• Vievio gimnazija

Kalendorius

2021 m. rugsėjo mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Rgp    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

ŽEMĖLAPIS

Author Archive

KELIAUTI SMAGU

Written by admin on . Posted in NAUJIENOS

Rugsėjo 17 dieną mokytojos Asta Barauskienė ir Irena Baliūnienė su savo auklėtiniais(6a ir 7 b)  bei 7a klasės mokiniais vyko į Anykščius. Ekskursijos tikslas- susipažinti su Anykščių kraštu, išbandyti ten siūlomas aktyvias pramogas, mokytis bendrauti.

Pirmiausia ekskursijos dalyviai apsilankė Kalnų slidinėjimo centre „Kalita“, kuris yra aktyvaus turizmo, poilsio ir pramogų parko dalis Anykščiuose ant Kalitos kalno.

Kalitos kalnas yra ypatingas tuo, kad ant jo galima pramogauti ištisus metus – čia nuo 2009 m. veikia pirmoji Lietuvoje vasaros rogučių trasa. Besileisdami žemyn šia trasa mokiniai patys galėjo pasirinkti nusileidimo greitį, bet rogutėse sumontuoti išcentriniai stabdžiai neleido važiuoti didesniu nei 40 km/h greičiu. Ši pramoga leido patirti įvairių pojūčių, kai kuriems mokiniams ir mokytojoms teko netgi nugalėti baimės jausmą. Dauguma mokinių pasinėrė į virtualų nuotykių pasaulį atrakcione ,,Virtuali realybė".

Tuomet, smagiai praleidę laiką ant Kalitos kalno, mokiniai vyko į Labirintų parką, kuriame galėjo išbandyti savo laimę bei tobulinti orientavimosi įgūdžius. Labirintų parką sudaro įvairiausi labirintai ir daugiau nei 30 įvairiausių pramogų. Pagrindiniai parko objektai – Didysis ( kukurūzų), Apvalusis (karklų ) ir Lenktynių ( kanapių) labirintai, taip pat veidrodžių ir juostelių labirintai, kuriuose visi pasisėmė puikių emocijų ir naujų patirčių. Adrenalino mėgėjai galėjo džiaugtis  padangų nusileidimo trasa. Mokiniams nuobodžiauti neleido mini zoo gyventojai, karuselė, šokinėjimo pagalvė, mini golfas, kreivų veidrodžių kambarys, šaudykla ir dar daugelis kitų pramogų.  Šalia Labirintų parko mokiniai pabuvojo apverstame name – tai unikali pramoga, sukelianti gravitacijos pojūtį. Visi patyrė pojūčių, kurių niekada nebuvo jutę. Dar vienas objektas, kurį aplankė ekskursijos dalyviai, Medžių lajų takas Anykščių šilelyje – tai pirmasis takas Baltijos valstybėse ir visoje Rytų Europoje, kur galima pasivaikščioti medžių lajų/viršūnių lygyje. Medžių lajų takas tęsiasi 300 m ir tolygiai kyla iki 21 m aukščio virš žemės. Takas baigiasi apžvalgos bokštu, kurio aikštelės aukštis – 34 m. Čia mokiniai turėjo galimybę apžvelgti apdainuotąjį Anykščių šilelį, pasigrožėti Šventosios upės vingiais, tolumoje pamatyti aukščiausios Lietuvoje Šv. Mato bažnyčios bokštus. Taip pat mokiniai grožėjosi Puntuku. Tai antrasis pagal dydį riedulys Lietuvoje, gamtos, mitologijos ir istorijos paminklas.

Kupini teigiamų emocijų ir įspūdžių mokiniai dėkojo mokytojoms A. Barauskienei ir I. Baliūnienei už suteiktą galimybę pabūti drauge ir aplankyti Anykščių kraštą.

Ieva Barauskaitė

Radijo žurnalistų būrelio narė

„TAIKI MOKYKLA“ PROGRAMOS ĮGYVENDINIMAS VIEVIO GIMNAZIJOJE

Written by admin on . Posted in NAUJIENOS

Vievio gimnazijoje 2021-2022 m.m. tęsiama prevencinė konfliktų sprendimo ir mediacijos programa „Taiki mokykla“. Tikslas – padėti mokiniams atpažinti ir lengviau išspręsti konfliktus,  kurti gimnazijoje teigiamus mokinių tarpusavio santykius.

III-IV gimn. klasių   mokinių ir pedagogų komanda ves klasių valandėlių metu užsiėmimus, paskaitas apie konfliktų valdymą, sprendimus, pagalbos gavimo būdus. Šešių užsiėmimų metu mokiniai pagilins žinias apie bendravimą ir bendradarbiavimą konfliktinėse situacijose.

2021-2022 mokslo metais klasių valandėlės bus vedamos 5-6 klasių mokiniams.

Socialinė pedagogė metodininkė, programos

„Taiki mokykla“ koordinatorė Aistė Apyvalienė

MOKSLO METŲ PRADŽIOS ŠVENTĖ

Written by admin on . Posted in NAUJIENOS

Rugsėjo 1-oji aplanko bene visus namus, sujungia kartas, sujaudina širdis ir sušildo prisiminimais. Ir šiemet Mokslo ir žinių dieną mūsų gimnazijos kieme susirinko mokiniai, mokytojai, tėveliai ir svečiai. Gimnazija laukė visų: ir tų, kurie su jauduliu pirmą kartą peržengė jos slenkstį, ir tų, kurie grįžo tęsti pradėtos mokslo ir žinių kelionės. Šypsenos, jaunatviškas šurmulys priminė, kad atostogos jau baigėsi ir gimnazijos bendruomenė pradeda gyventi kasdienio darbo ritmu.

Šventinis renginys prasidėjo skambiu jo vedėjų Ievos Sužiedelytės ir Lėjos Apanavičiūtės pasisveikinimu: ,,Labas rytas!” Prie didelio būrio susirinkusiųjų pakviesti prisijungė abiturientai ir jų auklėtojos Violeta Debesienė ir Dovilė Marcinkevičienė. Geriausi abiturientai Meda Jovaišaitė, Liepa Markevičiūtė, Nedas Svetlikauskas, Nikodemas Girčys, Ieva Barauskaitė, Kotryna Dubakaitė, Jokūbas Bricas ir Titas Labanov į aikštę  įnešė Valstybinę Lietuvos Respublikos ir  Vievio gimnazijos vėliavas. Nuskambėjus Lietuvos Respublikos himnui, sveikinimo žodį tarė gimnazijos direktorius G. Dobilaitis. Su mokslo metų pradžia visus sveikino  Elektrėnų savivaldybės administracijos direktorius Gediminas Ratkevičius, Vievio seniūnas Zenonas Pukėnas,  Vievio klebonas Alfonsas Kelmelis. Buvo apdovanoti konkurso ,,Metų mokinys“ nugalėtojai. Šįmet padėkos ir dovanos įteiktos šiems geriausiems mokiniams: Titui Jankūnui, Gordijui Gervei, Laurynui Magazejev, Ievai Jodkaitei, Elvinui Sukackui, Rokui Grigoravičiui, Nedui Svetlikauskui; Metų dvyliktokė Liveta Kazlauskaitė buvo apdovanota Brandos atestatų įteikimo šventėje. Sveikinimus lydėjo šeštokės Vaivos Apanavičiūtės atliekama daina ,,Pažiūrėk į mane, mama”, gimnazijos merginų šokių kolektyvo šokami ,,Tango“ ir ,,Salsa“. Gražių žodžių mokytojams negailėjo abiturientai. Šventės vedėjos linkėjo, kad šis rugsėjis sėtų žinių troškimą, ramybę, pastovumą ir tikėjimą, jog mokslo metus baigsime gimnazijoje, o ne prie kompiuterio ekranų. Šventei pasibaigus, mokiniai skubėjo į į pirmąją šių mokslo metų pamoką, kurią vedė klasių auklėtojai.

2021/2022 mokslo metai prasidėjo. Mokinių laukia šaunus mokytojų kolektyvas, pasipildęs dviem naujais nariais: istorijos mokys mokytojas Juozas Rūškys, o anglų kalbos – mokytojas Paulius Juodis.

Tikimės, kad gimnazijos bendruomenės laukia darbingi, kūrybingi ir sėkmingi mokslo metai.           Jaunieji žurnalistai