2019 m. lapkričio mėn.
« Spa   Gru »

Archive for lapkričio, 2019

Salomėjos Nėries 115 –ųjų gimimo metinių minėjimas

Šių metų lapkričio mėnesį minime lietuvių poetės Salomėjos Nėries 115- ąsias gimimo metines. Šia proga gimnazijos bibliotekos vedėja Vega Tenikienė organizavo parodą, kurioje eksponuojami poetės eilėraščių rinkiniai, nuotraukos, gražiausi eilėraščiai. Siekdama mokinius supažindinti su S. Nėries gyvenimu ir kūryba, bibliotekoje atviras pamokas vedė lietuvių kalbos mokytoja Ž. Kazlauskienė. Mokytoja pasakojo apie nelengvą Salomėjos Nėries gyvenimą, likimo vingius, aptarė kūrybinį palikimą. 7c ir 1c klasių mokiniai klausė eilėraščių ir dainų pagal poetės eiles įrašų. Taip pat poetės eilėraščius skaitė patys mokiniai, mokytoja ir bibliotekos vedėja. Per pamokas visi dalijosi savo įspūdžiais apie S. Nėries kūrybą.

Mokiniai įsitikino, kad S. Nėries kūrybinis palikimas žavi jausmų grynumu, formos lengvumu, nesudėtinga minties gelme, patraukia širdies atvirumu. Jos poezija – paguoda visoms jautrioms širdims.

Mokiniai dėkoja Vegai Tenikienei ir mokytojai Ž.Kazlauskienei už prasmingą ir įdomią veiklą.

Jaunieji žurnalistai

Kvadrato varžybos

Penktadienio (11-15) popietę gimnazijos sporto salėje virė sportinės aistros. 5 ir 6 klasių berniukų komandos žaidė kvadratą. Mokiniai mėgsta šį žaidimą ir dažnai jį žaidžia per fizinio ugdymo pamokas. Taip mokiniai mokosi bendrauti, suburti komandą, greitai reaguoti, bėgti, šokinėti, gaudyti kamuolį ir išmušti kitą žaidėją. Ir šį kartą varžybos buvo įdomios ir azartiškos. Prireikė trečio kėlinio, kad  išsiaiškintų, kas stipresni. Net iki paskutinės kėlinio minutės nebuvo aišku, kas nugalės. Pergalę šventė penktokai, bet šeštokai  labai nenusiminė, nes žada atsirevanšuoti  kitose rungtynėse. Geriausių žaidėjų taurelės atiteko D. Jankūnui ir E.Sinkevičiūtei.  Visi žaidėjai džiaugėsi „geros nuotaikos vaistais“- šokoladukais.

Zita Narkeliūnaitė, fizinio ugdymo mokytoja

Paminėjome Tolerancijos dieną

Kiekvienais metais mūsų gimnazijos bendruomenė mini Tarptautinę tolerancijos dieną. Šiemet šios dienos simbolis – Tolerancijos švyturys. Švyturys kaip simbolis reiškia pagalbą, nes rodo kelią laivams, ieškantiems kranto, padeda neužplaukti ant seklumos. Tolerancija suteikia žmonėms gebėjimą visuomenėje sugyventi taikiai, priimti kitokį žmogų, kitokius požiūrius. Skirtumai – ne pagrindas nesantaikai, užgauliojimams ar persekiojimui. Pilietinės iniciatyvos „Tolerancijos švyturys“ tikslas buvo su mokiniais išanalizuoti žodžio ,,tolerancija“ reikšmę, išsiaiškinti, ar mes gyvename tolerantiškoje visuomenėje, prisiminti netolerancijos ar tolerancijos pavyzdžių. Per klasės valandėles mokiniai  klausėsi paskaitų apie draugystę, patyčių žalą, mikroklimato klasėje stiprinimą, vyko lankstinukų apie toleranciją sklaida. Gimnazijos fojė buvo demonstruojami mokinių piešti švyturiai. Parodą parengė mokytojos Violetos Debesienės vadovaujamo būrelio ,,Dailė kitaip“ nariai ir  1-2  klasių mokiniai (mokytoja D. Šumskienė).

Lapkričio 15 dieną gimnazijoje vyko Apsikabinimų akcija. Apsikabinimų virusas sklido per pertraukas: nuotaikingais personažų kostiumais persirengę mokinių tarybos nariai ir savanoriai visiems dalijo šių metų Tolerancijos dienos ženklu pažymėtas Apsikabinimų korteles.

Tolerancijos dienos organizatoriai – Vievio gimnazijos mokinių tarybos komanda ir socialinė pedagogė Aistė Apyvalienė – dėkoja visai mokyklos bendruomenei už iniciatyvos palaikymą.

Jaunieji žurnalistai