2017 m. spalio mėn.
« Rgs   Lap »

Archive for spalio, 2017

,,KNYGA- LANGAS Į PASAULĮ“

,,Daugiau laisvės ir drąsos neskubėti, įsigilinti, lėtai skaityti ir išgyventi kiekvieną savo buvimo akimirką." (L. Donskis)

Niekas kitas taip nesužadina ir neugdo moksleivių vaizduotės, kaip knyga. Pamatykime džiaugsmą vaikų akyse, kai jie perskaito  žodžius ir į rankas pasiima knygą. Spalio 27 d. Vievio gimnazijos 6 klasių moksleiviai dalyvavo renginyje ,,Knyga- langas į pasaulį“. Visi susirinko į konferencijų salę, kad kuo daugiau sužinotų apie knygas, kurios padeda pažinti pasaulį.

Iš pradžių  visi galėjome klausytis M. Čirvinskaitės, M. Brazausko, G. Tumasonytės deklamuojamų eilėraščių. Renginio vedėja  R. Kisnierienė kalbėjo  apie knygas, kurios lavina protą ir vaizduotę, plečia akiratį, leidžia pakeliauti po tolimiausias šalis, ugdo jausmus, skatina gilintis ir pažinti save, padeda suprasti kitus žmones. Iš tikrųjų skaitymo svarbos neįmanoma išmatuoti vien perskaitytų ar paimtų skaityti knygų skaičiumi, tai atsispindi pačiame žmoguje. 6a ir 6b kl. moksleiviai pristatė perskaitytas knygas, pranešimus ,,Rašytojas ir skaitytojas“, pasakojo apie įdomiausius veikėjus.

6a kl. moksleiviai pagamino dėžutes, kurios simbolizuoja knygą. Susitikimo valandėlė neprailgo, bet priešingai, dovanojo gražias akimirkas, atnešė gerą nuotaiką bei pažadintą norą kuo daugiau skaityti, būti gražiame ir spalvotame  knygų pasaulyje. Knygas turime skaityti, kad galėtumėme tobulinti savo supratimą apie žmogaus vidinį pasaulį, kad galėtumėme vertinti savo ir kitų jausmus, emocijas, ne vien poelgius. Knygos mums atskleidžia per amžių puoselėtas, kurtas ir atrastas vertybes, jos formuoja tas vertybes mumyse, mūsų dabartiniame pasaulėlyje. Skaitydami knygas mes ugdome savąjį aš – išskirtinį ir nuostabų, o knygos, tai viso pasaulio palikimas mums. Norime visiems palinkėti atrasti  įdomias knygas ir jas skaityti.

KARJEROS UGDYMO RENGINYS „GALIMYBĖ RINKTIS“

Kuo būti baigus mokyklą? Kur studijuoti? Ką veikti? Šie klausimai nuolat sukasi kiekvieno gimnazisto galvoje. Atrodo, kad tiek daug pasirinkimų, tai kaip tarp jų nepasiklysti ir pasirinkti teisingą, tinkamiausią? Džiugu, jog Vievio gimnazijos mokytojai ir administracija atsižvelgdami į mokinių poreikius organizuoja įvairius karjeros ugdymo renginius moksleiviams, kurių metu atvyksta įvairių profesijų atstovai ir papasakoja apie savo karjeros kelius.

Spalio 25 d.  2a, 2c ir 3 g. kl. moksleiviai dalyvavo renginyje „Galimybė rinktis“. Visus sužavėjo renginio svečiai Lietuvos futbolo federacijos atstovai: Maksimas Bechterevas, Robertas Každanas ir Aivaras Dočkus.

NACIONALINĖ APLINKOSAUGOS OLIMPIADA

Spalio 25 d. gimnazijoje pirmą kartą  vyko Nacionalinė aplinkosaugos olimpiada.

Olimpiadoje dalyvavo 23 moksleiviai iš 7-8 klasių. Moksleiviams buvo pateikta daug vertingos informacijos apie aplinkosaugą. Klausimyną sudarė 25 klausimai. Užduotys buvo sudarytos pagal šias temas: atliekų rūšiavimas, energijos taupymas, globalinės problemos, žiedinė ekonomika.

Klausimai kiekvienam moksleiviui buvo pateikiami atsitiktiniu eiliškumu iš klausimų banko. Geriausiai sekėsi Viliui Karsokui (7b kl.), Urtei Demeškevičiūtei (8a kl.) ir Nedui Svetlikauskui (8c kl.). Moksleiviams olimpiada labai patiko. Nutarta dalyvauti ir kitais metais. Dėkojame už pagalbą pavaduotojai ugdymui V. Karmazienei, mokytojams J. Mickūnui, L.Mickūnienei, V. Jodkei, V. Strasevičienei ir D. Charūnaitei. Nepamirškite, jog meilė gamtai prasideda nuo mažų darbų, tad saugokite gamtą, rūšiuokite atliekas, rūpinkitės gyvūnija, taupykite žemės išteklius!