2016 m. spalio mėn.
« Rgs   Lap »

Archive for spalio, 2016

POEZIJOS IR TAPYBOS POPIETĖ ,,PAUKŠČIŲ RATAS“

dsc03972 dsc03976 dsc03992 dsc03999Džiugu rašyti apie žmones, galinčius kalbėti eilėmis, surandančius tiek gerų žodžių apie kitus, kad, atrodo, jų jau niekam kitam gali nebelikti. Kaip pristatyti žmones, skraidinančius savo artimųjų ir draugų sielas muzikos garsuose bei tapybos erdvėse?  Juk toks nuostabus tas kūrybinis skrydis! Iš kasdienybės į puošnų, skambantį, švytintį kūrybos pasaulį.
Dailininkai, muzikantai, poetai- žmonės, kuriantys mums šventę: garsais, spalvomis, žodžiais. Visa tai – kūnas ir dvasia, nuolatinis muzikos skambėjimas, kaleidoskopiški spalvų ir žodžių miražai mumyse, šalia mūsų.

dsc03970 dsc03990Spalio 26 d. Vievio gimnazijos 5a kl. mokiniai, žurnalistų būrelio nariai kartu su vadove Renata vyko į Elektrėnų literatūros ir meno muziejų. Mokiniai turėjo galimybę dalyvauti poezijos ir tapybos popietėje ,,Paukščių ratas“.

Iš pradžių muziejaus direktorė J. Chmieliauskienė pristatė menininkę L. Latvaitienę. Menininkė sako, jog pats kūrybinio darbo procesas teikia didelį malonumą. Eksperimentuodama su spalvomis autorė remiasi savo kūrybine intuicija tol, kol galutinis rezultatas jai būna tobulas. Linos Latvaitienės gyvenimo credo – atsiriboti nuo kritikos, kurti ir skleisti grožį. Ji džiaugiasi, galėdama savo kūryba ir kitais darbais pagražinti šį pasaulį ir pradžiuginti žmones. Kitas principas, kurio laikosi menininkė – nesvarbu, kokioje srityje žmogus nori save išreikšti, svarbu – nebijoti ir drąsiai eiti pasirinktu keliu. Darbų autorė teigė, kad kiekvienas sukurtas paveikslas jai nutiesia giją į kitą paveikslą. Parodoje galėjome pamatyti daug paveikslų, kuriuose dominuoja gamtos vaizdai, gyvūnų ir paukščių motyvai, jos išgyventi jausmai, išreikšti ir perteikti spalvomis. Pati  menininkė pritaria, kad toks parodos pavadinimas nėra atsitiktinis, nes  kiekvienam svarbu išlaisvinti savo svajones, leisti joms rasti vietą gyvenime.

Renginyje dalyvavo Elektrėnų literatų ,,Strėva“ atstovai ir skaitė savo kūrybos eilėraščius. 5a kl. mokiniai atliko literatūrinę kompoziciją ,,Mūsų džiaugsmas“. Galėjome išgirsti smuiko melodiją ir gitaros skambesį. K. Kurminas, L. Zemenauskaitė, A. Kondratavičiūtė, V. Bliujūtė, M. Čirvinskaitė, E. Narbutaitė deklamavo eilėraščius. Daug gražių žodžių pasakė Elektrėnų ,,Versmės“ gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja V. Dobrovolskienė. Renginio pabaigoje muziejaus direktorė J. Chmieliauskienė įteikė padėkas menininkei L. Latvaitienei, žurnalistų būrelio nariams ir jų vadovei.

Žymus dailininkas Pablo Picasso apie kūrybą sako: „Didžiausias kūrybiškumo priešas yra geras skonis“. Iš tikrųjų  kurti galima tik tuomet, kai atsiribojama nuo kritikos baimės.  Gyvenimas yra trumpas, todėl reikia stengtis savo kūryba ar kitais darbais pagražinti šį pasaulį, pradžiuginti žmones. Linkiu, kad visi rastų savo kūrybinį kelią, drąsiai juo eitų ir nebijotų. Juk bijoti galima tik savęs! Tikime, kad  menininkės L. Latvaitienės kūrybinio kelio darbai, nuostabi Vievio gimnazijos penktokų literatūrinė kompozicija bei Elektrėnų literatų ,,Strėva” poezija visus  įkvėps. Nesvarbu, kokioje srityje jūs norėsite save išreikšti,  linkiu visiems sėkmės ir meilės savo darbuose.

Renata Kisnierienė

PENKTOKAI LANKĖSI VIEVIO MIESTO BIBLIOTEKOJE

14523032_568167666702507_939476625084063480_n 14572260_568166876702586_3441337857121165253_n 14581424_568167320035875_5690554796510296958_nSpalio 27 d. buvo minimas poetės Ramutės Skučaitės 85- erių metų jubiliejus. Vievio gimnazijos 5a kl. mokiniai kartu su auklėtoja R. Kisnieriene vyko į  miesto biblioteką ir dalyvavo netradicinėje pamokoje ,,Takelis iš naujo“. Pagrindinis tikslas- skatinti mokinius domėtis literatūra, ugdyti kūrybiškumą ir puoselėti meninio žodžio suvokimą. Penktokai skaitė R. Skučaitės eilėraščius.

,,ALKOHOLIS. MADA, ŽALA AR BŪTINYBĖ“

Spalio 25 d. Lietuvos samariečių bendrija bendradarbiaujant su Elektrėnų sav. Vievio gimnazija dalyvauja projekte „Alkoholis. Mada, žala ar būtinybė“. Bendruomenės nariai turėjo galimybę dalyvauti mokymuose „Bendruomenės diena“. Svarbiausias susitikimo tikslas- alkoholio vartojimo prevencijos veiklų ir sąmoningumo skatinimui.

Spalio 27 d. Lietuvos samariečių bendrija bendradarbiaujant su Elektrėnų sav. Vievio gimnazija ir įgyvendinant projektą „Alkoholis. Mada, žala ar būtinybė“ dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse jaunimui ,,Mitų griovėjai – alkoholis". Mokiniai kūrė logotipus, šūkius apie alkoholio žalą.

Paskaitas organizavo vyr. socialinė pedagogė Aistė Apyvalienė