• Vievio gimnazija

Kalendorius

2019 m. kovo mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Vas   Bal »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ŽEMĖLAPIS

Archive for kovo, 2019

Sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ

Written by admin on . Posted in NAUJIENOS

Šiais metais minimas ,,Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ dešimtmetis. Emocinės paramos tarnyba „Vaikų linija“ nusprendė šią iniciatyvą transformuoti, išplėsti ir pakvietė visus, norinčius stabdyti patyčias ir kitokį skaudinimą, savo veiklomis ir idėjomis jungtis prie Sąmoningumo didinimo mėnesio BE PATYČIŲ. Vievio gimnazija prisijungė prie šios iniciatyvos.

Kovo mėnesį gimnazijoje vyko įvairios veiklos, skirtos patyčių prevencijai ir kitokio žeminančio elgesio stabdymui. Jas organizavo Vievio gimnazijos vyr. socialinė pedagogė Aistė Apyvalienė. 5-6 klasių mokiniams auklėtojai, socialinė pedagogė, jaunoji policijos rėmėja Ingrida Kvetkovskytė vedė klasės valandėles „Prieš patyčias“.

Kovo 19-30 d. gimnazijos pirmame aukšte vyko 5-8 klasių mokinių sukurtų prevencinių lankstinukų paroda. Kovo 19 d. buvo organizuota arbatos popietė ,,Visi drauge“. Gurkšnodami arbatą mokiniai kartu su socialine pedagoge kalbėjosi apie draugystę, jos svarbą, draugų reikšmę gyvenime, patyčių žalą, gamino atvirukus draugams. Visiems drauge buvo šilta ir jauku. Visą mėnesį antro aukšto fojė buvo eksponuojamas stendas „Draugystės laiptai“. Mokiniai galėjo susipažinti su žymių  žmonių  mintimis apie bendrystę, draugystę, toleranciją. O kovo 26 d.  5-6 klasių mokinių komandos dalyvavo protų mūšyje „Tolerancija“. Po dviejų turų nugalėjo  6b klasės komanda, kurią ir sveikiname su pergale.

Mokiniai aktyviai dalyvaudami prevencijos renginiuose, mokėsi kurti saugią ir draugišką  aplinką.

Socialinė pedagogė A. Apyvalienė ir jaunieji žurnalistai

,,Poezijos lašai“

Written by admin on . Posted in NAUJIENOS

„Poezija – širdies šauksmas, širdies lašai, kurie padeda pasveikti, įvairiaspalvė gyvenimo dėlionė,“ – taip apie šią literatūros rūšį kalbėjo mokiniai ir mokytojai, kovo 21-ąją susirinkę paminėti Pasaulinės poezijos dienos. Netradicinės pamokos metu lietuvių kalbos mokytojų R. Bimbirienės ir D. Marcinkevičienės, anglų-vokiečių k. mokytojos R. Blaškevičiūtės bei rusų kalbos mokytojos E. Marčenko paskatinti mokiniai dalinosi gražiausiomis eilėmis, atliko dainuojamosios poezijos kūrinių.

Pamoka prasidėjo mokytojos R. Bimbirienės raginimu pasvarstyti, kokią svarbą mūsų gyvenime turi poezija. Buvome pakviesti ant ,,vandens lašiukų“ užrašyti savo mintis ir jomis dalintis viso renginio metu. Mokytojos paminėjo, kad kelionė į literatūros pasaulį prasideda nuo vaikystės, tad pasiklausėme eilių, skirtų vaikams. Įdomu, kad eilėraščiai buvo skaitomi ne tik lietuviškai, bet ir angliškai, rusiškai, vokiškai. Mokiniai stengėsi taip perteikti eilėraščių nuotaikas, jog ir nesuprantantys kurios nors kalbos jaustų poezijos paveikumą ir grožį. Vėliau girdėjome eilių, parašytų suaugusiems, įsitikinome, jog įtaigiai rašyti galima ir apie kasdienius, buitiškus dalykus, jeigu tik mokame į juos pažvelgti kūrybiškai. Skambėjo ir vis labiau visame pasaulyje populiarėjantys naujo poezijos žanro – slemo – tekstai, o poezijos šventė baigėsi koridoriais nuaidėjus gitaros melodijai.

Suklijavę visus ,,poezijos lašelius“, stebėjomės vieni kitų įžvalgomis ir dėkojome už tokį jaukų, atgaivinantį širdis renginį. Juk kūryba, visų pirma, yra dialogas ir dalinimasis meile su aplinkiniais. Tad širdys gėrio prisipildė su kaupu.

Elena Varkulevičiūtė, Ieva Gliaudelytė, 4b klasės mokinės

Pasieniečių veikla domėjosi Vievio gimnazijos mokiniai

Written by admin on . Posted in NAUJIENOS

2019-03-21 į Vilniaus pasienio rinktinę susipažinti su VSAT veikla ir kasdieniu pasieniečių darbu vyko Vievio gimnazijos 2 gimnazinių klasių mokiniai su socialine pedagoge Aiste Apyvaliene.

Ekskursijos dalyvius svetingai ir draugiškai pasitiko Vilniaus pasienio rinktinės bendruomenės pareigūnė J. Kondratovič ir Sienos kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė O. Čepukovič.  Dalyvaudami Vilniaus pasienio rinktinės organizuojamoje edukacinėje ekskursijoje susipažinome ir gėrėjomės kinologų prevenciniais pasirodymais su tarnybiniais šunimis. Mums pasakojo apie VSAT  Sienos kontrolės organizavimo valdybos Kinologinės veiklos skyriaus darbuotojus, jų tarnybos ypatumus, darbo specifiką bei atliekamas užduotis.

Mokiniai lankėsi tarnybinių šunų dresavimo patalpose, apžiūrėjo ir įvertino, kaip ir kokiomis sąlygomis gyvena ir mokosi tarnybiniai šuniuka Kinologinės veiklos skyriuje. Vėliau parodė aikštynus.

Po edukacinio-prevencinio pobūdžio paskaitos Vilniaus pasienio rinktinės Lavoriškių pasienio užkardos pareigūnė Marija su belgų aviganių veislės tarnybiniu šunimi Frambos Judith parodė, kaip šuo vykdo paklusnumo programas.

Kinologas Edvardas, dirbantis Dieveniškių pasienio užkardoje, kartu su keturkoju pagalbininku Kentu pademonstravo ,,Daiktų paieškos ir pažeidėjo sulaikymo” programą.

Nuoširdų ačiū tariame Vilniaus pasienio rinktinei už jų atsakingą darbą  ir šviečiamąją veiklą.

Ekskursiją organizavo Vievio gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Valda Karmazienė ir vyr.socialinė pedagogė Aistė Apyvalienė.