• Vievio gimnazija

Kalendorius

2019 m. balandžio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Kov   Geg »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

ŽEMĖLAPIS

Archive for balandžio, 2019

VDI projektas ,,Dirbsiu saugiai“

Written by admin on . Posted in NAUJIENOS

Balandžio 28-ąją minima Pasaulinė darbuotojų saugos ir sveikatos diena. Ta proga  Valstybinė darbo inspekcija (VDI) organizuoja įvairius renginius. Šiais metais VDI kreipėsi į šalies įmones ir mokyklas, kviesdama 5–6 klasių moksleivius dalyvauti projekte „Dirbsiu saugiai“. Nuo balandžio pradžios VDI inspektoriai ir įmonių atstovai lankosi šalies mokyklose ir veda saugaus darbo pamokas. Šiame projekte nusprendė dalyvauti mūsų gimnazijos 5b ir 5c klasių mokiniai, todėl tokia pamoka balandžio 17 dieną  vyko ir mūsų gimnazijoje.

Apie saugias darbo sąlygas su penktokais kalbėjosi Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos viceministrė Eglė Radišauskienė, VDI Vilniaus skyriaus vedėjas Ramūnas Rakauskas,  AB „Grigeo” darbų saugos specialistės. Svečiai  su mokiniais aptarė, kokie veiksniai gali kelti grėsmę žmonių sveikatai, gyvybei. Mokiniai sužinojo, koks pavojingas gali būti triukšmas, darbas  kompiuteriu, ilgai trunkantis skaitymas esant blogam apšvietimui, kad galima sau pakenkti netaisyklingai keliant daiktus, susižaloti įlindus  į apleistus statinius ir pan.  Taip pat mokiniai susipažino su įspėjamaisiais, draudžiamaisiais, įpareigojančiais, pagalbos ženklais bei prisiminė, kaip elgtis kilus gaisrui. Edukacinėje pamokoje svečiai iš AB „Grigeo” demonstravo asmenines saugos priemones, kurias būtina naudoti dirbant jų įmonėje.  Žaidimai ,,Asmeninės apsaugos priemonės“ ir ,,16  pavojų“ padėjo mokiniams įtvirtinti turimas ir įgytas darbo saugos žinias.   Už aktyvų dalyvavimą pamokoje  mokiniai buvo apdovanoti.

Pamoka buvo labai įdomi ir naudinga, nes paskatino mokinius atkreipti dėmesį į saugos ir sveikatos svarbą.

Jaunieji žurnalistai

Galimybė tobulėti

Written by admin on . Posted in NAUJIENOS

Pavasario saulės lepinamą balandžio 19 dieną Vievio gimnazijoje komanda ,,Aktyvus jaunimas“ 8-11 klasių mokiniams surengė mokymus. Mokymų metu taikydami praktinius metodus vyresniųjų klasių mokiniai analizavo savo vertybes, diskusijose  mokėsi argumentuotai išsakyti nuomonę, vertino ir analizavo socialines problemas, ieškojo sprendimo būdų, kūrė savo ateities vizijas. Taip pat dalyviai mokėsi, kaip išeiti už savo komforto zonos ribų, kaip ,,perlipti per save“ ir bendrauti drąsiai. Mokiniai buvo skatinami būti aktyviais, pilietiškais savo bendruomenės nariais, suvokiančiais savo vertybes, atsakomybę už savo elgesį ir ateitį.

Dėkojame ,,Aktyvus jaunimas“ komandai už prasmingą darbą!

Vievio gimnazijos mokinių taryba