• Vievio gimnazija

Kalendorius

2017 m. gegužės mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Bal   Bir »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

ŽEMĖLAPIS

Archive for gegužės, 2017

ANT PLAČIŲ VASAROS SPARNŲ

Written by admin on . Posted in NAUJIENOS

Net nepajutome, kaip greitai prabėgo mokslo metai ir jau reikia apibendrinti nuveiktus darbus.

Gegužės 30 d., labai džiugi, kartu ir iškilminga diena- 5 klasių moksleivių mokslo metų baigimo šventė. Ši diena labai laukta moksleivių, nes po jos visi galės bent trumpam pamiršti mokyklinius suolus, vadovėlius, giliai įkvėpti vasara kvepiančio oro ir leisti sau ilsėtis, keliauti, džiaugtis šio metų laiko teikiamais malonumais. Direktorius G. Dobilaitis pasidžiaugė mūsų gimnazijos penktokų pasiekimais 2016-2017 mokslo metais. Džiugu, kad yra 9 pirmūnai: Mingailė Čirvinskaitė (5a kl.), Lukrecija Zemenauskaitė (5a kl.), Gustė Tumasonytė (5a kl.), Emilija Narbutaitė (5a kl.), Kasparas Kurminas (5a kl.), Paulius Bliujus (5a kl.), Elvinas Sukackas (5b kl.), Tautvydas Tauras (5b kl.), Paulina Sabinaitė (5b kl.). Patiems geriausiesiems buvo įteiktos padėkos už puikų mokymąsi, taip pat padėkos tiems mokiniams, kurie  buvo aktyvūs ne tik mokykloje, bet ir už jos ribų. Daug gražių žodžių pasakė direktoriaus pavaduotoja ugdymui J. Karsakaitė. 5a ir 5b kl. auklėtojos taip pat  apdovanojo puikiai ir gerai besimokančius moksleivius padėkomis.

Taip pat gera buvo šventėje sulaukti ir laikraščio ,,Elektrėnų žinios“redaktorės Silvijos Bielskienės. Redaktorė pasidžiaugė Vievio gimnazijos žurnalistų būrelio  bendradarbiavimu, aktyvumu ir nuveiktų darbų gausumu. S. Bielskienė įteikė žurnalistų būrelio nariams  padėkas už straipsnių rengimą ir palinkėjo kūrybiškumo, daug juoko ir puikių atostogų. Mokslo metai penktokams jau baigėsi. Baigėsi atnešę daug pasiekimų, džiaugsmo, malonių rūpesčių. Pailsėkite, paaukite, praturtėkite, džiaukitės ir daug šypsokitės. Skriskime ant plačių vasaros sparnų ir toliau darykime gerus darbus, kurie džiugina visą Elektrėnų savivaldybę.

 

Žurnalistų būrelio nariai

,,ŠOK Į TĖVŲ KLUMPES”

Written by admin on . Posted in NAUJIENOS

Šiemet gegužės 26 d. jau antrą kartą Vievio gimnazijos moksleiviai ir mokytojai dalyvavo iniciatyvoje „Šok į tėvų klumpes”. Tai visuotinė atvirų durų diena tėvų darbovietėse. Šios iniciatyvos tikslas- suteikti progą moksleiviams artimiau susipažinti su tėvų, senelių ir kitų artimųjų profesijomis. Įmonės, įstaigos ir organizacijos raginamos priimti moksleivius ir parodyti jiems netolimos karjeros perspektyvas. Ši visuotinė atvirų durų diena- dar viena proga tėvams įsitraukti į ugdymo procesą, turiningai praleisti laiką kartu su savo vaikais. Tikimasi, kad tapusi tradicija ši diena stiprins glaudesnį gimnazijos, tėvų ir socialinių partnerių bendradarbiavimą.

Gyvas realios darbo aplinkos patyrimas arba kitaip – profesinis veiklinimas – vaidina labai svarbų vaidmenį mokiniams renkantis profesiją ar būsimą karjeros sritį ir yra naudingas visoms procese dalyvaujančioms pusėms.

Tiek moksleiviai, tiek mokytojai, tiek ir įmonių vadovai  galėjo įvertinti, kiek asmens siekiama profesija realiai atitinka turimus lūkesčius. Darbdaviai, įsileisdami gimnazistus į darbo aplinką, galėjo sustiprinti vidinę įmonių komunikaciją ir bendradarbiavimą. Sėkmingas profesinio veiklinimo procesas ne tik didino moksleivių motyvaciją rinktis pageidaujamą profesiją, bet ir suteikė galimybę darbdaviui plėsti būsimų darbuotojų paieškų lauką.

Moksleiviams, priimantiems sprendimus, susijusius su profesijos pasirinkimu ir įsidarbinimu, svarbu buvo pabūti savo tėvų, globėjų, artimųjų darbo aplinkoje ir susipažinti su profesine veikla, plėtoti savo karjeros kompetencijas bei stiprinti priimamus karjeros sprendimus. Dėkojame gimnazijos administracijai, tėveliams, klasių auklėtojams, mokytojams, visiems darbuotojams, įvairių Lietuvos įmonių vadovams už galimybę moksleiviams susipažinti  su įvairiomis profesijomis ir karjeros galimybėmis. Belieka tik pasidžiaugti, kad jau antrus  metus bendruomenė susitelkia bendram tikslui- ruošia moksleivius gyvenimui.

Žurnalistų būrelio nariai

 

PASKUTINIO SKAMBUČIO PASAKA

Written by admin on . Posted in NAUJIENOS

Toli toli, kur kasmet sninga obelų žiedlapiais, kur virš pievų kyla pilkšvas alyvų rūkas ir taip svaigiai kvepia pakalnutėmis, ten yra didelė šalis. Stebuklinga šalis. Neieškokite, jos nerasite nė viename pasaulio žemėlapyje. Neieškokite, jos nerasite nė vienoje net mokslingiausioje knygoje. Keista? Galbūt. Tačiau keisčiausia, kad šioje šalyje kiekvienas esame buvę.

Gal jūs atspėsite, kokia tai šalis?

Gegužės 25 d.  Vievio gimnazijoje vyko Paskutinio skambučio šventė ,,Pasakų šalis“. Renginyje dalyvavo Elektrėnų savivaldybės meras Kęstutis Vaitukaitis, savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Džeraldas Dagys, Elektrėnų Švietimo skyriaus vyr. specialistė Lina Viktoravičienė, Vievio meno mokyklos direktorė Edita Šukienė. Renginio vedėjai 5a kl. moksleiviai Lukrecija Zemenauskaitė ir Kasparas Kurminas sekė pasaką, kurioje sutilpo viskas: linksma daina, šokis, mieli prisiminimai, svečių, tėvų, auklėtojos, mokytojų žodžiai ir pasakiškas pasaulis. Vievio meno mokyklos moksleiviai atliko nuostabius muzikinius kūrinius: akordeonistai Deividas Sajieta ir Gustė Tumasonytė pagrojo P. Drangos ,,Virtuozo" (mokytoja S. Gervienė); Saulė Urbanovičiūtė (fleita/ mokytojas A. Mangirdas), Elena Varkulevičiūtė ir Rokas Grigoravičius (gitaros/ mokytojas D. Murašov) pagrojo A. Johnson ,,O"; kanklininkės Ieva Sužiedėlytė ir Paulina Sabinaitė  pagrojo S. Jonkaus ,,Katarinka" (mokytoja B.  Giraitytė). Gimnazijos direktorius Gintaras Dobilaitis pasveikino dvyliktos laidos abiturientus šventės proga. Direktorius teigė: ,,Žymus poetas Henrikas Radauskas rašė „Pasauliu netikiu, o pasaka tikiu“. Ir galima suprasti. Tikėti pasaka labai lengva, kaip ir netikėti pasauliu. Juk pasakose stebuklai ir amžinai žydintys sodai, pasakose gėris nugalintis blogį, pasakose princesė sutinka princą ir prasideda ilgai ir laimingai. Ir kaip gi gali netikėti..? O štai pasaulyje dažnai būna kitaip. Pasaulyje nestinga praradimų, išsiskyrimų ir netikrumo. Pasaulis kartais būna neteisingas, nenuspėjamas, net žiaurus. Bet šiandien aš noriu Jūsų, mieli abiturientai, paprašyti – tikėkite pasauliu. Juk Jūs ir esate pasaulis, Jūs esate ateitis! Ir be tikėjimo, kad tik nuo Jūsų priklauso ar žydės sodai, ar vyraus tamsa, nepavyks sukurti savo asmeninės pasakos. Iki šiol Jūs buvote tik pasakos herojai, pasakos, kurią rašė Jūsų tėvai, seneliai, mokytojai. Bet šiandien nuskambėjus paskutiniam skambučiui Jūsų rankose atsiranda nematomas plunksnakotis ir Jūs tampate tiek savo pasakos, tiek viso pasaulio kūrėjais. Linkiu sėkmės šiame nelengvame, bet labai įdomiame kelyje.
Mes Jumis tikime“. Šventės metu įteiktos padėkos, dovanos olimpiadų bei konkursų nugalėtojams, kurie nedalyvavo Žvaigždučių šventėje. Elektrėnų savivaldybės meras Kęstutis Vaitukaitis abiturientams palinkėjo  sėkmės  brandos egzaminų metu ir tolesniame gyvenime sukurti savo pasaką. Abiturientų tėvų vardu kalbėjo Saulius Girčys. Daug gražių žodžių pasakė  4 g. kl. auklėtoja Rita Bimbirienė, pirmoji mokytoja Laima Stasiūnienė. Penktokai priminė pasakų personažus ir įteikė abiturientams savo nupieštus atvirukus. Mingailė Čirvinskaitė grojo su smuiku ir džiugino visus susirinkusiuosius. 3 kl. gimnazistai dainavo ir šoko. Kotryna Jankūnaitė taip pat pasekė gražią pasaką abiturientams.  Žeimantė Straševičiūtė nuostabiai padainavo Tinos Turner dainą ,,Pruod Mary“. Renginio vedėja Lukrecija Zemenauskaitė su savo partneriu Nojumi Karka pašoko pasakiškai nuotaikingą ,,Džaiva“ (Vilniaus šokių mokyklos ,,DaVi“ mokytojai D. Samajauskaitė, M. Gaižauskas, O. Gunko, J. Aleksandravičius, D. Bandzevičius). 4 kl. gimnazistai Judita Šumskaitė, Edgaras Alšauskas, Tomas Bartušis pasakė daug gražių žodžių ir padėkojo tėveliams, visiems mokytojams, auklėtojams Ritai Bimbirienei ir Povilui Tenikiui už rūpestį, pagalbą, palinkėjo draugams sėkmingai išlaikyti egzaminus bei įteikė dovanas 3 kl. gimnazistams. Renginio pabaigoje abiturientai padainavo nuostabią Gyčio Paškevičiaus dainą ,,Draugams“.

Mes linkime  surasti pasaką lyg kelrodę, kad nesukluptumėte. Mes linkime rasti pasaką, aukštą lyg kalną, kad pakiltumėte. Mes linkime rasti pasaką, ramią lyg užuovėją, kad pailsėtumėte. Mes linkime surasti pasaką meilę, kad būtumėte laimingi. Linkime abiturientams sukurti savo pasaką, kurioje būtų kuo daugiau šypsenų ir stebuklų.

Renata Kisnierienė 

Povilo Tenikio nuotraukos