2016 m. rugsėjo mėn.
« Rgp   Spa »

Archive for rugsėjo, 2016

KONSTITUCIJOS EGZAMINAS

Rugsėjo 27 d. Vievio gimnazijos 46 mokiniai dalyvavo jubiliejiniame 10-ame Konstitucijos egzamine ir išmėgino savo žinias. Egzamino užduotys bus parengtos skirtingoms tikslinėms grupėms: mokiniams, teisinį išsilavinimą turintiems ir jo siekiantiems piliečiams bei piliečiams, neturintiems ir nesiekiantiems teisinio išsilavinimo. Džiugu, kad į antrą turą pateko Vilius Karsokas (6b kl.), Meda Jovaišaitė (7c kl.), Lukas Jančiauskas (2a kl.), Ugnė Tartėnaitė (2a kl.), Neilas Žarskas (2a kl.), Raimonda Pileckaitė (4a kl.).

PENKTOKŲ RENGINYS ,,KNYGŲ SKAITYMAS- SAVĘS IR PASAULIO PAŽINIMO BŪDAS“

Niekas kitas taip nesužadina ir neugdo moksleivių vaizduotės, kaip knyga. Pamatykime džiaugsmą vaikų akyse, kai jie perskaito  žodžius ir į rankas pasiima knygą.

unnamed-3 unnamed-2Rugsėjo 26 d. Vievio gimnazijos 5a ir 5b kl.  mokiniai, mokytojos R. Kisnierienė, L. Levickienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui J. Karsakaitė ir bibliotekos vedėja V. Tenikienė dalyvavo renginyje ,,Knygų skaitymas- savęs ir pasaulio pažinimo būdas“. Visi susirinko į 86 kabinetą, kad kuo daugiau sužinotų apie knygas, kurios padeda pažinti pasaulį. Renginio vedėjos Aistė Purvytė (1c kl.) ir Evelina Strignatavičiūtė (1c kl.) teigė: ,,Kasdien yra daugiau  nei bėgti. Geriau sustoti ir atleisti. Pašėlusiam tempe atrasti laiko pamąstyti, pabūt su artimais draugais. Kasdien yra daugiau  nei juoktis. Geriau šypsotis, nes juokas džiugina, o šypsena, kas žino, kiek ilgai pakels ir drąsins kitą. Kasdien yra daugiau nei gauti. Geriau duoti: švelnumą, šilumą, pagalbą, meilę. Kasdien yra daugiau nei būti. Geriau gyventi: pakilti virš savęs ir piešti, kurti, bet pradžiai gal pakaks ir tiek. Geriau kiekvieną dieną stabtelėkit bent akimirką, leiskite saulei paglostyt veidą ir perskaitykit gražius žodžius“. dsc03836 dsc03838

Iš pradžių bibliotekos vedėja V. Tenikienė pristatė pranešimą ,,Europos kalbų diena“. Visi galėjome klausytis Mingailės Čirvinskaitės ir Lukrecijos Zemenauskaitės atliktų muzikinių kūrinių ,,Medžiotojų choras“, ,,Valsas“. 5a kl. auklėtoja R. Kisnierienė taip pat kalbėjo apie Europos kalbas ir apie knygas, kurios lavina protą ir vaizduotę, plečia akiratį, leidžia pakeliauti po tolimiausias šalis, ugdo jausmus, skatina gilintis ir pažinti save, padeda suprasti kitus žmones. Iš tikrųjų skaitymo svarbos neįmanoma išmatuoti vien perskaitytų ar paimtų skaityti knygų skaičiumi, tai atsispindi pačiame žmoguje. Mingailė Čirvinskaitė (5a kl.), Kasparas Kurminas (5a kl.), Emilija Narbutaitė (5a kl.), Lukrecija Zemenauskaitė (5a kl.),  Matas Mažutavičius (5b kl.) ir Ieva Sužiedelytė (5b kl.) pristatė perskaitytas knygas, pasakojo apie įdomiausius veikėjus. Renginio pabaigoje  mokiniai dalyvavo viktorinoje ,,Pažink šalis pagal vėliavos spalvas“. R. Kisnierienė aktyviausiems mokiniams įteikė padėkas.

unnamed-5 unnamed-2 unnamed-1Susitikimo valandėlė neprailgo, bet priešingai, dovanojo gražias akimirkas, atnešė gerą nuotaiką bei pažadintą norą kuo daugiau skaityti, būti gražiame ir spalvotame  knygų pasaulyje. Knygas turime skaityti, kad galėtumėme tobulinti savo supratimą apie žmogaus vidinį pasaulį, kad galėtumėme vertinti savo ir kitų jausmus, emocijas, ne vien poelgius. Knygos mums atskleidžia per amžių puoselėtas, kurtas ir atrastas vertybes, jos formuoja tas vertybes mumyse, mūsų dabartiniame pasaulėlyje. Skaitydami knygas mes ugdome savąjį aš – išskirtinį ir nuostabų, o knygos, tai viso pasaulio palikimas mums. Kaip teigė  A. Zalatorius: ,,Iš gero literatūros kūrinio galime gerti lyg iš kalnų šaltinio, ir jis niekada neišseks. Svarbu panerti į jį  širdimi, nusimetus išankstinių nusistatymų rūbą, pasinerti kaip į naują, nežinomą pasaulį, turintį savo logiką ir religiją”. Norime visiems palinkėti atrasti jums įdomias knygas ir jas skaityti. Renginio vedėjos A. Purvytė ir E. Strignatavičiūtė visiems padėkojo už gražias renginio akimirkas.

unnamed-7 unnamed-8 unnamed-9 unnamed

Vievio gimnazijos žurnalistų būrelio nariai