2018 m. gruodžio mėn.
« Lap   Sau »

Archive for gruodžio, 2018

Projektas ,,Kalėdinis karavanas“

Kasmet gruodis yra ypatingas metas gimnazijoje. Tai gražiausių metų švenčių – Šventų Kalėdų – laukimo laikotarpis. Ką reikia daryti, kad visi pajustų kalėdinę dvasią? Žinoma, susiburti bendrai kūrybinei veiklai. Tokia veikla – projektas ,,Kalėdinis karavanas“. Tikriausiai smalsu, ką nuveikė projekto dalyviai.  Susipažinkite.

Gruodžio pradžioje technologijų kabinete šurmuliavo tikros kalėdinės dirbtuvės – 6 ir  1, 2 bei 4 gimnazinių klasių mokiniai kartu su bibliotekos vedėja V. Tenikiene  mokėsi pinti  Advento vainikus – savotiškus kalendorius, ženklinančius artėjančią Kalėdų šviesą, nes su kiekvienu Advento sekmadieniu vainikas vis šviesesnis – iš pradžių dega viena žvakė, paskui dvi, trys ir – keturios. Jam gaminti mokiniai panaudojo gamtines medžiagas – eglių, pušų šakeles, uogas, kankorėžius.

Gruodžio 7 d.  edukacinė pamoka  5, 6, 7 klasių mokiniams  vyko UAB ,,Malsena Plius“ malūno kepyklėlėje. Čia mokinių ir technologijų mokytojos D. Šumskienės laukė  kepyklėlės darbuotojos. Pirmiausia mokiniai išklausė pasakojimą apie kūčiukų kepimo technologiją,  o vėliau, apsijuosę  prijuostes  ir pasipuošę kepėjų kepuraitėmis, gamino  kūčiukus. Netikėta buvo dar ir tai, kad edukaciją filmavo LNK televizija. Mokiniams teko atsakyti į televizijos žurnalistų  klausimus.

Kalėdos sunkiai  įsivaizduojamos be imbierinių sausainių. Jie slepia šventinį stebuklą – subtilų saldumą ir imbiero aštrumą, taip puikiai derantį su šiltu arbatos puodeliu. Šie sausainiai tiesiog privalo puošti šventinį stalą. Todėl gruodžio 13 dieną 6, 1, 2 klasių mokiniai kepė imbierinius sausainius.  Juos dekoruoti  mokė gimnazijos valgyklos vedėja  V. Čibirienė. Tądien gimnazijos koridoriai  ilgai kvepėjo švente.

Sakoma, jog kalėdinių papuošimų niekada nebūna per daug, o kuo originalesni – tuo smagiau. Ypač džiugu kabinti žaisliukus ant eglutės, o ką jau kalbėti, jei jie pačių pagaminti!  Eglutės  papuošimus per klasės valandėles  gamino 6a ir 6c  klasės mokiniai. Jie iš atskirų detalių rinko ir vėrė V. Tenikienės sukurtas eglutes – kalėdines dekoracijas.

Projekto dalyviai teigia, kad nekasdienė, įdomi veikla pradžiugino, suteikė gerų emocijų. Už gražią bendruomenišką veiklą, už kalėdinę dvasią ir jaukumą mokiniai dėkingi etikos, technologijų mokytojai, direktoriaus pavaduotojai D. Šumskienei, bibliotekos vedėjai V. Tenikienei, auklėtojoms E. Šablinskajai (6a kl.) ir Ž. Kazlauskienei (6c kl.), valgyklos vedėjai V. Čibirienei.

Jaunieji žurnalistai

Mokomės kartu su biblioteka

Gruodžio 17d. bibliotekos skaitykloje vyko renginys ,,Mokomės kartu su biblioteka“, kurį organizavo bibliotekininkė L.Dzingienė ir mokytoja D.Raslanienė. Tikslas – atskleisti 6a klasės mokiniams, kad knyga yra ne tik žmogaus laimėjimas, bet ir akcentuoti, kodėl būtina saugoti knygas. Mokiniai aktyviai dalyvavo svarstydami, kaip galėtų patys saugoti ir tausoti knygas.  Svarbiausia, kad nebuvo remiamasi tik akademinėmis žiniomis, mokiniams ypač buvo prasminga praktinė veikla.  Bibliotekininkė L.Dzingienė supažindino su įvairiais knygų skirtukų gaminimo modeliais, o mokiniai  noriai pasigamino knygos skirtuką, kurį išradingai dailino. Akivaizdu, kad praktinė veikla padėjo mokiniams atlikti ir kitą užduotį – parašyti instrukciją.

Smagu, kad derinant akademinę ir praktinę veiklą, buvo ugdomos mokinių bendravimo, bendradarbiavimo kompetencijos. Lūkesčiai pasiteisino – mokytis kartu su biblioteka mokiniams smagu!

D.Raslanienė

Pergalė mokinių verslumo čempionate

Gruodžio 7 d. Vilniaus universiteto Ekonomikos ir verslo administravimo fakultete vyko 9-12 klasių mokinių verslumo čempionato „Junior SO“ finalas, kuriame dalyvavo dvi mūsų gimnazijos komandos. „Junior SO“ verslo čempionatą sudarė trys etapai: TITAN verslo simuliacija, socialinio verslo užduotis bei finalas, kuriame dalyvavo geriausiai pirmame ir antrame etape pasirodžiusios komandos.

Virtualioje TITAN verslo simuliacijoje mokiniai vystė savo įmonės veiklą, priėmė investicinius sprendimus, sprendė įmonės gamybos klausimus. TITAN verslo simuliacijos finale pirmąją vietą užėmė Vievio gimnazijos komanda „Nausėdžiukai“ (Audrius Sabaitis, Miglė Tauraitė, Lukrecija Mickevič). Antrąją vietą laimėjo taip pat mūsų gimnazistai – abiturientų Luko Jančiausko, Lauryno Denisenko, Tomo Granickio komanda „Verslas nuo nulio“.

Jau antrus metus konkurse pateikiama ir socialinės problemos sprendimo užduotis. Moksleiviai kurdami socialinio verslo idėjas turėjo pasiūlyti sprendimus, kaip gerinti jaunimo finansinį raštingumą, nes 2015 m. atliktas tarptautinis tyrimas parodė, kad 31,5 proc. Lietuvos penkiolikmečių nėra finansiškai raštingi. Mokytojo Povilo Tenikio suburta ketvirtokų komanda „Verslas nuo nulio“ papasakojo, kaip gimė komisijai pristatyta socialinio verslo idėja: „Atlikę problemos analizę, nusprendėme, kad finansinio raštingumo tema kursime edukacinius filmukus, o juos talpinsime socialinio tinklo „YouTube“ platformoje. Vėliau šią idėją „apklijavome“ įvairiomis detalėmis ir sukūrėme galutinį verslo planą.“ Konkurso finale pristatytas verslo planas buvo įvertintas gerai. Susumavus rezultatus Vievio gimnazijos abiturientų komanda čempionate laimėjo pirmąją vietą. Džiaugdamiesi rezultatu abiturientai teigė, kad jaunam žmogui svarbu mokytis verslumo įgūdžių, nes tai ugdo atsakomybę, atkaklumą, reakciją, lankstumą, kantrybę, lyderystę bei gebėjimą valdyti kritines situacijas. Šios savybės būtinos jauniems žmonėms, norintiems atrasti savo vietą verslo pasaulyje.

Dalyvavimas mokinių verslumo čempionate – neįkainojama patirtis, padedanti formuoti finansinio raštingumo ir verslumo gebėjimus, kritiškai įvertinti situacijas ir pamatyti tikros rinkos sąlygas.

Jaunieji žurnalistai