2018 m. lapkričio mėn.
« Spa   Gru »

Archive for lapkričio, 2018

DOVANA GIMNAZIJOS BIBLIOTEKAI

Paskutinę lapkričio dieną gimnazijos biblioteka sulaukė ypatingos viešnios – Kristinos Tubienės, kuri bibliotekai padovanojo trylika naujų knygų. Visada apima nuostabus jausmas, kai dalijamasi gerumu ir širdies šiluma. O kai dovanojamos knygos ir skleidžiama skaitymo šviesa, džiaugsmas žodžiais nenusakomas… Tikrai Kalėdų stebuklai prasidėjo…

Nuoširdžiai AČIŪ už dovaną, sėkmingų bei džiaugsmingų žiemos švenčių!

Bibliotekos vedėja Vega Tenikienė

Lietuvos kariuomenės šimtmečio minėjime

Lapkričio 23-oji – Lietuvos kariuomenės diena. Šiais metais Lietuvos kariuomenė mini 100 metų nuo jos įkūrimo. 1918 metų vasario 16 dieną buvo paskelbtas Lietuvos Nepriklausomybės aktas, o tų pačių metų lapkričio 23 dieną – sukurta Lietuvos kariuomenė, išleistas pirmasis įsakymas kurti Lietuvos ginkluotąsias pajėgas. Pirmieji Lietuvos kariuomenę ėmėsi organizuoti lietuviai karininkai, grįžę iš Rusijos. Pirmas naujokų šaukimas paskelbtas 1919 metų kovo mėnesį. Kariuomenei 1919-1920 m. teko kovoti už Lietuvos laisvę su rusų bolševikais, bermontininkais ir lenkais. Lietuvos kariuomenė atkurta neilgai trukus po to, kai 1990 metais paskelbta nepriklausoma Lietuvos Respublika. Pirmasis išbandymas savanorių karių laukė lemtingomis 1991-ųjų sausio dienomis. Prezidento vadovaujamas ginkluotąsias pajėgas dabar sudaro sausumos kariuomenė, oro ir jūrų pajėgos. Lietuvos kariai dalyvauja tarptautinėse pratybose ir taikdariškose misijose.

Lietuvos kariuomenės šimtmetį paminėjo ir Vievio miesto bendruomenė. Vievio gimnazijai atstovavo 1a ir 2c klasių mokiniai su pilietinio ugdymo mokytoja, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Danguole Šumskiene ir socialine pedagoge Aiste Apyvaliene. Žmonės susirinko Vievio Šv. Onos bažnyčioje. Šventinis renginys prasidėjo keturių vėliavų įnešimu. Jas nešė Lietuvos kariuomenės kariūnės ir mūsų gimnazijos antrokai. Sugiedojus ,,Tautišką giesmę“, prasidėjo koncertas. Susirinkusiuosius džiugino Vievio meno mokyklos mokinių atliekami kūriniai. Buvo dainuojamos lietuvių patriotinės dainos. Žodį tarė Vievio parapijos klebonas Alfonsas Kelmelis. Po koncerto bažnyčioje visi nuvyko prie Lietuvos karių kapų Vievio kapinėse. Giedant Lietuvos Respublikos himną buvo iškelta Lietuvos tautinė vėliava. Kalbėjo Elektrėnų savivaldybės meras Kęstutis Vaitukaitis. Skambėjo Vytauto Kernagio daina „Baltas paukštis“, o patriotinę dainą „Vai, ko nusižvengei, bėrasis žirgeli“ dainavo visi susirinkusieji. Ant karių, žuvusių dėl tėvynės, kapų buvo uždegtos žvakės, padėta gėlių.

Tikiuosi, kad Lietuvos kariuomenės dienos paminėjimas prisidėjo prie mokyklos mokinių pilietiškumo,  istorinės savimonės formavimosi.

Liveta Tamaševičiūtė, jaunoji žurnalistė

TARPTAUTINIS INFORMACINIŲ TECHNOLOGIJŲ KONKURSAS „BEBRAS“

Bebras yra tarptautinė iniciatyva, kurios tikslas – skatinti informatiką (ar kompiuterių mokslų studijas, ar kompiuteriją) ir informatinį mąstymą  tarp įvairaus amžiaus mokinių. Kiekvienais metais gimnazijos mokiniai dalyvauja šiame konkurse. Ne išimtis ir šie mokslo metai. Informacinių technologijų mokytojos Dalia Charūnaitė ir Vita Strasevičienė pasiūlė mokiniams dalyvauti konkurse, kuris vyko lapkričio 5-16 dienomis. Panoro dalyvauti 46 mokiniai nuo 5 iki 12 klasės. Ir pagaliau šią savaitę paskelbti konkurso rezultatai. Aukštus balus surinkusių mokinių  šiemet neturime, tačiau džiugu, kad daug mokinių pateko į savivaldybės  geriausiųjų dešimtuką.