2017 m. rugsėjo mėn.
« Rgp   Spa »

Archive for rugsėjo, 2017

,,TYRĖJŲ NAKTIS 2017“. ATEITĮ KURIAME JAU ŠIANDIEN

,,Tyrėjų nakties  2017“ organizatoriai visus mokslo entuziastus kvietė į renginius  Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Molėtuose ir daugelyje kitų Lietuvos vietų, o mokyklose ir gimnazijose organizuoti įvairius renginius ir  atrasti būsimus Nobelio premijos laureatus, stebėti dešimtis eksperimentų arba tapti mokslininkų pagalbininkais vienai dienai.

Vievio gimnazijoje direktoriaus pavaduotojų ugdymui V.Karmazienės ir J.Karsakaitės iniciatyva vyko protmūšiai 7-8 ir 1-2 g. klasių mokiniams, kuriuos padėjo organizuoti mokinių narės Ugnė, Raminta, Karolina ir Julija bei mokytojos R.Bimbirienė bei I.Baliūnienė. Šauniaiausiai pasirodė ir pirmąsias vietas laimėjo 7B, 8A, 8C bei 2A klasės mokiniai, prizininkais tapo 7C, 8B, 7A, 2B, 1C klasių mokiniai.

Rugsėjo 29 d.  mokytoja L.Mickūnienė bei 2-3 g. klasių mokiniai vyko į Vilnių ir dalyvavo paskaitoje apie kerpes „Kerpių biohakas: atskleidžiant užmirštos karalystės paslaptis“.

Paradoksalu, tačiau šie organizmai mokslininkų yra labai mažai tyrinėjami. Vis dėlto dėl unikalaus gyvenimo būdo ir rūšinės įvairovės labai įdomios yra kerpių molekulinės paslaptys. Ar šias medžiagas galėtume pritaikyti ir savo poreikiams, pavyzdžiui, sprendžiant antibiotikų krizę? Kerpių biohakingo metu paprastomis sąlygomis analizavome skirtingų rūšių DNR, bandydami atidaryti šių beveik neištyrinėtų organizmų molekulinę „lobių skrynią“.

Aktyviausios mokinės Emilė Varkulevičiūtė (2A), Ugnė Diatlovaitė (3B), Gabrielė Garanžaitė (3B), Monika Grašiūtė (3A), Indrė Radzevičiūtė (4A) pasidalino neišdildomais įspūdžiais.

Džiaugėmės, kad mokiniai įsijungė į projektą. Tikime, kad kitais metais daugiau mokinių ir mokytojų įsitrauks į įvairesnes veiklas. Dėkojame 2 C klasės žurnalistų būrelio nariams Eimantui Šostakui, Justui Vaitkevičiui, Justei Žilionytei ir mokytojai R.Kisnierienei už nuoširdžią pagalbą.

Jolanta Karsakaitė ir

Valda Karmazienė

EUROPOS KALBŲ DIENA

Europos kalbų diena buvo minima per gimtosios bei užsienio kalbų pamokas. Netradicinėse pamokose įgyvendinti tikslai- ugdyti pasididžiavimą savo gimtąja kalba ir literatūra, skiepyti toleranciją kitoms kalboms bei kultūroms, skatinti domėtis savo kraštu bei įvairiomis Europos šalimis. Taip pat gimnazijos skaitykloje vyko popietė ,,Europos kalbų diena”. Popietėje dalyvavo 7b kl. mokiniai kartu su mokytoja L. Balaišiene. Mokiniai pristatė savo kūrybinius darbus ir skaitė tekstus. Mokytoja  papasakojo apie Europos kalbų dieną. Diskutuodami mokiniai pripažino, jog kalbų mokėjimas yra vienas svarbiausių šiuolaikiško žmogaus bruožų.

DERLIAUS ŠVENTĖ ,,GĖRYBIŲ KRAITĖ“

Jau pamiršome vasaros kaitrą, pievų margumą, miško žalumą. Už lango jau seniai ruduo. Dangumi plaukia žemi, pilki debesys, žemę merkia įkyrūs lietūs, bet dažnai išvystame ir saulės spindulius. Taip pat rudenį didžiulėmis pintinėmis renkame vasaros užaugintas gėrybes. Be jų būtų sunku išgyventi ilgą ir šaltą žiemą. Taigi, ruduo – ne tik darganos, bet ir siautulingų mugių, kermošių ir pasididžiavimo savo darbais laikas.

Visi žinome, kaip iš kirvio išsivirti sriubą, o kaip be didesnių pastangų padaryt gražią šventę-  nelabai. Rugsėjo 22 d. Vievio miesto aikštėje šurmuliavo įvairių rudens gėrybių, rankdarbių, gaminių bei skanėstų mugė. Visi susirinko į linksmą rudens gėrybių šventę, kurioje moksleiviai sužinojo apie mūsų daržuose ir soduose užderėjusias gėrybes, paragavo, paskanavo  jų, pasidžiaugė savo sumanumu, išradingumu. Kas lankėsi ir pirko patvirtins, kad kai kurių darbų pavydėtų tikri amatininkai, o skanėstų pateikimo meno galėtų pasimokyti ir profesionalai. Vievio gimnazijos 5-7 kl. moksleiviai kartu su mokytojais J. Mickūnu, L. Mickūniene pasitelkę išmonę ir kūrybiškumą sukūrė įdomių, linksmų darbelių iš rudens gėrybių. Moksleiviai džiaugėsi stebėdami parodėlėje savo ir draugų darbus. Šventę lydėjo plačios šypsenos, skambios dainos, gera nuotaika.