2019 m. gruodžio mėn.
« Lap   Sau »

Archive for gruodžio, 2019

Koncertas Vievio Šv. Onos bažnyčioje

Mūsų gimnazijos mokiniai noriai dalyvauja įvairiuose projektuose. Šiais mokslo metais jaunieji choristai, vadovaujami muzikos mokytojos Dalios Davidavičienės, prisijungė prie valstybinio choro „Vilnius“ rengiamo edukacinio projekto „Choras „Vilnius“ ir jaunieji talentai“.  Projekto metu profesionalūs atlikėjai drauge su skirtingų miestų vaikų chorais rengia ir atlieka bendrą kūrinį.

Ir štai gimnazijos jaunių choro balsai gruodžio 8 d. skambėjo Vievio Šv. Onos bažnyčioje. Jie kartu su solistais Asta Krikščiūnaite ir Stein Skjervold, choru „Vilnius“ (meno vadovas ir vyr. dirigentas Artūras Dambrauskas), Lietuvos kariuomenės orkestru (kapelmeisteris mjr. Egidijus Ališauskas) atliko neprasto grožio britų kompozitoriaus John Rutter kūrinį „Vaikų mišios“. Jaunieji dainininkai turėjo galimybę prisiliesti prie muzikos, alsuojančios džiaugsmu.

Pabusk, manoji siela, ir kartu su saule
įveik kasdienių prievolių slenkstį;
Nusipurtyk nykų tingulį, su džiaugsmu kilk
ir paaukok savąją šio ryto auką.
Išpirk kaltę už tuščiai praleistą brangų laiką,
kiekvieną dieną vertink tarsi ji būtų paskutinė.
Tinkamai puoselėk savo gebėjimus,
ruošk save didžiajai dienai.

Šiais baroko epochos anglikonų dvasininko Thomo Keno žodžiais prasidedančiame kūrinyje girdimą išgyvenimų tikrumą ir nuoširdumą, viltį ir tikėjimą mūsų jaunieji atlikėjai kartu su patyrusiais choro dainininkais, orkestro muzikantais bei solistais dovanojo gimnazijos bendruomenei, artimiesiems ir bičiuliams, apsilankiusiems koncerte.

Abejingų klausytojų teigiamas emocijas spinduliuojančiai muzikai tą dieną nebuvo.

Jaunieji žurnalistai

Gimnazijos pirmokų krikštynos

Lapkričio paskutinį penktadienį Vievio gimnazijoje vyko linksmas tradicinis renginys – pirmokų krikštynos, kurias organizavo abiturientai. Šventės tema – ,,Psichiatrijos ligoninė“. Pirmiausia  I A, I B ir I C klasės mokiniai pristatė ,,namų darbą“: šoko, dainavo, netgi paruošė abiturientams užduotėlių. Po to krikštatėviai, gimnazijos ketvirtokai, pateikė įvairių išbandymų, kuriuos, norėdami papildyti gimnazistų gretas, turėjo įveikti pirmokai.  Jiems prireikė ryžto, drąsos ir gero humoro jausmo. Visi pirmų klasių mokiniai įrodė, jog yra verti garbingo gimnazisto vardo.

Julija Januševska, 4 A klasės mokinė

Fizikiniai reiškiniai pasakose ir animaciniuose filmuose

Ar pamenate, kaip vaikystėje tėveliai ar seneliai jums sekė pasakas? Mielai į stebuklų pasaulį leisdavotės ir patys, mažomis rankutėmis versdami pasakų knygelių lapus, negalėdami atitraukti akučių nuo spalvotų užburiančių iliustracijų? Tuomet dar nežinojote, kas yra toji fizika ir kad pasakose arba animaciniuose filmukuose ji gali tūnoti kur nors pasislėpusi.

Šios dienos netradicinėje fizikos pamokoje dalyvavo fizikos mokytoja Elvyra Apanavičienė, 1a klasės mokiniai, bibliotekos darbuotojos Vega Tenikienė ir Lina Dzingienė. Pamokos metu mėginome pažvelgti į pasakas ir animacinius filmus kitokiu žvilgsniu, labiau įsigilindami į kūrinio esmę, įvykius ir juose stengėmės aptikti fizikinių reiškinių. Mokiniams buvo išdalinti lapai, kuriuose jie turėjo parašyti žiūrimo filmuko ar skaitomos pasakos pavadinimą, aptiktą fizikinį reiškinį, jį apibūdinti ir aprašyti, kaip jį suprato.

Iš pradžių visi klausėsi senos, visiems girdėtos pasakos apie ropės rovimą ir atpažino, kad raunant ropę veikia jėgų atstojamoji (sudėję kelias jėgas, gauname vieną didelę jėgą). Vėliau žiūrėjo animacinį filmą „Trys medkirčiai“, taip pat keletą ištraukų iš šių animacinių filmų: „Varlė keliautoja“, „Na, palauk (3 serija)“, „Kolia, Olia ir Archimedas“. Bibliotekos vedėja Vega Tenikienė paskaitė pasaką ,,Du Šalčiai“. Minėtuose animaciniuose filmuose ir pasakoje buvo atpažinti šie fizikiniai reiškiniai: Archimedo jėga, svertas, laisvasis kritimas, garavimas, temperatūrų kitimas ir t.t.

Mokiniams ši pamoka buvo nauja patirtis, kitoks požiūris į kasdienius reiškinius, vaizduojamus pasakose ir animaciniuose filmuose. Ateityje stenkimės būti atidesni, pastabesni ir mums prieš akis atsivers nuostabus fizikos pasaulis, kiek netikėtas, tačiau labai įdomus.

Vega Tenikienė, gimnazijos bibliotekos vedėja