2018 m. birželio mėn.
« Geg   Lie »

Archive for birželio, 2018

PAŽINTIS SU PANEVĖŽIO ISTORINĖMIS IR KULTŪRINĖMIS VIETOMIS

Vaizdingomis apylinkėmis bei lankytinomis vietovėmis Panevėžio kraštas ypač žavi  vasarą. Čia sau pramogą ras ir kultūros ištroškęs intelektualas, ir paprastas gamtos mylėtojas.
Gaiviai vasarišką birželio 25 d. rytą Elektrėnų sav. mokytojai išsiruošė į Panevėžio kraštą. Kelionės metu dalyvavome edukacinėje programoje, aplankėme  Bistrampolio dvarą, Krekenavos regioninį parką, Panevėžio miestą ir pasidalijome gerąja darbo patirtimi. Iš pradžių didelį įspūdį paliko Bistrampolio dvaras – vienas reikšmingiausių dvarų Šiaurės Lietuvoje, egzistavo jau nuo XV amžiaus pabaigos. Nuo XVII a. pabaigos iki 1940 m. dvaras priklausė Bistramų giminei. 1940-2002 m. Bistramo dvarvietės nykimo metai, tačiau dvaras prisikėlė. Šiandien svarbus Lietuvos  kultūros paveldo objektas, kaip prieš 160 metų! Dvaro ansamblis atviras visiems – jaukus viešbutis, restoranas, puošnios rūmų menės, pritaikytos konferencijų organizavimui. Parke – tvenkiniai, unikali koplyčia, kurioje įrengtas knygnešystės muziejus. Čia buvo galima apžiūrėti pasaulinio garso dailininko, profesoriaus Antano Kmieliausko knygnešystės motyvais nutapytą freską. Pagrindinis koplyčios akcentas – autentiškas kryžius, kurį apsikabinęs 1918 m. mirė garsiausias Lietuvos knygnešių patriarchas Jurgis Bielinis. Visiems patiko ant Birutės kalno besipuikuojanti įspūdinga lauko pavėsinė. Dvaro žirgyne pamatėme įrengtą modernią 400 vietų koncertų – konferencijų salę, kurioje kiekvieną vasarą vyksta jau tradiciniu tapęs Bistrampolio klasikinės muzikos festivalis. Vėliau lankėmės Krekenavos regioniniame parke. Sužinojome, kad parkas garsėja Nevėžio vingiais, todėl ir ekspozicijoje juos vaizduoja per visą salę vingiuojanti medžio juosta, ant kurios pateikiama informacinė medžiaga apie senvages, piliakalnius ir pilkapius, vandens malūnus, kaimus, miestelius, dvarus ir kitas parko įdomybes. Taip pat visi lipome  į apžvalgos bokštą, kurios aukštis – 30 metrų. Žiūrint iš aukščiau buvo matyti besirangantis Nevėžis, senvagės, užutekiai, Krekenavos miestelis. Pasak Krekenavos regioninio parko direktorės, iš bokšto apylinkes galima apžvelgti maždaug 10 kilometrų atstumu. Be nepakartojamo Krekenavos gamtos grožio, aplankytų įdomių vietų mūsų edukacinė programa buvo ypatinga dar ir tuo, kad pažintinės ekskursijos laiko ištekliams nenumaldomai tirpstant, aplankėme Panevėžio miestą. Kažin ar verta perpasakoti patirtus įspūdžius. Tai reikia pamatyti ir pajusti patiems.  Laiką praleidome išties turiningai. Smagu, kad vykdomos programos, kurios ne tik teikia žinių, bet ugdo žmogaus kūrybiškumą, atpalaiduoja nuo visų rūpesčių ir teikia malonų bendravimą su kolegomis, kito krašto žmonėmis. Dėkojame Vievio gimnazijos istorijos mokytojai Rasai Peleckienei  už rūpestį ir įdomų maršrutą,   Elektrėnų ŠPC, kuris pasirūpino transportu ir padovanojo mums šią nuostabią bei įspūdingą edukacinę programą. Visi kartu   naujai atradome Panevėžio kraštą.

Renata Kisnierienė

Vasara jau prasidėjo…

Vasara jau prasidėjo, o Vievio gimnazijoje vyksta stovyklautojų  šurmulys. Birželio 18-22 d. organizuojama vasaros poilsio stovykla „Vasara 2018“  5-8 kl. mokiniams. Stovyklautojų laukia įvairios pramogos: išvykos į Neries regioninį parką, Vilnių, aplankant jo senamiestį, piknikai gamtoje, įvairios sportinės estafetės, pramogos lauke, o kur dar gardumynų gaminimas ir jų degustavimas, žaidimų kūrimas.

Stovykloje vykdomos veiklos skatina mokinių kūrybiškumą, socialinius įgūdžius, lavina bendravimo ir bendradarbiavimo kompetencijas, išmokstame dirbti komandoje, aktyviai leisti laiką laisvalaikiu.

Stovyklą finansuoja Elektrėnų savivaldybė iš projekto vaikų vasaros užimtumui, veiklą organizuoja ir vykdo vyr. socialinė pedagogė Aistė Apyvalienė.

Pasitinkame vasarą drauge.

SPORTO ŠVENTĖ

Gegužės 29 d. gimnazijos stadione vyko Sporto šventė. Pagrindinis tikslas- sudaryti sąlygas mokiniams lenktyniauti ir varžytis, siekti sportinių rezultatų.

Renginys prasidėjo gimnazijos merginų šokių grupės pasirodymu (mokytoja V. Galiauskienė). Visus susirinkusius pasveikino direktoriaus pavaduotoja Jolanta Karsakaitė ir kūno kultūros mokytoja Zita Narkeliūnaitė. Mokiniai dalyvavo sportinėse varžybose. Buvo žaidžiamas tinklinis, kvadratas, futbolas, krepšinis, atliekamos įvairios kitos rungtys. Laimėtojai buvo apdovanojami po kiekvienos rungties.
Visų mokinių vardu dėkojame gimnazijos administracijai, kūno kultūros mokytojams  Zitai Narkeliūnaitei, Rimui Jončiui, Petrui Franceson, Juozui Purviui, dailės mokytojai Violetai Debesienei,  šokių mokytojai Virginai Galiauskienei ir 3 g. kl. mokiniams už puikią šventę. Džiaugiamės, kad sportas ne tik padeda būti sveikiems, stipriems, gražiems, gudriems, bet dar  vienija  mokinius ir mokytojus.