2019 m. spalio mėn.
« Rgs   Lap »

Archive for spalio, 2019

Akcija „Leisk vadovėliui ilgiau gyventi“

Pasižiūrėję, kokius vadovėlius per pamoką atsiverčia mokiniai, pastebime, kad ne visi juos tausoja. Vieni rūpestingai aplenkti, tvarkingi, o kiti pripiešti, užlankstais kampais. Paskatinti mokinius saugoti ir tausoti vadovėlius padėjo akcija „Leisk vadovėliui ilgiau gyventi“, kurią organizavo skaityklos vedėja Lina Dzingienė ir 7c klasės auklėtoja Žaneta Kazlauskienė. Akcijos tikslas – skiepyti meilę knygai, formuoti atsakingumą, ugdyti moralų skaitytoją.

Šioje  akcijoje spalio 25 dieną dalyvavo 7c klasės mokiniai.  Akcijos pradžia – originalus ir vaizdingas  skaityklos vedėjos patarimų, kodėl ir kaip reikia saugoti vadovėlius, pristatymas. Mokiniai įdėmiai klausėsi vertingos informacijos, atsakinėjo į klausimus, dalinosi savo patirtimi.

Vedėja ne tik pasakojo, kodėl reikia saugoti knygas, bet ir pasiūlė praktinę užduotį – iš popieriaus išlankstyti knygų viršeliams kampučius. Mokiniams labai patiko ši užduotis, nes jie ne vienam vadovėliui ,,pratęsė  gyvenimą“.

7c klasės mokiniai dėkoja skaityklos vedėjai L.Dzingienei už įdomią ir prasmingą veiklą ir visus mokinius ragina: ,,Tausokite knygas – išminties lobynus! Leiskite vadovėliams ilgiau gyventi!“

Jaunieji žurnalistai

Helovinas

Ir šiais mokslo metais gimnazijos mokinių taryba surengė Helovino šventę. Spalio 24-ąją gimnazijos erdvės buvo išpuoštos voratinkliais, šikšnosparniais, vaiduokliais ir kitais neatskiriamais šios šventės atributais. Klasėse buvo galima išvysti daugybę persirengėlių. Įspūdingi kostiumai, kaukės, muzika, gąsdinimai  sukūrė ypatingą atmosferą. Šventės metu prasidėjo internetinis #HVG19 konkursas, kuriame gali dalyvauti kiekvienas mokinys, nusifotografavęs prie foto sienelės.

Ketvirtadienis prabėgo labai greitai, nes diena buvo kupina bendrystės, naujų potyrių, džiaugsmo ir linksmo juoko. Ne vienas gimnazistas džiaugėsi mokinių tarybos iniciatyvumu bei mokyklos administracijos  palaikymu organizuojant Helovino dvasia apgaubtą renginį . O Vievio gimnazijos mokinių taryba dėkoja visiems savanoriams, padėjusiems organizuoti šią šventę, ir visiems mokiniams, palaikiusiems jų iniciatyvą.

Jaunieji žurnalistai

,,Veiksmo diena‘‘ Elektrėnų savivaldybės administracijoje

Spalio 17 dieną  Elektrėnų savivaldybėje vyko jaunimo ,,Veiksmo diena“. Ji organizuojama jau antrus metus iš eilės. Savivaldybėje darbavosi keturios  mokinių komandos iš Elektrėnų, Vievio ir  Kietaviškių. Dešimt aktyviausių Vievio gimnazijos mokinių tądien kovojo dėl geriausios idėjos, kurią įgyvendinus pagerėtų jaunimo gyvenimas.

Renginio metu mokiniai diskutavo su Elektrėnų savivaldybės tarybos bei administracijos atstovais apie savivaldybėje vykdomas veiklas, išmoko rašyti projektus, gauti rėmėjų finansavimą, paskirstyti fondo išlaidas savo idėjos realizavimui. Vievio gimnazijos jaunimo komanda pristatė idėją „Parkelis Vievyje prie ežero kranto“.  Projekte jaunuoliai siekė sukurti jaukią aplinką prie ežero.

Vievio gimnazijos komanda dėkoja  organizatoriams už šį nuostabų renginį ir  laukia ,,Veiksmo dienos"  kitais metais.

Vievio gimnazijos mokinių tarybos narė Meida Klerauskaitė