2018 m. spalio mėn.
« Rgs   Lap »

Archive for spalio, 2018

Projektas „Gyva pažintis su kultūrine edukacija”

Trakų salos ir pusiasalio pilių kultūrinio rezervato apsuptyje įsikūręs Trakų krašto tradicinių amatų centras. Čia organizuojamos įvairios edukacijos, projektinės veiklos. Šiuo metu įgyvendinamas neformaliojo vaikų švietimo projektas „Gyva pažintis su kultūrine edukacija”. Mūsų gimnazijos mokiniai jau ne kartą dalyvavo įvairiuose edukaciniuose užsiėmimuose, todėl, kai dar pavasarį Trakų amatų centras pakvietė  prisijungti prie projekto, labai apsidžiaugėme. Projekte dalyvauja 8 mokyklų mokiniai iš  Elektrėnų, Trakų, Varėnos, Vilniaus ir Kaišiadorių  savivaldybių. Šio projekto koordinatore gimnazijoje sutiko būti dailės mokytoja metodininkė Violeta Debesiene, veiklose dalyvauja 1b klasės mokiniai. Visos projekto veiklos vyks mūsų gimnazijoje, joms vadovaus Trakų amatų centro projektų koordinatoriai.

Pirmas edukacinis susitikimas vyko spalio 23 dieną. Vievio gimnazijoje svečiavosi Trakų amatų centro projektų vadovė Raimonda Kelbauskienė. Ji papasakojo apie centro veiklą, supažindino su sapnų gaudyklės istorija, paaiškino, kuo jos ypatingos, kokios medžiagos buvo naudojamos gaudyklėms rišti seniau ir kokių priemonių reikia dabar. Vėliau mokiniai patys rišo sapnų gaudykles. Gamybos procesas pasirodė visai nesunkus. Svarbiausia jo dalis – įdėti širdies ir iš tiesų patikėti savo rankdarbio magiškomis savybėmis. Todėl kiekvienas pasigamino ypatingą sapnų gaudyklę.  Visi džiaugėsi ne tik savaisiais kūriniais , bet ir galimybe bendrauti. Puiki nuotaika buvo dar ir todėl, kad nuo šiol 1b klasės mokiniai mėgausis maloniais sapnais.

Iki kito susitikimo lapkričio mėnesį mokiniai kartu su mokytoja V. Debesiene sukurs savo edukacijos prototipą („Edukacija kitaip“), jį išbandys, o vėliau pristatys kitų savivaldybių mokiniams.

Linkime kūrybiškai priimti naują iššūkį.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Valda Karmazienė, jaunieji žurnalistai

Šventėme Heloviną

Visi siaubo filmų ir kraupių istorijų mėgėjai, pokštininkai bei linksmuoliai spalio 26 dienos rytą į Vievio gimnaziją  žingsniavo pakiliai nusiteikę. Tądien Mokinių taryba rengė Helovino šventę.

Šiurpą keliančią nuotaiką mokiniai pajautė vos įžengę į mokyklą. Juos pasitiko ore kybantys vaiduokliai, fojė ,,išaugo“ voratinklių medis, intrigavo STOP juostos ir imitacinė įvykio vieta, gąsdino laiptais ,,bėginėjančios“ pelytės, langus puošė šikšnosparniai ir moliūgai. Klasėse šurmuliavo juodus, oranžinius, žalius ar violetinius drabužius (privalomas aprangos kodas!) vilkintys mokiniai, galima buvo sutikti  raganą, burtininką ar kitokį Helovino personažą.

Per pertraukas gimnazijos koridoriuose šmėžavo giltinės, kurios  surasdavo  aprangos kodo nepaisiusius mokinius ir  juos nubausdavo – išdažydavo veidą įvairiausiais dažais. Antrame aukšte mokiniai fotografavosi prie pagrindinio šventės akcento – karsto.  Buvo pardavinėjami heloviniški skanėstai – voratinklių keksiukai, pyragas, želė, sausainiai ir biskvitiniai gardumynai. Po trijų pamokų vyko Helovino ,,Klausimėlis". Mokiniai galėjo atsakyti į 10 įvairių klausimų apie Heloviną.

Šventės metu prasidėjo internetinis #helovinasvg konkursas, kuriame gali dalyvauti kiekvienas mokinys, nusifotografavęs prie foto sienelės. Laimėtojas bus išrinktas spalio 31 dieną – vaiduokliškai baugų, paslaptingą, pašėlusį Heloviną.

Penktadienis mokykloje prabėgo linksmai, mokiniai į namus skirstėsi su šypsenomis veiduose, vieni kitiems linkėjo gerų atostogų. Šventės organizatorių tikslai– suburti mokinius bendros idėjos įgyvendinimui, gerinti mikroklimatą gimnazijoje – buvo pasiekti.

Vievio gimnazijos mokinių taryba dėkoja visiems savanoriams, padėjusiems organizuoti šią šventę, ir visiems mokiniams, kurie nebuvo abejingi.

Vievio gimnazijos mokinių taryba ir jaunieji žurnalistai

Tinklinio tradicijų puoselėjimas Vievio gimnazijoje

Vievio gimnazijoje tinklinis žaidžiamas jau seniai. Prieš daugiau nei dešimt metų šios sporto šakos karštinė prasidėjo pirmosiomis draugiškomis kovomis su  Elektrėnų „Versmės“ gimnazijos mokiniais. Bėgant metams atsirado vis daugiau bendraminčių ir  Kaišiadorių (Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija, Kruonio gimnazija, Žiežmarių gimnazija) bei Trakų (Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazija, Trakų Vytauto Didžiojo gimnazija, Senųjų Trakų gimnazija) rajonuose.

Puoselėdami tradicijas, draugystę, kiekvienais metais dalyvaujame tinklinio turnyruose: Elektrėnų „Versmės“ gimnazijoje minime Vasario 16-ąją – Lietuvos nepriklausomybės dieną, pavasarį vykstame į Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnaziją, o rudenį bičiulius kviečiamės į svečius dalyvauti „Auksinio rudens“ turnyre. Sakoma, kad „apetitas auga bevalgant“, panašiai atsitinka ir žaidžiant: didėja noras tobulėti, bendraminčių ratas vis plečiasi ir plečiasi. Taip pernai Vievio gimnazija užmezgė draugiškus santykius ir su kovingaisiais dzūkais – Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos tinklininkais.

Šių metų spalio pabaigoje Vievio tinklininkai nuvyko į  Varėnos „Ąžuolo“ gimnaziją išbandyti savo jėgų priešininkų aikštelėje. Tik atvykusius mūsų gimnazistus sužavėjo neseniai renovuota ir puikiai įrengta sporto salė bei šilta, draugiška atmosfera.

Turnyre, skirtame „Ažuolo“ gimnazijos taurei laimėti, visos komandos demonstravo ne tik gražų žaidimą, bet ir tvirtą sportinį charakterį. Mūsų gimnazijos komandos nariai taip pat buvo stiprūs, veržlūs ir kovingi. Sportininkai buvo apdovanoti medaliais ir atminimo dovanėlėmis. Kaip padėką už kvietimą dalyvauti šiame turnyre Vievio gimnazijos tinklininkai šeimininkams įteikė dovanų – rašiklių su mūsų gimnazijos logotipu.

Dėkojame Vievio gimnazijos direktoriui Gintarui Dobilaičiui už galimybę dalyvauti turnyre, tėveliams –  už  transportą, o kiekvienam žaidėjui – už sportinį azartą, atiduotas jėgas ir gerą nuotaiką.

Iki kitų susitikimų tinklinio aikštelėje!

Ugnė Tartėnaitė, būrelio ,,Jaunieji žurnalistai“ narė