2019 m. sausio mėn.
« Gru   Vas »

Archive for sausio, 2019

Prisimename Sausio 13-ąją

Laisvė – tiek kiekvieno žmogaus, tiek ir visos tautos laimės ir gerovės šaltinis. Tačiau istorija ne kartą įrodė, kad laisvė veltui nedalijama, nesuteikiama kaip dovana. Ją reikia iškovoti ir apginti. Lietuvių tautai savo laisvę teko ginti ne kartą. Tikrąjį ryžtą ir pasiaukojimą lietuviai parodė  ir 1991 m. sausio 13-ąją. Tąkart bandydama nuversti teisėtai išrinktą ir nepriklausomos valstybės atkūrimą paskelbusią Lietuvos valdžią sovietų kariuomenė Vilniuje ginkluota jėga į savo rankas stengėsi paimti valstybiniam perversmui reikšmingus objektus. Kadangi laisvas žodis buvo tai, ko diktatūra nekentė, Vilniaus televizijos bokštas ir tapo vienu iš galimų sovietų karių taikinių. Jo saugoti susirinko daugiatūkstantinė taikių Lietuvos gyventojų minia. Laisvės troškimas buvo kur kas didesnis nei priešo tankų baimė ir agresija. Tačiau prie Televizijos bokšto neišvengta aukų,– desantininkams pradėjus su karine technika važinėti po minią ir šaudyti į beginklius žmones, buvo sužeisti šimtai laisvės gynėjų, žuvo 14. Pagerbiant tą dieną žuvusiuosius kasmet sausio 13 dieną minima Laisvės gynėjų diena.

Šiais metais Lietuva mini 28-ąsias šio tragiško įvykio metines. Mūsų gimnazija taip pat. Sausio 11-osios rytą prasidėjo pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“: buvo uždegtos vienybės ir atminimo žvakutės (organizavo direktoriaus pavaduotoja ugdymui D. Šumskienė). Per pirmą pamoką mokytojai stengėsi mokiniams perteikti tos istorinės dienos atmosferą. Mokiniai žiūrėjo įvairią vaizdo medžiagą apie Sausio 13- ąją, kalbėjosi, diskutavo apie įvykius, aptarė jų prasmę Lietuvos valstybei, deklamavo eilėraščius. Autentiškais prisiminimais apie tos dienos įvykius dalijosi mokytojai E. Apanavičienė, I. Baliūnienė, E. Marčenko, G.Vaidogas. 6c klasės mokiniai (mokytoja A. Malinauskaitė-Sidorkina) pamoką pradėjo malda už Lietuvos laisvę ir jos gynėjus. 5b (mokytoja E. Šablinskaja), 6b ( mokytoja R. Bimbirienė), 7a (mokytoja L. Mickūnienė) klasėse buvo paruoštos parodėlės, teminės literatūros paroda parengta gimnazijos skaitykloje (bibliotekininkės V. Tenikienė, L. Dzingienė).

Pamokos Sausio 13-osios atminimui – pilietiškumo, istorinės atminties pažadinimo pamokos. Jos vertingos, nes tik pažindami ir gerbdami praeitį, galime kurti Lietuvos ateitį.

Jaunieji žurnalistai

Gimnazijoje – išmanioji klasė

Šiuolaikinis gyvenimas neįsivaizduojamas be technologijų, todėl ir mokykloje jos tampa neatsiejama ugdymo proceso dalimi. Technologijos neabejotinai padeda kur kas geriau perteikti žinias, tad dar vienas žingsnis į efektyvų mokymą ir mokymąsi – 3D technologija. Ši technologija jau pasiekė ir mūsų gimnaziją – 2018 m. pabaigoje gimnazijoje įkurta 3D mokomųjų objektų klasė.

Išmaniosios klasės principas analogiškas 3D kinui, kai, naudojant specialius 3D akinius ir projektorių, matomi erdviniai vaizdai, padedantys virtualiai pažinti reiškinius, procesus (pavyzdžiui, mokiniai per biologijos pamokas galės stebėti žmogaus smegenų, širdies, akių, inkstų sandarą ir veiklą, pamatyti, kaip vyksta ląstelių dalijimasis).

Per biologijos ir chemijos pamokas  mokiniai turės galimybę gilinti teorines žinias, o mokytojai – vaizdingiau ir įdomiau išdėstyti mokomąją medžiagą, testais patikrinti, kaip mokiniai suprato ir įsisavino informaciją. Taigi atsirado dar viena  galimybė ne tik gilinti mokslo žinias, bet ir užtikrinti kokybišką bendradarbiavimą su mokiniais, tikintis geresnių mokymosi pasiekimų. Ypač tai aktualu mokiniams, kuriems sunku suvokti erdvinę ir vizualinę informaciją. Tyrimais yra nustatyta, kad 3D objektų naudojimas padeda mokiniams įsisavinti, suprasti pateikiamą informaciją daug greičiau bei efektyviau (86 proc. pamokos informacijos, be 3D – 56 proc.), palengvina mokymosi procesą, įtraukia bei sudomina ir mažiau motyvuotus mokinius.

3D mokomųjų objektų klasė buvo įrengta iš savivaldybės biudžeto ir gimnazijos nebiudžetinių lėšų. Gimnazijos mokiniai džiaugiasi galimybe mokytis moderniau.

Jaunieji žurnalistai