• Vievio gimnazija

Kalendorius

2017 m. sausio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Gru   Vas »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

ŽEMĖLAPIS

Archive for sausio, 2017

RESPUBLIKINIS PROFESORIAUS J. MATULIONIO JAUNŲJŲ MATEMATIKŲ KONKURSAS

Written by admin on . Posted in NAUJIENOS

2017 sausio 28 d. KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakultete vyko jau 28-asis profesoriaus Jono Matulionio jaunųjų matematikų konkursas. Renginys kasmet sulaukia daugybės gabių moksleivių iš visos Lietuvos. Šiais metais matematikos žinių pasitikrinti atvažiavo 319 moksleivių iš Lietuvos miestų ir miestelių. Džiugu, kad konkurse dalyvavo  Vievio gimnazijos moksleiviai: Audrius Sabaitis (1a kl.), Lukas Jančiauskas (2a kl.), Laurynas Denisenko (2a kl.), Aistė Radatavičiūtė (3a kl.), Kotryna Jankūnaitė (3b kl.) ir Martynas Šiškauskas (3b kl.).

konkurso akimirka 1-4 g. klasių moksleiviai savo matematines žinias ir analitinį mąstymą išbandė spręsdami KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto dėstytojų parengtas užduotis. Vėliau gimnazistai turėjo galimybę išbandyti savo jėgas linksmose rungtyse „Protų mūšis“ ir „Linksmoji daugiakovė“. Mokytojai dalyvavo seminare „Kaip sudominti moksleivius matematika?“. Respublikinį prof. J. Matulionio jaunųjų matematikų konkursą vainikavo laureatų apdovanojimo ceremonija, kurios metu buvo padėkota  konkurso dalyviams,  jų mokytojams, organizatoriams, rėmėjams. Apdovanojimų ceremonijoje dalyvavo ir prizus teikė KTU Matematinio modeliavimo katedros profesoriai emeritas Vidmantas Povilas Pekarskas ir Eligijus Sakalauskas, konkurso rėmėjų „Callcredit Operations“ atstovė Kotryna Varasinskaitė. Specialiu KTU MGMF Identifikacijos ir kriptografijos  mokslo grupės įsteigtu piniginiu prizu profesorius E. Sakalauskas apdovanojo Lietuvos mažo regiono lyderį Luką Jančiauską (2a kl.) iš Vievio gimnazijos (matematikos mokytojas Povilas Tenikis). Profesorius E. Sakalauskas kvietė mokinius jau dabar prisijungti prie jo vadovaujamos Identifikacijos ir kriptografijos mokslo grupės. „Džiaugiamės matydami taip gausiai susirinkusius visus neabejingus matematikai. Jūsų buvimas čia, rodo, kokia jums svarbi matematika gyvenime. Ir tai visiškai suprantama, juk be matematikos nesuprasime fizikos, o be fizikos – ir viso mus supančio pasaulio“, – teigė konkurso organizatoriai.

                                           Žurnalistų būrelio nariai

GRAŽIAUSIOS MELODIJOS AKORDEONUI IR SMUIKUI

Written by admin on . Posted in NAUJIENOS

Sausio 26 d. gimnazijoje lankėsi ir koncertavo garsusis smuikininkas, dirigentas Gediminas Dalinkevičius ir akordeono virtuozas Genadijus Savkovas. Renginyje dalyvavo mokiniai ir mokytojai. Gimnazijos bendruomenė dėkoja svečiams už gražiausias akimirkas praleistas kartu. Muzika– stebuklas ir veda mus į priekį. Neužmirškime šito. Mes visi esame kūrėjai. Keiskime pasaulį gerųjų darbų, žodžių ir dainų kryptimi. Būtent tokie renginiai stiprina tautiškumą, ugdo patriotizmą, o ir kuria naujas draugystes su kitų miestų, kaimų, miestelių žmonėmis.

DSC04260 DSC04262 DSC04263 DSC04265

Žurnalistų būrelio nariai

GUTENBERGO EPOCHA TĘSIASI, ARBA METŲ KNYGOS PRISTATYMAS

Written by admin on . Posted in NAUJIENOS

unnamed (1) unnamed (3) unnamed (2)Sausio 24 d. Vievio miesto bibliotekoje vyko Metų knygos rinkimams pateiktų knygų pristatymas. Tradiciškai Metų knygos pristatomos ir Vievio miesto bibliotekoje. Tad bendradarbiaudamos su Vievio miesto biblioteka, renginį organizavo Vievio gimnazijos mokytojos I. Baliūnienė, A. Barauskienė, R. Bimbirienė ir D. Raslanienė. Lietuvoje Metų knygos rinkimai vyksta kasmet nuo 2005 m. ir jau tapo svarbiu tradiciniu Lietuvos kultūros įvykiu. Akcijos tikslas- skatinti Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra, kelti mūsų visuomenėje skaitymo prestižą. Akcijos idėja- pristatyti geriausius praeitais metais išleistus lietuvių literatūros kūrinius keturiose – vaikų, paauglių, poezijos ir suaugusiųjų – knygų kategorijose. Gaila, bet šiais metais paugliai liko nuskriausti-  paauglių knygų penketukas nepateiktas. Todėl 3-4 klasių gimnazistai pristatė poezijos ir prozos knygas suaugusiesiems. Renginio tikslas- supažindinti su geriausiomis 2016 metų knygomis, ugdyti meilę grožiniam tekstui, lavinti skaitymo įgūdžius.

 

Prozos knygos suaugusiems

unnamed (4) unnamed (6) unnamed (5)Kęstučio Navako knygą „Vyno kopija“ pristatė Aistė Girčytė
Danutės Kalinauskaitės knygos ,,Skersvėjų namai“ pristatymą 4b klasės mokinių grupelė pradėjo ištraukos iš novelės ,,Pakeleivė“ skaitymu.

Violetos Palčinskaitės ,,Atminties babilonai, arba Aš vejuos vasarą“ atsiminimų knygą pristatė F. Grincevičiūtė ir J. Kabešovaitė, o pasakojimą pagyvino T. Bartušio deklamuotas eilėraštis.

Mokytoja I. Baliūnienė pristatė E. Ališankos knygą ,Empedoklio batas“. Mokytoja akcentavo, jog knyga verčia nustebti, stebėti ir stebėtis. Taip pat ragindama iššifruoti aliuzijų ir asociacijų pavyzdžius klausytojus nuteikė žaismingai ir leido pajusti keliaujančio rašytojo meninį pasaulį, kuris prisodrintas žaismės.

Penktąją prozos knygą –  R. Rastausko ,,Trečias tomas: esė ir kiti tekstai“ – pristatė K. Jankūnaitė. Mokinė akcentavo, kad kiekviena esė ,,skaitytoją verčia stebėti ir kalbinti akimirką, ją prisijaukinti ir paversti patirties dalimi“.

 

Poezijos knygos

unnamed unnamed (7)Kęstučio Navako poezijos knygą ,,Adatos“ pristatė Žeimantė Straševičiūtė, kuri išsakė mintį, kad ši knyga yra brandžiam ( ne tik amžiaus prasme) skaitytojui.

Kiek kitokį įspūdį sukūrė R. Šeštokaitės ir V. Katulio pristatyta S. Eidrigevičiaus poezijos knyga ,,Giedanti gaidžio galva“: įspūdis toks, kad galima skaityti ne tik tekstą, bet ir nuotraukas bei piešinukus.

Kad galėtume pajusti G. Kazlauskaitės poezijos rinkinio ,,Singerstraum“ meninę vertę,V. Jukavičius, K. Davidavičiūtė ir M. Jankauskaitė paprašė įsivaizduoti, kad bibliotekoje svečiuojasi poetė. Tad inscenizuotas dialogas su poete Giedre Kazlauskaite atskleidė, kad tai ne tik asmeniškas, emocingas, bet ir autoironiškas kalbėjimas.

Taiklus poezijos apibūdinimas nuskambėjo R. Baušytės kalboje, kurioje pristatė pirmąją M. Balakausko poezijos knygą ,,Roma“. Mokinė akcentavo, kad M. Balakausko poezija yra paveiki ir nesuvaidinta.

E. Ališankos eilėraščių knyga ,,Stuburo tik punktyrai“ nuteikia apmąstymams apie gyvenimo kelią ir vertybes,- teigė U. Vyšniauskaitė. Tad paklausius šio poeto eilėraščių klausytojai pajuto, kad reikia filosofinio požiūrio, atlaidžios ironijos ir įsiklausymo.Formos viršusFormos apačia

Renginio pabaigoje bibliotekos darbuotoja Rasa Rapkevičienė padėkojo mokiniams už svarias mintis, žavėjosi jaunų skaitytojų brandumu, nebijojimu kalbėti kritiškai ir nuoširdžiai. Bibliotekos darbuotoja paskatino balsuoti už labiausiai patikusias knygas iki vasario 16 d. Taip pat priminė, kad geriausia knyga bus paskelbta Knygų mugėje.

Post scriptum

Senais tarpukario laikais, kai į kaimus atkeliavo radijas, ginčytasi, ar ,,gazietos“ išliks. ,,Išliks“,- nutarė žmonės.- Į gazietą galima silkę suvynioti, į radiją- ne.“Iš tiesų, gyvenimas rodo, kad knygos ne tik išliko, bet  yra laukiamos, skaitomos ir populiarios. Tad netiesa, kad ,,Gutenbergo epocha eina į pabaigą“.

                                                                                                    D. Raslanienė ir R. Bimbirienė