• Vievio gimnazija

Kalendorius

2019 m. rugsėjo mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Bir   Spa »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

ŽEMĖLAPIS

Archive for rugsėjo, 2019

Akcija „Mokyklinė kuprinė – kokia ji?“

Written by admin on . Posted in NAUJIENOS

Kuprinė yra neatsiejamas kiekvieno moksleivio atributas. Lietuvoje iki šiol neišspręsta „sunkios kuprinės“ problema. Remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rekomendacijomis, optimalus pilnos kuprinės svoris turėtų sudaryti iki 10 proc. mokinio kūno masės. Neretai pasitaiko, kad mokinių kuprinių svoris viršija rekomenduojamą normą.  Netaisyklingas kuprinės nešimas ir per didelis kuprinės svoris turi įtakos netaisyklingos laikysenos formavimuisi, stuburo asimetrijai, kaklo, pečių, nugaros skausmų atsiradimui, teisingam kvėpavimui.

Vievio gimnazijoje rugsėjo mėnesį buvo sveriamos mokinių kuprinės ir vertinamas kuprinių svorio atitikimas PSO rekomendacijose nurodytiems standartams. Akciją organizavo visuomenės sveikatos specialistė Violeta Kerševičienė. Mokiniams buvo labai smalsu sužinoti ne tik savo, bet ir draugų kuprinių svorį.

Rekomenduojamas maksimalus kuprinės svoris pagal moksleivio kūno masę:

Kūno svoris ( kg. ) Maksimalus kuprinės svoris ( kg. )
24 – 28                                  2,5
29 – 33                                  3,0
34 – 38                                  3,5
39 – 43                                  4,0
44 – 48                                  4,5
49 – 53                                  5,0

Dėkoju visiems akcijoje dalyvavusiems moksleiviams. Keliaukime į mokyklą su šypsena!

                                            Violeta Kerševičienė, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Mokslo metai prasidėjo!

Written by admin on . Posted in NAUJIENOS

Baigėsi šilta vasara, į žemę atėjo ruduo. Jis prasidėjo gražiausia rudens švente – Mokslo ir žinių diena. Miestelio gatvės prisipildė šurmulio, gyvybės, vaikų juoko. Mokyklinis skambutis vėl kvietė į mokyklą mokinius, jų tėvelius ir mokytojus. Vievio gimnazijos kieme susirinko visa mokyklos bendruomenė. Šventė buvo pradėta iškilmingu Lietuvos ir gimnazijos vėliavų įnešimu. Jas nešė geriausi gimnazijos abiturientai: Austėja Bauraitė, Ingrida Kvietkovskytė, Kamilė Lipnickaitė, Raigardas Markevičius, Audrius Sabaitis, Eimantas Šostakas, Justas Vaitkevičius, Justė Žilionytė. Skambant Lietuvos Respublikos himnui, vėliavos buvo iškilmingai pakeltos. Mokinius, jų tėvelius, globėjus sveikino gimnazijos direktorius G. Dobilaitis, Elektrėnų sav. vicemeras R.Ivaškevičius, Vievio seniūnas Z. Pukėnas, Elektrėnų sav. Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Dž.Dagys. Jie  linkėjo visiems gerų ir prasmingų mokslo metų, o mokytojams kūrybingumo ir kantrybės.

Kiekvienais metais gimnazijoje vyksta konkursas „Metų mokinys“. Jo rezultatai skelbiami Mokslo ir žinių dieną. Ir šiemet gimnazijos direktorius G. Dobilaitis paskelbė ir apdovanojo 2018-2019 mokslo metų konkurso nugalėtojus. Metų penktoku išrinktas Augustinas Apyvala, šeštoke – Ieva Jodkaitė, septintoku – Tautvydas Tauras, aštuntoku – Vilius Karsokas; gimnazinių klasių pirmoku – Nedas Svetlikauskas, antroke – Liveta Kazlauskaitė, trečioku – Audrius Sabaitis,  ketvirtoku – Lukas Jančiauskas (jis buvo apdovanotas brandos atestatų įteikimo šventės metu). Visiems susirinkusiesiems šokį  „Mano namai“ dovanojo Vievio gimnazijos  merginų šokių kolektyvas ( vadovė V. Galaiuskienė), savo lūkesčius išsakė abiturientai, o renginio vedėjai  Ieva Barauskaitė ir Nedas Svetlikauskas palinkėjo  sėkmingo ir prasmingo starto į pažinimo kelionę. Iškilmingai šventės daliai pasibaigus, mokiniai su klasių auklėtojais susirinko į klases pirmajai klasės valandėlei. Dalijosi vasaros įspūdžiais, nuveiktais darbais, ateities planais.

Labai norisi tikėti, kad šis rugsėjis bus viltingas visiems mūsų bendruomenės nariams.

Vievio gimnazijos jaunieji žurnalistai