• Vievio gimnazija

Kalendorius

2019 m. gegužės mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Bal   Bir »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ŽEMĖLAPIS

Archive for gegužės, 2019

Pamokos „Psichikos sveikata“

Written by admin on . Posted in NAUJIENOS

Vaikų emocinė savivoka, pasitikėjimas savo jėgomis ir savivertė, tarpusavio santykiai ir atjauta – svarbiausi psichikos sveikatos aspektai. Žinodami, kad  vienas iš penkių moksleivių patiria psichikos sveikatos problemų, daugiau nei pusė tokių problemų kyla jiems dar nesulaukus 14 metų, turime apie tai dažniau kalbėtis. Todėl mūsų gimnazijoje 1-2  klasių mokiniams vyko pamokos „Psichikos sveikata“. Jas vedė visuomenės sveikatos specialistė Violeta Kerševičienė.

Per pamokas kalbėta, kaip  reikia išmokti pažinti save, savo stipriąsias puses ir jomis naudotis, kaip valdyti emocijas, susidoroti su netektimis ir pokyčiais, veiksmingai spręsti problemas ir priimti atsakingus sprendimus. Mokiniai skatinti tikėti, jog  jie gali keisti savo gyvenimą, išlikti viltingi, ryžtingi, kai atsiranda sunkumų , sukurti ir išlaikyti puikius santykius, būti supratingi ir sugebėti bendradarbiauti su kitais. Šie įgūdžiai būtini sveikam, laimingam ir sėkmingam gyvenimui tiek mokykliniame amžiuje, tiek suaugus.  

Visuomenės sveikatos specialistė Violeta Kerševičienė

„ Tėti, pasvajokime kartu!“

Written by admin on . Posted in NAUJIENOS

Nuo 2009 metų Lietuvoje pirmasis birželio sekmadienis paskelbtas Tėvo diena. Šiemet tai birželio 2-oji. Ta proga gimnazijos bibliotekoje vyko integruota pamoka „Tėti, pasvajokime kartu!“ Ją organizavo bibliotekininkės V. Tenikienė, L. Dzingienė, technologijų mokytoja V. Veršylaitė, dalyvavo 5b klasės mokiniai.

 Mokiniai sužinojo Tėvo dienos istoriją, žiūrėjo filmukus apie pačius geriausius pasaulio tėčius, klausėsi jiems skirtų dainų. Po to mokiniai gamino tėveliams dovanas – klijavo, spalvino ir dekoravo mažus, tačiau labai mielus lėktuvėlius. Kiekvienas ant nediduko popierinio debesėlio tėveliui užrašė sveikinimą ir svajonę, kurią ateityje kartu su tėčiu norėtų įgyvendinti. Debesėliai buvo prisegti prie lėktuvėlių. Šios dovanėlės bus įteiktos tėtėms šventinę dieną.

 Dvasinis tėvų ir vaikų ryšys labai svarbus. Todėl svarbu puoselėti gerumą, išmokti dalintis džiaugsmu su kitais, mylėti ir branginti savo artimuosius. To ir buvo siekiama šioje pamokoje.

Vega Tenikienė

„Mes kiekvienas pasaulį priimame skirtingai“

Written by admin on . Posted in NAUJIENOS

Gegužės mėn. 7 klasių mokiniams pamokas „Mes kiekvienas pasaulį priimame skirtingai“ vedė  visuomenės sveikatos specialistė Violeta Kerševičienė.

Pamokos prasidėjo linksmai – žaidimu  „Mes skirtingi“. Po to patyriminio mokymosi metodu –pažvelk, apmąstyk, pakeisk, daryk –  mokiniai atliko užduotį  „Mano vertybės ir kaip jos išryškėja darbe?“  Mokinai sužinojo, kad žmogus vienu metu dažniausiai patiria daugiau nei vieną poreikį. Be to,  kiekvienas informaciją  priima  skirtingai: išmokstama 10 % iš to, ką perskaitė; 20 % iš to, ką išgirdo; 30 % iš to, ką pamatė; 50 % iš to, ką pamatė ir išgirdo; 70 % iš to, ką aptarė su kitais; 80 % iš to, ką patys patyrė; 95 % iš to, ko mokė kitus. Mokiniams buvo įdomu sužinoti apie  skirtingus žmogaus  klausymosi lygius: vidinį, sufokusuotą bei giluminį  klausymą. Pamokos pabaigoje mokiniai apmąstė,  kokias įgytas žinias galės panaudoti ateityje ir ką nuo rytdienos darys kitaip.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Violeta Kerševičienė