai Klerauskaitei (3b), Livetai Kazlauskaitei (3b). Šie mokiniai gebėjo savitai perskaityti grožinį kūrinį: perteikti aktualaus, atitinkančio jų patirtį teksto pagrindinę mintį, tinkamai naudojo savo balso diapazoną, taisyklingai kirčiavo žodžius.

Linkime gimnazijai atstovaujantiems mokiniams sėkmės savivaldybės konkurso etape.

Jaunieji žurnalistai

„Taiki mokykla“

Vievio gimnazijoje 2019-2020 m.m.  įgyvendinama prevencinė konfliktų sprendimo ir mediacijos programa „Taiki mokykla“. Tikslas – padėti mokiniams atpažinti ir lengviau išspręsti konfliktus,  kurti gimnazijoje teigiamus mokinių tarpusavio santykius.

I-III  klasių mokinių ir pedagogų komanda įgijo žinių ir kompetencijų, kaip valdyti konfliktus, taikant mediacijos principus.  Jie savo patirtimi ir įgytomis žiniomis pasidalins su 5-8 klasių mokiniais per klasių valandėles. Šešių užsiėmimų metu bus kalbama apie jausmus, konfliktus, jų sprendimus, pagarbą sau ir kitiems, pasitikėjimo savimi stiprinimą.

Aistė Apyvalienė, socialinė pedagogė