2017 m. vasario mėn.
« Sau   Kov »

Archive for vasario, 2017

,,BLYNŲ DIENA“

Vasario 28 d. Vievio gimnazija minėjo jau tradicija tapusį renginį-akciją „Blynų diena”. Mokiniai vaišino gimnazijos bendruomenę savo keptais blynais  su saldžia uogiene.
Dėkoju 5- 6, 8 kl. mokiniams už skanius blynus ir gerą nuotaiką.

Akciją organizavo vyr.socialinė pedagogė Aistė Apyvalienė

NACIONALINIS DIKTANTAS VIEVIO GIMNAZIJOJE

Vasario 24 d. Lietuvoje buvo rašomas jau tradiciniu tapęs Nacionalinis diktantas. Jubiliejinį tekstą skaitė televizijos laidų vedėjas Marijus Žiedas. Šiemet pasirinktas Alvydo Šlepiko apsakymas „Bedugnė“. Tradiciškai diktantas rašytas savivaldybėse, mokyklose, bibliotekose ar kitose viešose vietose, kur laisvai galima klausytis nacionalinio radijo. Tikslas- paskatinti moksleivius didžiuotis unikalia lietuvių kalba, kalbėti ir rašyti ja taisyklingai. Vievio gimnazijoje po dviejų pamokų gimnazistai  nekantriai laukė diktanto pradžios. Visose gyvenimo srityse pamažu tampame globalaus pasaulio dalimi, todėl gimtoji kalba tampa labai svarbi, kad  neprarastume savo tapatumo. Taisyklingas gimtosios kalbos vartojimas gali padėti sukurti tvarų santykį su savo tauta, valstybe ir jos žmonėmis. Moksleiviai teigė, kad jiems patinka gimtoji kalba.

,,Diktantas nėra vien tik kalbos žinių pasitikrinimas. Džiugu, kad Nacionalinis diktantas neaplenkė ir Vievio gimnazijos! Prie gimtąją kalba puoselėti skatinančios iniciatyvos prisijungė net 57 moksleiviai. Beprotiškai džiaugiamės tokiu aktyviu jų dalyvavimu! Ir, žinoma, dėkojame lietuvių kalboms mokytojoms už tai, jog ,,atnešė" konkursą į mūsų mokyklą ,- teigė mokinių tarybos atstovai.

Geromis emocijomis pasidaliję renginio dalyviai pabrėžė, jog gebėjimas taisyklingai rašyti gimtąja kalba yra pilietiškumo dalis.

KONFERENCIJA, SKIRTA GIMTOSIOS KALBOS DIENAI

Esame tam, kad drauge kurtume idėjas,

skleistume ir įprasmintume žinias.

Vasario 23 d. gimnazistai dalyvavo tiriamųjų lietuvių kalbos darbų konferencijoje. Renginio organizatorė lietuvių kalbos mokytoja Rita Bimbirienė teigė: ,,Tai jau antroji tokia konferencija mūsų gimnazijoje. Pirmoji vyko 2013 m. Ji, kaip ir šiandien vykstanti konferencija, buvo skirta GIMTOSIOS kalbos dienai. Vasario 21-oji -Tarptautinė gimtosios kalbos diena.  Gimtosios kalbos diena yra puiki proga ne tik pakalbėti apie savo gimtąją kalbą- didžiausią tautos dovaną. Lietuviai nuo seno brangino savo kalbą. Juk istorijos sūkuriuose ji ne kartą galėjo visam laikui dingti nuo Europos kalbinio žemėlapio, tačiau išliko. Kodėl pasirinktas toks gimtosios kalbos paminėjimo būdas? Tiriamoji veikla- vienas iš aktyvių būdų pažinti mus supančią aplinką“. Gimnazistai tyrinėjo aktualias mūsų kalbinės aplinkos problemas, tai, kas patiems yra įdomu. Atlikdami tiriamuosius darbelius mokiniai, manome, pasijuto tikrais mokslininkais. Dabar jie, skaitydami pranešimus, ir visi klausantieji ugdėsi komunikavimo kompetenciją. Visi klausėmės tokių pranešimų: ,,Kalba yra mūsų vizitinė kortelė“ ( Urtė Demeškevičiūtė, 7a kl.), ,,Kaip kalba šeštokai?” (Kamilė Jančiauskaitė, Milita Milerytė, Iveta Sartanavičiūtė, Karolina Vaitkevičiūtė, 6b kl. ), ,,Mes ir apie mus“ (Gerda Bliujūtė, Lijana Vaiciukevičiūtė, 6c kl.), ,,Vaizdingieji veiksmažodžiai” (Nedas Svetlikauskas, Meda Jovaišaitė, Liepa Markevičiūtė, 7c kl.), ,,Ar frazeologizmai turi ateitį?“ ( Rūta Gaubaitė, Gabija Gliaudelytė, Kamilė Šimkevičiūtė, Augustas Šleinius, Jokūbas Bricas,7b), ,,Anglų kalbos žodžių vartojimas" (Karolina Mlečkaitė, Justė Žilionytė, 1c kl.),  ,,5-8 ir 1 g. kl. mokinių vardų tyrimas“ (Raigardas Markevičius, Justas Vaitkevičius, 1c kl.), ,,Populiariausi vardai mokykloje“ (Deimantas Petrauskas, Martynas Šiškauskas, 3b kl.). Iš tikrųjų pranešimai vertė susimąstyti, kad šiuolaikiniai mokiniai turi ne tik būti išsilavinę, turėti tam tikrų teorinių žinių, mokėti diskutuoti ir abejoti, kritiškai ir laisvai mąstyti, gebėti prisitaikyti prie nuolat kintančių gyvenimo sąlygų, daryti įtaką visuomenės gyvenimui naujomis idėjomis, darbais. Tuo pasiekti įmanoma tik, jei mokymas bus grindžiamas abipusiu bendradarbiavimu. Mokymasis padėti vienas kitam – tai mokymo strategija, priklausanti prie veiksmingo mokymo būdų. Esame tam, kad drauge kurtume idėjas, skleistume ir įprasmintume žinias. Kiekviena diena – tai duota galimybė pripildyti ją savo mintimis, jausmais, darbu, kūryba, tobulėjimu. Norime padėkoti  lietuvių kalbos mokytojoms ir konferencijos organizatorei Ritai Bimbirienei už atskleistą asmeninę patirtį, įteiktas padėkas, saldžias dovanas. Nieko nėra gražiau, kai moksleiviai turi ką pasakyti apie kalbą. Kalba yra šalia mūsų visą gyvenimą, jos vartojimas nenutrūksta pabaigus mokyklą, ji yra reikalinga kasdien nepaisant to, kokį darbą dirbame ar kokias pareigas užimame.